Znacie tych nietypowych detektywów?

Tosia bardzo lubi książki detektywistyczne, kiedy na okładce wypatrzy informację o kryjącej się wewnątrz tajemnicy chce ją jak najszybciej przeczytać. Ja książek tego typu nie czytałam nigdy, pierwsze tego typu lektury poznałam dopiero dzięki niej. Odkąd zaczęłam je z nią poznawać i wiem jaką frajdę daje Tosi ich czytanie, staram się wyszukiwać kolejne tytuły zaliczające się do uwielbianego przez nią gatunku. I w tych staraniach nie ustaję, dlatego w ostatnim czasie w ręce Tosi trafiły dwie kolejne książki, których bohaterowie muszą wyjaśnić bardzo tajemnicze sprawy.  


Pierwsza z nich to chyba najbardziej dziewczyńska książka detektywistyczna jaką do tej pory czytałyśmy. Jej bohaterką jest księżniczka. Pogodzenie bycia księżniczką z pracą detektywa wydaje się Wam niemożliwe? A jednak jej się udało. Księżniczka Detektyw założyła nawet stowarzyszenie, które skupia inne księżniczki detektyw. Kiedy poznają ją czytelnicy księżniczka rozpoczyna rozwiązywanie nowej zagadki. O pomoc poprosiła ją Królowa Serce, której królestwo zaczęło nagle znikać! Detektyw w koronie szybko odkrywa, że za wszystko odpowiedzialne jest tajemnicze lusterko, które Królowa Serce otrzymała pocztą! Kto i dlaczego to zrobił? Księżniczka musi szybko zdemaskować przestępcę, czasu ma coraz mniej, a zadanie wydaje się coraz bardziej tajemnicze... Czy Księżniczka wygra wyścig z czasem? To musicie sprawdzić sami!Bohaterowie drugiej książki są jeszcze bardziej nietypowi. Zaginiony obraz to historia przyjęcia, na którym pojawiły się bardzo różne zwierzęta. Wszystkie one zostały zaproszone na przyjęcie przez profesora Adalberta ze słynnego rodu Labradorów. Wyprawił je, ponieważ kupił niedawno bardzo cenny obraz i chce uczcić jego zakup i podzielić się radością z przyjaciółmi. Na przyjęcie przybywają znamienici goście. Wśród nich lekarz medycyny niedźwiedź Bernard, doktor nauk humanistycznych kozioł Dezyderiusz, pojawiła się hrabina Szarlota, mecenas Ildefons. Przybył również konsul Syjamu z małżonką. Przyjęcie przebiegało spokojnie aż do chwili, kiedy odkryto, że obraz zniknął. Kto mógł go ukraść? Czy był to jeden z obecnych na przyjęciu gości? Rozwikłania zagadki podejmie się inspektor Fuks... Czy prawidłowo wskaże złodzieja? Odpowiedź znajduje się w książce.  


Dwie bardzo podobne, a jednak zupełnie inne książki. Dwie wyjątkowe propozycje literackie. Każda z nich jest interesująca i warta przeczytania. Dla miłośników powieści detektywistycznych to wręcz lektury obowiązkowe. Ciekawie zilustrowane. Każdą z nich zarówno czyta, jak i ogląda z ogromną przyjemnością. Jednak największą frajdę, jak przystało na powieści detektywistyczne, daje oczywiście możliwość śledzenia losów bohaterów i samodzielnego dochodzenia do rozwiązania zagadek detektywistycznych. Kto podesłał lusterko? Kto ukradł obraz? Czy uda Wam się to odkryć przed bohaterami książek? Sprawdźcie sami! Miłej zabawy!

Księżniczka detektyw
Tomasz Minkiewicz
Alegoria, 2017

Zaginiony obraz
Kęstutis Kasparavicius
tłumaczenie Małgorzata Gierałtowska
Ezop, 2017

Komentarze

 1. Fantastyczna pozycja książkowa z pięknymi ilustracjami.
  Są takie klasyczne,i wywołuje miłe wspomnienia z dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oszsz , nie wiedziaam ,że są ksiązki detektewistyczne dla małych dzieci ?? Ale skoro Tosia je lubi , to bardzo dobrze :-) Fajne sa te książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też jako dziecko uwielbiałam wszelkie detektywistyczne klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś zaczytywałam się w serii książek o trzech detektywach. Ciekawe czy moi chłopcy też je polubią:)

  OdpowiedzUsuń
 5. już nie mogę się doczekać na te sherlokowskie tematy - za parę lat dopiero... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja starsza córka z chęcią by pewnie posłuchała o księżniczce detektywie, bo jesteśmy na etapie księżniczek i wróżek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczka o zwierzętach - detektywach na pewno by się naszemu Bąblowi spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. well my son will happy to read this book dear thanks for sharing..
  https://clicknorder.pk online shopping in lahore

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz