Seria "Akceptuję, co czuję" uczy się przyjaźnić i kłócić (Wydawnictwo HarperKids)

Rozmowy o uczuciach nie są łatwe. Dzieci czasem boją się o nich mówić, dorośli wstydzą się je okazywać i nie wiedzą, jak zacząć rozmowę na ich temat. Warto jednak zmienić swoje podejście i zacząć o uczuciach mówić otwarcie. Jak się tego nauczyć? Pomocą służą książki z z serii "Akceptuję, co czuję".


Dwie nowości, które właśnie się ukazały poświęcone są przyjaźni i kłótniom. O tej pierwszej marzy każdy, tych drugich wolelibyśmy unikać. Jednego i drugiego trzeba się jednak nauczyć. Przypomina o tym podtytuł książki Przyjaźń, który brzmi jak się zaprzyjaźnić i przyjaźnić. W końcu przyjaźnienie się to nieustanna praca nad sobą i relacją, która łączy nas z drugim człowiekiem. Może się okazać, że zaprzyjaźnienie się było najłatwiejszą z tych rzeczy. Tym, którzy jednak mogliby mieć z tym problem, twórcy książki podpowiadają, kim jest dobry przyjaciel, jakie powinien mieć cechy i na co powinniśmy zwracać uwagę szukając go. Przypominają również dzieciom, że w każdym jest coś wyjątkowego. Kolejne strony to rady dotyczące utrzymania przyjaźni, podejmowania kluczowych dla przyjaciół decyzji oraz rozwiązywania ewentualnych konfliktów. Kryzysy mogą nastąpić nawet w najpiękniejszej i najsilniejszej relacji i trzeba umieć sobie z nimi radzić i wyciągać z nich wnioski.
 

Jeszcze więcej na temat konfliktów dowiecie się z książki Kłócimy się, godzimy się. Autorzy w przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób tłumaczą, skąd biorą się konflikty i jaki mogą mieć wpływ na nasze relacje z innymi ludźmi. Zdarza się, że niektóre z nich budzą w nas niepohamowaną agresję. Poszczególne części książki pokazują różne sposoby rozwiązywania konfliktów. Dzieci dostają rady, które mogą wykorzystać w domu, szkole i na podwórku. To prawdziwy przewodnik po życiu i relacjach międzyludzkich dla tych, którzy uczą się dopiero po niej stąpać.
 

Seria "Akceptuję, co czuję" to zeszyty aktywnościowe. Mądre rady udzielane przez autorów poparte są różnorodnymi ćwiczeniami. Dzieci będą pisać, rysować, naklejać i przede wszystkim myśleć. Zastanawiać się nad swoim zachowaniem, swoimi relacjami z innymi ludźmi. Przyjaciółmi i rodziną. Relacje z osobami spoza rodziny przeżywają w ostatnich miesiącach spory kryzys i są wystawione na bardzo poważną próbę. Te książki mogą im pomóc przygotować się na czas, kiedy wszystko zacznie wracać do normy. Ćwiczenia w niej zawarte przydać się mogą również rodzicom i nauczycielom (do nich, w każdej książce, adresowany jest specjalny rozdział). To oni będą musieli wspierać swoje dzieci w tym niełatwym czasie. Te książki mogą być dla nich swego rodzaju przewodnikiem. Wartościowym, mądrym, ciekawym i dobrze napisanym. Oby takich było jak najwięcej i oby trafiły do wszystkich, którzy tego potrzebują.


 Książki z serii "Akceptuję, co czuję" 

znajdziecie na


Komentarze

  1. Doskonała seria dla dzieci i młodzieży. Nie każdy to pamięta, ale kiedyś czytano książki dzieciom.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie, że te propozycje zawierają aktywną część, dzięki czemu można od razu oswoić to co przyswoiliśmy. Co najważniejsze poruszają bardzi ważne kwestie, istotne dla każdego z nas.

    OdpowiedzUsuń
  3. O przyjaźni powstało wiele książek, zdecydowanie mniej o godzeniu się, zatem warto będzie zwrócić uwagę i na tę tematykę w literaturze dla dzieci. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz