Adamada o zwierzętach

Książek o zwierzętach jest tak wiele, że każde dziecko ma w domu przynajmniej kilka poświęconych im tytułów. Zawsze kiedy biorę w ręce kolejną książkę poświęconą zwierzętom jestem przekonana, że w środku znowu zobaczę to samo. Naprawdę trudno mi uwierzyć, że ktoś jeszcze może mnie w tej kwestii czymś zaskoczyć. Te książki jednak wydawały mi się wyjątkowe. Po pierwsze wydawnictwo Adamada nigdy nas nie zawiodło, po drugie opisy zapowiadały, że będą to książki o sztuce kamuflażu, którą niektóre gatunki opanowały do perfekcji. Tego typu książek jeszcze nie czytałyśmy. 


Dwie niezbyt duże książeczki z pięknymi, bardzo kolorowymi ilustracjami na okładce. Zachęcają, żeby zajrzeć do środka, dlatego specjalnie się nie broniłyśmy i zaczęłyśmy poznawać zwierzęta. Zwierzęta, o których każda z nas już kiedyś słyszała. Gepard, ośmiornica, jeleń, lis polarny, kameleon i żaba to tylko niektórzy bohaterowie dwóch książek Pavli Hanackovej. Każdy z nich został interesująco opisany. Tu dowiemy się, że młode gepardy przez kilka pierwszych miesięcy życia mają na głowie grzywkę! Tu również należy szukać odpowiedzi na pytanie z czego budują swoje kryjówki ośmiornice. Autorka zdradza sekrety polowań kameleonów i tajniki związane ze zmianami koloru sierści leniwców. To tylko niewielka część wszystkich umieszczonych w książce ciekawostek, większość z nich dotyczy oczywiście umiejętności kamuflażu, którą zwierzęta opanowały do perfekcji. Jesteście ciekawi, które z nich zrobiły to najlepiej? Zajrzyjcie do tych książek, z nich dowiecie się (prawie) wszystkiego! A na końcu czeka jeszcze niespodzianka...Nie są to pierwsze książki Pavli Hanackovej, które trafiły do naszej biblioteczki. Ponad rok temu zachwyciła nas seria "Niesamowita natura", w której autorka łamała stereotypy i ujawniała prawdziwe oblicze niektórych zwierząt. Tym razem autorka skupiła się na umiejętności kamuflażu, a forma książki poszła o krok dalej. Bo szata graficzna Kto się chowa w lesie i na śniegu? oraz Kto się chowa na lądzie i wodzie? to nie tylko zwykłe ilustracje Linh Dao, to również wysuwane obrazki. I to właśnie na nich najlepiej widzimy, możemy dostrzec jak kryją się wśród drzew, w morskich głębinach albo w trawie. Obrazki są fenomenalne i gwarantuję Wam, że nawet dorośli będą się nimi bawić;) Nie ma się jednak czego wstydzić, tylko trzeba się cieszyć, że nasze dziecko mają dostęp do tak fantastycznych książek!

Kto się chowa na lądzie i w wodzie?
Kto się chowa w lesie i na śniegu?

Pavla Hanackova
Linh Dao
tłumaczenie Paweł Salewski
ADAMADA, 2018

Komentarze

 1. Z synkiem jestem na etapie zwierzątek ale póki co tych podstawowych domowych. Ale bardzo fajna książeczka na przyszLosc.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widze kolejną serię z Adamamy o zwierzakach. Cudna jest. Musimy je mieć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne książeczki dla dzieci. Ładne ilustracje. Powinny być w każdej dziecięcej biblioteczce

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja mała uwielbia książeczki ze zwierzętami!

  OdpowiedzUsuń
 5. oj takie książki to my wręcz pożeramy:) świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie prezentują się te książeczki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne książeczki! Moja córcia uwielbia tego typu „lektury”. Mamy już całą kolekcję, a świetnie byłoby uzupełnić ją dodatkowo o Twoje propozycje. Myślę, że moje dziecko byłoby zachwycone. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Książeczki, które z pewnością zainteresują mojego syna, choć już duży i tak sięga po taką porcję wiedzy. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładnie się prezentują te książki, moje dzieci chętnie by po nie sięgnęły.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię książki o zwierzętach i pewno nie jestem w tym odosobniona :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczek o zwierzętach nigdy za wiele;) Te pozycje mają przepiękne ilustracje ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz