Nasz patronat: "Wyspa Strażnika Burzy" (Wydawnictwo Dwukropek)

Książek dla dzieci i młodzieży, które opowiadają o wakacjach jest wiele. Bez dłuższego zastanawiania mogłabym wymienić kilka tytułów o tej tematyce, które pamiętam z własnego dzieciństwa. Wystarczy wspomnieć uwielbiane przez wielu Spotkanie nad morzem Jadwigi Korczakowskiej i książkę Ten obcy Ireny Jurgielewiczowej. Wybierałam je pewnie dość przypadkowo, ale każda z nich mocno wbiła się w moją pamięć. Od czasu, kiedy byłam docelowym czytelnikiem tego typu książek minęło sporo czasu, ale w literaturze aż tak wiele się nie zmieniło. Książki o wakacyjnych przygodach powstają nadal.


Jedną z nich jest Wyspa Strażnika Burzy Catherine Doyle. Książka tak tajemnicza i trudna do opisana, że mam spory problem, żeby ubrać w słowa i opowiedzieć po swojemu to, co zapisano na kolejnych stronach. W pierwszym rozdziale poznajemy rodzeństwo Fionna i Tarę. Dzieci opuściły rodzinny Dublin i jadą na wakacje do dziadka, który mieszka na wyspie Arranmore. Dziewczynka do wyjazdu podchodzi z optymizmem. Była tam rok temu, miło spędziła czas, więc wracam do znanego sobie miejsca. Z Fionnem jest zupełnie inaczej. On nie zna ani wyspy, ani dziadka. Na dodatek okazuje się, że na wyspie nie ma zasięgu, więc chłopiec nie będzie mógł korzystać z telefonu. Wkrótce okaże się, że tak naprawdę nie będzie miał na to czasu, bo czeka na niego niezwykła przygoda i misja. Wszystko wiąże się z tajemnicą wyspy Arranmore, która raz na pokolenie wybiera nowego Strażnika Burzy. Kto nim będzie? Fionn będzie musiał zmierzyć się z magią, tajemniczymi siłami i rodzinnymi sekretami.
Książka Catherine Doyle wciąga i osacza czytelnika. Tajemnica goni tajemnicę, zagadki się mnożą, a co chwilę na jaw wychodzą nowe sekrety. Postępowanie Fionna może początkowo czytelników dziwić i oburzać, ale szybko zaczynają się z nim identyfikować i jeszcze bardziej przeżywają jego przygody. Emocji nie brakuje, kolejne strony przynoszą nowe zaskoczenia. To wszystko sprawia, że od Wyspy Strażnika Burzy nie można się oderwać. Niezwykła historia, niezwykli bohaterowie i książka, którą powinni przeczytać wszyscy, którzy lubią opowieści przepełnione magią, tajemnicą, pełne zagadek. I oczywiście dla wszystkich, którzy lubią dobre książki!


Wyspa Strażnika Burzy
Catherine Doyle
 tłumaczenie Katzarzyna Biegańska
Wydawnictwo Dwukropek 2019

http://www.dwukropek.com.pl/ 

Komentarze

 1. Dwukropek często ma bardzo fajne propozycje, Zet lubi takie magiczne historię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Elementy fantastastyki, przygoda - wielu dzieciakom na pewno się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam tego wydawnictwa, ale książka wydaje się świetna! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To musi być naprawdę porywająca lektura :) Sama też uwielbiałam tego typu książki, kiedy byłam dzieckiem i nastolatką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne książki. Gratuluję patronatu! Sama jestem ciekawa, jak wygląda objęcie takiego patronatu nad książką.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piekny tytuł,piękna okładka, bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rany! Uwielbiam takie książki - z pewnością spodoba się moim dzieciom! Jest i magia i akcja i niespodzianki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz