"Dookoła smaków. Podróże kulinarne szefa Wincentego" (Wydawnictwo ADAMADA)

Wiele osób twierdzi (a ja całkowicie się z tym zgadzam), że książki kucharskie częściej są książkami do oglądania, a nie książkami do gotowania. Co prawda w naszych sklepach nastąpiły znaczące zmiany i większość składników wykorzystywanych nawet w najoryginalniejszych przepisach da się kupić, ale mimo wszystko, często odważne połączenia smaków budzą w nas lęk. Dlatego wolimy te książki czytać, wolimy oglądać piękne zdjęcia wspaniale skomponowanych dań, ale o gotowaniu, na podstawie zamieszczonych w nich przepisów, myślimy rzadziej. Dziś pokażę Wam książkę kulinarną, w której znajdziecie przepisy, ale która przede wszystkim zachęca do poznawania kuchni całego świata.
I cały świat naprawdę nie jest tu pojęciem przesadzonym. Dookoła smaków. Podróże kulinarne szefa Wincentego to książka o kuchniach wszystkich kontynentów. Od Europy po Australię. Jej bohater Wincenty marzy o tym, żeby zostać najlepszym kucharzem na świecie. Sposób na osiągnięcie celu jest tylko jeden. Wincenty musi się wiele nauczyć i zdobyć doświadczenie. Właśnie dlatego wyrusza w podróż. Przecież, jak wiadomo, podróże kształcą. Podróż kulinarną, pełną nowych smaków, przeżyć i wrażeń. Zabiera w nią również małych czytelników, którzy dzięki niemu poznają przysmaki ludzi mieszkających we wszystkich częściach świata. Dowiedzą się, jak jedzą przedstawiciele różnych narodów. Zajrzą na ich talerze i do ich garnków. Poznają kulinarne tradycje i porównają je z tym,  co znają z własnej kuchni. Dowiedzą się skąd wzięła się sałata szopska, gdzie uprawia się morwę, kto jada rogate melony, czym są ferburger, jambalaya i churrasco.
To oczywiście tylko część tej książki. Niewielka i tak, jak pozostałe ciekawostki i wartościowe informacje, bardzo sprytnie ukryta. Każda strona tej książki się rozkłada, a po otwarciu oczom czytelników okazuje się masa kolejnych ciekawostek. Widzimy mapę każdego kontynentu, nie brakuje również rysunków pokazujących kulinarne podróże Wincentego. Kucharz siedzi przy stole z mieszkańcami krajów, które odwiedza. Razem z nimi przygotowuje smaczne posiłki, a sekretami kuchni świata dzieli się z czytelnikami.
A na końcu książki jest jeszcze jedna niespodzianka! Mała książka kucharska z przepisami Wincentego. Pełna przepisów z całego świata, które można wykorzystać albo w trakcie czytania albo po przeczytaniu całości. Dzięki temu podróż z Wincentym będzie trwała jeszcze dłużej, a także będzie ciekawsza i smaczniejsza. Te wszystkie elementy tworzą piękną, spójną i interesującą całość. Ta książka to doskonały prezent nie tylko dla dzieci, które interesują się gotowaniem, ale też dla tych, które są ciekawe świata. Książka jest bardzo pomysłowa i oryginalna. Jej czytanie to szansa na wyjątkową podróż po świecie i poznanie ludzi mieszkających w jego najdalszych zakątkach. Z Wincentym nudzić na pewno się nie będziecie, więc jeśli macie ochotę na świetną zabawę, to tę książkę napisano specjalnie dla Was i Waszych dzieci!
 Dookoła smaków. Podróże kulinarne szefa Wincentego
Stepanka Sekaninova
ilustracje Jakub Cenkl
tłumaczenie Piotr Salewski
ADAMADA 2019

Komentarze

 1. A polecasz przepisy z książki? Próbowaliście?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale super książka dla dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci trzeba wdrażać w smaku i w gotowanie. A dobra książka jest świetnym ku temu narzędziem

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mamy w domu jeszcze żadnej książki kucharskiej dla dzieci, w przecież często wspólnie gotujemy. Może czas to nadrobić? Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. To musi być ciekawa książka, sama nie wiem jakie potrawy są popularne w innych krajach, a na innych kontynentach to już w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już mi się podoba. Jasiek uwielbia ze mną gotować, może znaleźlibyśmy w niej jakieś super przepisy dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniała publikacja. Idealna dla mojego Tośka, który uwielbia towarzyszyć mi w kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiamy książki kucharskie, takich dla dzieci niestety mamy zdecydowanie za mało, ta z pewnością zagości na naszej półce <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy raz widzę książkę kucharską dla dzieci! I to jeszcze z kuchnią z 4 kontynentów...Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna i ciekawa książeczka dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczki wyglądają bardzo obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 12. My mamy książkę kulinarną dla dzieciaków w formie komiksu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książka kucharska dla dzieci - świetnie wydana, z pięknymi ilustracjami - niejedno dziecko będzie zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz