"Świerszczyk Reporter"

Czytacie papierowe wydania gazet? Myślę, że większość z Was powie, że nie. Większości z nas w zupełności wystarczają wiadomości publikowane w internecie. Są aktualizowane na bieżąco, nadążają za wydarzeniami i mamy je zawsze pod ręką, na ekranie telefonu albo komputera. Większą popularnością cieszą się magazyny, od których oczekujemy ciekawych artykułów albo pięknych zdjęć.

 

Magazynów na rynku prasowym jest sporo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedne rozwijają pasje, inne poszerzają wiedzę o świecie. Lektura każdego z nich daje przyjemność. A co z magazynami dla dzieci? Zmorą wielu rodziców są te, do których dołączane są plastikowe zabawki. Dzieci te gazetki uwielbiają i często proszą o ich zakup, ale znacznie rzadziej je czytają, zadowalając się zabawką. Tosia nie była wyjątkiem, a ja ulegałam jej prośbom, kiedy wybieraliśmy się w jakąś podróż. Było tak do czasu, kiedy zaczęłyśmy czytać magazyn "Świerszczyk". Od tej pory to on towarzyszy nam w każdej wyprawie. Nowy numer "Świerszczyka" to zawsze nowy temat przewodni. Do tego już zdążyłyśmy się przyzwyczaić, ale twórcy tego szacownego magazynu z długą tradycją, nie spoczywają na laurach, tylko cały czas pracują nad tym, żeby zaskoczyć czytelnika. Najpierw dodatkiem specjalnym z krzyżówkami i łamigłówkami, teraz wydaniem specjalnym "Świerszczyk Reporter".
Co w nim znalazłyśmy? Mnóstwo ciekawych artykułów i jeszcze więcej ciekawostek. Głównymi bohaterami pierwszego numeru magazynu "Świerszczyk Reporter" są MAŁPY! Zobaczycie je na każdej stronie gazety. Przeczytacie wywiad, który Bajetan Hops, przeprowadził z makakiem. Dowiedzieć się z niego można, co makaki lubią jeść, gdzie lubi spędzać czas i jak wyglądało jego dzieciństwo. Rozmowa jest bardzo interesująca i pozwala dzieciom lepiej poznać te niezwykłe zwierzęta. Na kolejnych stronach poznają inne gatunki małp (na całym świecie występuje ich ponad 200 gatunków), ich cechy charakterystyczne oraz wyjątkowe umiejętności. Nie zabrakło również małpich łamigłówek i zagadek, jest również gra inspirowana małpim życie. Na dalszych stronach dzieci poznawać będą również inne gatunki zwierząt, które żyją w tych samych rejonach świata, co główni bohaterowie numeru. A na koniec, jak zwykle w "Świerszczyku" garść humoru. 

 "Świerszczyk Reporter" to propozycja dla wszystkich ciekawych świat dzieci. Każde dowie się z niego czegoś ciekawego. Myślę, że dla wielu większość artykułów będzie zawierać zupełnie nowe dla nich informacje. To doskonała lektura dla dzieci, które doskonalą umiejętność czytania. Artykuły nie są długie, teksty są zrozumiałe i ciekawe. Dzieciom ich samodzielne czytanie na pewno da dużo radości i satysfakcji. Na wszystkich stronach nie brakuje również licznych zdjęć i rysunków. Dzięki nim lektura magazynu jest jeszcze przyjemniejsza. Na ten rok twórcy "Świerszczyka" zaplanowali jeszcze dwa numery "Reportera". Czekamy na nie z niecierpliwością, bo po tym, co zaserwowano nam w pierwszym, apetyt mamy ogromny!

Jeśli chcecie dowiedzieć się o "Świerszczyku" jeszcze więcej,

zajrzyjcie na


Komentarze

 1. Ja uwielbiałam 13 - pisemko dla młodszych nastolatek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo super! Mój sześciolatek pokocha tę gazetkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem zachwycona tym czasopismem, jest bardzo ciekawe i różnorodne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem mega ciekawa kolejnych numerów :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O. Wygląda naprawdę ciekawie. Moi starsi synowie już za dużo na takie pisemko. A młodsza dwójka jeszcze za młoda. Choć synkowi mogłabym poczytać co piszą w tej gazetce.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świerszczyk nawiązuje do moich czasów, kiedy zaczytywałam się w tym czasopiśmie :) Fajnie, że teraz syn może go wziąć w ręce i poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Och, a pamiętacie Filipinkę? Swoją drogą - bardzo fajny wpis, chyba przypomnimy sobie Świerszczyka, żeby choć na chwilę oderwać się od kompa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Uwielbiałam i żałuję, że dziś już takich gazet dla nastolatek nie ma.

   Usuń
 8. Nie wiedziałem, że ten magazyn przetrwał. Jest to bardzo pozytywna wiadomość i będę musiał po niego sięgnąć razem z synem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio właśnie zobaczyłam to pismo na Internecie i sięgnęłam po nie z synami. Wciąż chcą wiedzieć więcej, poznawać ciekawostki, rozumieć świat

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz