"Najmocniej na świecie!" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Lubicie piękne i mądre książki? Na pewno, każdy je lubi. Zwłaszcza jeśli chodzi o lektury dla dzieci. Zależy nam na tym, żeby nasze pociechy czytały wartościowe pozycje, które nie tylko rozpalą w nich miłość do książek, ale również pokażą piękno otaczającego nas świata oraz wagę relacji rodzinnych i międzyludzkich.

 

Jedną z takich książek jest Najmocniej na świecie!. Jej autorka, Trish Cooke, snuje wzruszającą opowieść o relacjach panujących w pewnej rodzinie. Historia rozpoczyna się od spoglądania przez okno. Patrzą mama i synek. Wokół nich nie dzieje się nic wyjątkowego. Ot, całkowicie normalny dzień, jakich pewnie w ich życiu wiele. Wszystko zmienia się, kiedy przychodzi do nich ciocia Bibba. Nagle ich spokojny i dość leniwy dzień zmienia się w dzień pełen radości, uśmiechu i przytulania. Po cioci przychodzi wujek, po nim dwie babcie. Każdy przytula chłopca, bawi się z nim, poświęca mu czas i uwagę. W domu panuje wielka radość i czuć ogromną miłość. Trudno się nie uśmiechnąć patrząc na te wszystkie przepełnione szczęściem ilustracje. Optymizmem napawa również cała historia. Nie będę Wam zdradzać zakończenia tej opowieści. Sami musicie odkryć po co przyszli wszyscy goście. Kiedy już się dowiecie, na pewno będziecie zachwyceni i zaskoczeni! 

Ta książka nie kipi kolorami, nie zasypuje słowami. Ta książka jest subtelna i prosta. Jednocześnie jest przepiękna, bo (jak wiadomo) piękno tkwi w prostocie. Prostocie, która zachwyca, ogrzewa, która daje wielką przyjemność i radość. Przedstawiona w książce rodzina niczego nie udaje, jest naturalna, szczęśliwa i bardzo bezpośrednia. Tych zachowań często nam brakuje, za długo i za często analizujemy nasze zachowania, planujemy reakcje. Tutaj jest (jak to mówią) "pełen spontan" i totalne szaleństwo. Łatwo im ulec, ale nie ma w tym niczego złego. Przeciwnie, to taka historia, która inspiruje. Całą rodzinę i właśnie w rodzinnym gronie polecam Wam ją czytać!
 

Najmocniej na świecie!

Trish Cooke

ilustracje Helen Oxenbury

tłumaczenie Dominika Cieśla-Szymańska

Dwie Siostry 2021

wiek 2+


Komentarze

 1. Mam wrażenie, że nasza rodzina właśnie na takim spontanicznej aktywności jest osadzona, czasem wręcz brakuje mi pewnego planowania, czy analizowania, ale to w sferze poza emocjami. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda, piękno tkwi w prostocie, zwłaszcza jeśli chodzi o książki dla najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń
 3. oj tak, bardzo wielu z nas brakuje niestety spontaniczności, a szkoda! Każdy powinien być czasem takim radosnym dzieckiem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie książki, niby proste, niby napisane prostym językiem, a mają w sobie wielką moc

  OdpowiedzUsuń
 5. My tą książkę. Przeczytaliśmy ją 2 razy. Pięknie wydana książka dla najofszych

  OdpowiedzUsuń
 6. My tą książkę. Przeczytaliśmy ją 2 razy. Pięknie wydana książka dla najofszych

  OdpowiedzUsuń
 7. My tą książkę. Przeczytaliśmy ją 2 razy. Pięknie wydana książka dla najofszych

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna i bardzo poruszająca książka. Fajnie zobrazowana. Idealna dla całej rodziny.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz