"Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko" (Wydawnictwo BABARYBA)

O emocjach pisze się wiele. Chyba każde wydawnictwo dziecięce ma w swojej ofercie przynajmniej jedną książkę na ten temat. Czy to oznacza, że emocje to modny temat? Myślę, że można tak powiedzieć. Warto jednocześnie podkreślić, że to również temat ważny. Dlatego warto śledzić nowości i wyłapywać wśród nich te, które mogą sprawdzić się w naszych rodzinach. My takich książek mamy już całkiem sporą kolekcję. Nie zamykamy się jednak na nowości, bo każda może przynieść ze sobą coś nowego. Inne spojrzenie, inny punkt widzenia, inne rady. Coś, czego wcześniej nie wiedzieliśmy albo pojmowaliśmy nieco inaczej. Dlatego sięgnęłyśmy po książkę Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko.

Książka ma bardzo intrygujący tytuł i oryginalną okładkę. Widzimy na niej masę różnych emocji. Wszystko to, co może nas cieszyć, smucić, zaskakiwać albo przerażać. Dobre i złe rzeczy, które mogą nas dotknąć. To te wszystkie "niewidziątka". To, z czym stykamy się każdego dnia. Czy je lubimy? Różnie z tym bywa i wszystko zależy od "niewidziątka" właśnie. Jedne są bardzo przyjemne i chętnie się z nimi spotykamy. Inne wolelibyśmy omijać szerokim łukiem. Ale życie jest tak skonstruowane, że przeplatają się w nim dobre i złe rzeczy. I z każdą z nich trzeba umieć sobie radzić. Pomóc w tym może ta książka. Jej czytanie rozpoczynamy od założenia magicznych (choć niewidzialnych) okularów, które pozwalają zobaczyć to, czego na pierwszy rzut oka nie widać. Czytając kolejne strony poznajemy bliżej nasze zmysły i to, co dzięki zmysłom możemy poznać, zobaczyć i przeżyć. Okazuje się bowiem, że "niewidziątka" są bardzo ściśle związane z naszymi zmysłami. Jedne pachną, inne wydają dźwięki. Jedne widać, inne niekoniecznie. Wszystkie na nas jakoś działają. Musimy je poznać, żeby nauczyć się je rozumieć i sobie z nimi radzić. Nie powinny przecież budzić w nas strachu albo odrazy. One wszystkie są nam bardzo potrzebne, ale trzeba nauczyć się sobie z nimi radzić. Twórcy tej książki podsuwają swoje, sprawdzone sposoby. Jakie? Sprawdźcie w książce i wybierzcie te, które najlepiej sprawdzą się w Waszych domach!
Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko podbiły nasze serca. Ta niebanalna książka powinna znaleźć się w każdym domu, w każdym przedszkolu i każdej szkole. Niewiele w niej słów, ale każde zawarte w niej zdanie kryje w sobie to, co najważniejsze i najpotrzebniejsze. To książka, która pomaga zrozumieć emocje i radzić sobie w wielu trudnych sytuacjach. Tych w życiu nas wszystkich nie brakuje, więc każda rada jest na wagę złota. Dzięki Niewidziątkom powinno być łatwiej. To, co niewidzialne zostanie przez nas lepiej poznane i zaakceptowane. Książka jest interesująca i wartościowa, a do tego świetnie zilustrowana. Widać, że jej twórcom nie brakowało ani humoru, ani pomysłu. "Niewidziątka" wyglądają fantastycznie, budzą ciekawość i sympatię. Jest zagubione, włochate PRZECZULENIE, zawstydzone ZAGUBIENIE i uśmiechnięta EUFORIA. Wszystkie ważne i potrzebne. Poznajcie je i zaprzyjaźnijcie się z nimi.
Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko

Andy J. Pizza i Sophie Miller

tłumaczenie Marta Tychmanowicz

BABARYBA 2024

https://babaryba.pl/
 

Komentarze

 1. Całkiem fajna książka. Powinna zaciekawić dzieciaki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię Twoje wartościowe polecajki książek dla dzieci. Ta wydaje się naprawdę wartościowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka prezentuje interesujące podejście do tematu emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Podoba mi się idea niewidzialnych okularów.

  Książka widać jest bogato ilustrowana, co przyciąga uwagę i sprawia, że treść staje się bardziej przystępna, zwłaszcza dla młodszych odbiorców. Pomimo niewielkiej ilości tekstu, widać, że każda strona zawiera istotne informacje, które mogą pomóc w zrozumieniu i akceptacji własnych emocji.

  Wydaje się być naprawdę wartościową książką dla dzieci -i nie tylko dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na idealną książkę do wspólnego czytania i rozmów o emocjach z dziećmi. Dziękuję za rekomendację.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sama okładka przyciąga uwagę, a temat emocji jest zawsze na czasie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz