Kicia Kocia

Każde dziecko ma swoją ulubioną książkę lub książki. Jeśli chodzi o Tosię, to tych ulubionych książek jest cała masa. Łatwiej byłoby mi chyba wymienić te, których nie lubi, niż te, które kocha miłością bezgraniczną. Wśród nich wyjątkowe miejsce przysługuje książkom o Kici Koci z wydawnictwa Media Rodzina. Tę serię poleciły mi koleżanki, które mają nieco starsze dzieci. Kupiłam dwie książeczki i wpadliśmy. Szybko trzeba było kupować pozostałe. Przygody malutkiej kotki skradły serca całej naszej rodziny. Tosia i Kocia są w podobnym wieku, więc i problemy mają podobne, te same rzeczy cieszą je i smucą. Dziewczyna ma przyjaciół, z którymi bardzo lubi bawić się na placu zabaw, chodzi też z nimi na basen albo bawi się w domu. Tak jak Tosia chodzi do przedszkola i tak, jak Tosi czasem zdarza jej się zachorować. Samo życie :)
Jedna książeczka o Kici Koci przed snem, to zestaw obowiązkowy
Tosia najbardziej lubię Kicię Kocię w pociągu, jak jest chora chętnie sięga po historię chorej kotki, lubi opowieść o tym, jak Kocia zakładała zespół muzyczny i o tym, jak chowała się przed burzą albo jak gotowała z babcią zupę i piekła ciasteczka. A ja lubię te książeczki czytać, mają piękne ilustracje, są napisane wspaniałym językiem, doskonale opisują świat i uczucia takich maluchów. Co ważne, nie są długie, każda książeczka ma ok. 24 stron, żadne dziecko nie zdąży się znudzić, żaden rodzic nie zdąży się zmęczyć.
Jeśli nie wiecie czego szukać w księgarni dla swojego dziecka - z czystym sumieniem polecamy przygody Kici Koci. My z niecierpliwością wypatrujemy nowych tytułów.
A na deser, patrzcie co mamy, udało nam się w maju spotkać z autorką naszych ulubionych książek, pani Anita jest tak samo miła jak jej bohaterowie.

(zdjęcie pochodzi ze strony Księgarni Pinokio)

Komentarze

  1. Gdy posiadamy kota to naprawdę bardzo ważne jest to, aby go dobrze wychować. Mi spodobał się wpis o kociakach w https://warszawa24.ovh/koty-rasy-sfinks-urocza-osobowosc-w-bezwlosym-ciele/ i moim zdaniem jest tak, że z pewnością każdy z nas także tak myśli.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem koty są bardzo fajnymi zwierzętami i z pewnością warto jest je mieć u siebie w mieszkaniu. Bardzo ciekawie napisano o nich w https://www.sucha24.pl/wydarzenia/powiat/item/15878 i ja myślę,iż takie kociaki są naprawdę słodkie. Dlatego ja również myślę o tym aby adoptować jeszcze kolejnego kota do siebie do mieszkania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz