Deli Park - idealne miejsce na wycieczkę z dzieckiem

Długo planowaliśmy ten wyjazd, a kiedy już podjęliśmy decyzję, że jedziemy przeszkodziła nam angina Tosi, w końcu udało nam się jednak dotrzeć do DELI PARKU!

Na stronie internetowej czytamy:
 
Witaj w DELI Parku!

Jesteśmy nowym parkiem edukacyjno-rozrywkowym w miejscowości Trzebaw, oddalonym zaledwie 15 minut drogi od Poznania.
DELI Park, to doskonałe miejsce na wypoczynek i zabawę. Na powierzchni 60 000 m2 zgromadziliśmy wiele wspaniałych atrakcji, takich jak: prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady, interaktywne place zabaw, Park Miniatur, oraz Mini Zoo. Wkrótce powstanie też pierwsza w Polsce Podniebna Eko-Wioska!*
Z myślą o dzieciach i młodzieży uczącej się, w Parku stworzyliśmy trzy sektory tematyczne łączące świetną zabawę z elementami edukacyjnymi.
Park położony jest w urokliwym zakątku Wielkopolski – na skraju Wielkopolskiego Parku Narodowego – co zapewnia wypoczynek wśród cudownego, zielonego krajobrazu. Do dyspozycji naszych gości jest pole piknikowe, wspaniałe miejsce do relaksu, wspólnego posiłku i zabawy, oraz DELI Cafe&Bar, DELI Markecik i kwiaciarnia.
Na terenie DELI Park organizujemy urodziny, imprezy firmowe, wycieczki, zielone szkoły oraz imprezy o charakterze kulinarnym. Planujemy także organizować weekendowe warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wydarzeniami i ofertą!
Dla osób, którym szczególnie spodoba się pobyt u nas zapraszamy do naszego Hotelu i Restauracji Delicjusz.
*wioska już istnieje

Tak, jak czytamy na stronie, w parku nie brakuje rozrywek. Szczerze mówiąc, Tosia nie wiedziała, w którą stronę iść, w każdym zakątku tego miejsca czekały na nią interesujące rzeczy. Zaczęła od placu zabaw, radosnym okrzykom nie było końca, zjeżdżalnie, drabinki, które dziecko tego nie lubi?! Następnie pobiegła w kierunku mini zoo, zachwyciły ją lemury, kozy i antylopy. Idąc dalej minęliśmy figury prehistorycznych zwierząt i gigantycznych owadów żyjących w Wielkopolskim Parku Narodowym. Wśród drzew zaś ukryła się podniebna Eko-Wioska, a tam - drewniane mostki, domki na drzewach. W nich mnóstwo informacji o Wielkopolskim Parku Narodowym, tablice informacyjne, gry, quizy, rebusy, na ziemi figury zwierząt, wypatrzyć można między innymi jelenia, dzika, wiewiórkę.Tosia na wiele rzeczy jest jeszcze za mała, ale zwracała uwagę na tabliczki i chciała, żeby czytać jej to, co zostało na nich napisane. Z Eko-Wioski ruszyliśmy oglądać miniatury znanych budowli z całego świata, Brama Brandenburska, Big Ben, Wieża Eiffla, to tylko niektóre z nich.
Po zwiedzaniu wróciliśmy na plac zabaw, odwiedziliśmy również salę zabaw pod dachem, Tosia szalała w kulkach i na trampolinie.

Zwiedzających w parku nie brakowało, ale nie było tam tłoczno. Widzieliśmy wiele rodzin z dziećmi w wózkach, choć nie wiem, czy dla maluchów młodszych niż 3-4 lata będzie to aż taka atrakcja, jak dla rówieśników Tosi. Planujemy wybrać się tam za rok, podejrzewam, że wtedy zapamięta z tej wyprawy jeszcze więcej.
Wszystkie atrakcje parku zawarte są w cenie biletu, więc kieszenie dorosłych mogą odetchnąć z ulgą, dzieci na pewno nie będą się tam nudzić.
Polecam serdecznie - to świetne miejsce na spędzenie ostatnich letnich dni w tym roku!Komentarze

  1. Bardzo ciekawe miejsce :) Mój młody pewnie by tam oszalał ze szczęścia i też nie wiedział od której atrakcji zacząć :) Dobrze, że powstaje coraz więcej taki miejsc :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tosia już nie może się doczekać kolejnej wizyty w tym miejscu. To był dzień specjalnie dla niej, z atrakcjami, które najbardziej cieszyły właśnie ją (choć i nam się nie nudziło!).

      Usuń

Prześlij komentarz