Podsumowanie 2016 roku, czyli TOP 10 TosiMamy:)

W tym roku nie mogłam się nudzić. Dużo czytania, sporo zwiedzania i oczywiście mnóstwo pisania. Blog rozwija się we właściwym kierunku, czytelników przybywa, więc na Nowy Rok życzę sobie, żebym pisała tak regularnie, jak w ciągu ostatniego kwartału! 
A jakie recenzje spodobały Wam się najbardziej w tym roku?

Oto mój TOP 10!

Miejsce 10.  seria Czytam sobie (Egmont), powoli wchodzimy na inny poziom wtajemniczenia literackiego, więc i lektury się zmieniają. Czasem żałuję, że tak szybko, bo kiedy Tosia zacznie samodzielnie czytać, to zmieni się wszystko!

Miejsce 9. Tata w sieci (Muchomor), recenzja sprzed kilku dni, która ku mojemu zaskoczeniu odważnie wskoczyła do pierwszej dziesiątki. I dobrze, bo to książka bardzo ważna!

Miejsce 8. Mania czy Ania (Jung-off-ska), cudowna książka dla dzieci, która przypomina książki z mojego dzieciństwa. Jak widać Wam również się spodobała.

Miejsce 7. Historia Bożego Narodzenia (Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu), piękna opowieść o istocie Bożego Narodzenia. Wspaniale wydana książka, do której wracamy nie tylko w grudniu.

Miejsce 6. seria Poczytaj ze mną (Egmont), świetna seria dla przedszkolaków, różnorodne gatunki literackie, ciekawe opowieści, najlepsi pisarze i wspaniali ilustratorzy!

Miejsce 5. seria Zwykli-niezwykli mieszkańcy (Widnokrąg), pewnie gdyby Tosia miała wybierać swoje ulubione książki padłoby na te, uwielbia je za naklejki, za możliwość tworzenia zwierząt według własnego pomysłu i za niedługie, ale ciekawe opisy.

Miejsce 4. recenzja przedstawienia, które obejrzałyśmy w poznańskim Teatrze Animacji, Żabka skradła nasze serca. Piękny, poetycki, niesamowity spektakl dla dzieci! Magia!

Miejsce 3. Klątwa dziewiątych urodzin (Bajka), jedna z najlepszych książek wydana w 2016 roku, wciągająca, nieco magiczna i tajemnicza, a do tego pełna humoru kolejne część serii autorstwa Marcina Szczygielskiego, opowiadająca o życiu Mai. Kto nie zna, niech nadrabia!

Miejsce 2. seria Gdy rodzice byli dziećmi (MAC Edukacja), dwie pierwsze części obiecująco zapowiadającej się serii. Pierwsza Gry i zabawy oraz druga Jesień. Czekamy niecierpliwie na kolejne.

 Miejsce 1. Bombka z gwiazdką (Tashka), książka, która w tym roku zachwyciła mnie najbardziej. Niezwykle piękne wydania, cudowna opowieść o Bożym Narodzeniu. Dla mnie (i jak się okazuje także dla Was) absolutny nr 1 mijającego roku!

Plany na Nowy Rok? Są! Będą nowe cykle, nowe recenzje, pomysłów nie brakuje, oby wystarczyło czasu na opisanie ich wszystkich.

A Wam na 2017 rok 
życzę dużo radości, żeby w ciągu nadchodzących 365 dni
udało się spełnić wszystkie marzenia i zrealizować każdy,
nawet najbardziej szalony plan!

 

Komentarze

  1. Ja ogólnie lubię Cie czytać i nie jestem w stanie powiedzieć, która recenzja podobała mi się najbardziej, bo to zależy od tego co recenzujesz :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna lista, potraktuję ją jak ściągawkę, co czytać mojemu maluszkowi jak już będzie na tym etapie, teraz jest tyle książek dla dzieci na rynku że nie wiadomo co wybrać

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawa lista, rynek książkowy jest tak olbrzymi ze warto szukać nowych ksiażek

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz