Żubr Pompik powraca z nowymi przygodami

Seria o przygodach Żubra Pompika ma to szczęście lub, jak kto woli, nieszczęście, że autor zaplanował ją na cztery tomy. Jak zaplanował, tak napisał, zilustrował i wydał. KONIEC! Pór roku nie przybędzie, trzeba się zadowolić tym, co jest i po prostu, co jakiś czas wracać do tomów już przeczytanych.

Tak właśnie robiliśmy i zależności od pory roku sięgaliśmy po inny tom. Trudno jednak, w przypadku Pompika nie odczuwać niedosytu. Przygody żubrzej rodziny poznawałyśmy z przyjemnością i chętnie dowiedziałybyśmy się, co u sympatycznego bohatera słychać. Teraz mamy taką okazję, ale w nieco innej, niż do tej pory formie.


Wydana niedawno seria Żubr Pompik. Wyprawy to niewielkie książki, których bohaterami są Pompik, Polinka oraz ich rodzice Pomruk i Porada. Serię zaplanowano na dwadzieścia trzy tomy. Skąd ta liczba? Ano stąd, że każda z części opowiadać będzie o innym polskim parku narodowym. Na początek ukazały się trzy, w nich Tomasz Samojlik przedstawił:

1. Narwiański Park Narodowy
2. Biebrzański Park Narodowy
3. Wigierski Park Narodowy.


Każdy z nich odwiedziła pchana ciekawością żubrza rodzina. Najbardziej zaciekawiony był oczywiście rezolutny Pompik, dzielnie kroku dotrzymywała mu Polinka, a rodzice ochoczo wspierali swoje pociechy w rozwoju i postanowili pokazać im piękno kraju, w którym żubrzątka przyszły na świat. Dzieciom wyprawy bardzo się spodobały. Każda z nich to okazja do poznania nowych przyjaciół i dowiedzenia się czegoś o świecie. I tak Pompik i Polinka dowiadują się, że ptaki mają różne rodzaje dziobów, w zależności od tego do czego ich używają. Przypatrzą się stopom różnych gatunków zwierząt i dowiedzą się, dlaczego każde z nich ma inne zęby. Oprócz tych ciekawostek w książkach nie zabrakło również interesujących wydarzeń. Pompik i Polinka spotykają łosia, bobra i kaczkę. Nowi przyjaciele opowiadają im o sobie i o miejscu, w którym mieszkają. Czytając te książki o wszystkim dowiadują się również mali czytelnicy.  
Czy Wasze dzieci lubią Pompika? A może interesują się przyrodą? Albo lubią podróżować? Bez względu na to, na które pytanie odpowiedzieliście pozytywnie, jestem przekonana, że seria Żubr Pompik. Wyprawy Wam się spodoba. Na początku każdego tomu znaleźć można informacje dotyczące opisywanego regionu, na końcu umieszczono quiz, który pomoże dzieciom sprawdzić wiedzę, którą zdobyły w czasie lektury.Te małe, bogato ilustrowane i znakomicie napisane książeczki to gratka dla małych czytelników. Jest w niej lubiany przez dzieci bohater, są ciekawe wydarzenia i duża dawka wiedzy. Młodzi czytelnicy nawet nie zauważą, kiedy wiedza wejdzie im do głowy. Dzięki kolejnym książkom o Pompiku staną się specjalistami od przyrody. Dowiedzą się o niej jeszcze więcej, niż z wcześniejszych tomów jego przygód. Docelowe dwadzieścia trzy książki będą prawdziwą encyklopedią, najlepszym przewodnikiem po polskiej przyrodzie, którą musimy znać, chronić i cenić. 
seria Żubr Pompik. Wyprawy:
Tajemnica rzeki 
Bagienny łoś
Plan bobra

Tomasz Samojlik
Media Rodzina, 2017Komentarze

 1. Moje dzieci nie poznały jeszcze Pomponika, ale wydaje mi się, że bardzo by im się spodobał ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy jedną książkę o przygodach tego żubra. :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieliśmy jedną książeczkę z tej serii, a teraz mamy grę z tym bohaterem.

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas Pompik zagościł tylko w planszówce. Dzieciaki uwielbiają grać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowe przygody?? O rety, a my chyba jeszcze żadnej nie znamy :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się ta seria, bo w przystępny sposób wprowadzi dziecko w świat zwierzyny zamieszkującej polskie lasy

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej serii, ale super, że autor nie poprzestał na jednym cyklu. Ten najnowszy może być też ciekawą przygodą, gdyby razem z dziećmi wybrać się do części tych parków ;) Sama mamą jeszcze nie jestem, ale będę pamiętać o tych książeczkach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Muszę się rozejrzeć za tymi książeczkami. Córka zaczyna sama czytać, a uwielbia różne przyrodnicze ciekawostki, więc na pewno jej się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam dzieci, więc nie mogę się odnieść do treści, ale forma super. Nie wiedziałem, że można tak rozkminić książkę dla maluchów! :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ładne, kolorowe książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz