AMEET i bajkowi bohaterowie uczą dzieci!

Większość z Was urodziła się zapewne w tych samych czasach, co ja. Był to taki dziwny okres, kiedy w wielu domach nie było nawet telefonów, a co dopiero mówić o komputerach i internecie. Podejrzewam, że wiedzę o otaczającym nas świecie czerpaliście, podobnie jak ja, z książek albo programów popularnonaukowych. Tym musieliśmy się zadowolić. Czy z tego powodu możemy czuć się gorsi od pokolenia dzisiejszych kilkulatków? Według mnie nie. Co więcej, również i dziś są wydawnictwa (i jest ich całkiem sporo), które przygotowują interesujące dla młodych czytelników książki popularnonaukowe.

Dzieci interesują się otaczającym je światem. Zadają pytania dotyczące ludzkiego ciała, chcą zgłębiać tajemnice świata zwierząt albo zajrzeć w kosmos. Dzieci interesują się wszystkim. A my jako rodzice powinniśmy im zdobywanie wiedzy ułatwić. W jaki sposób? Na przykład podsuwając im interesujące książki. 

Interesujące, czyli napisane zrozumiałym językiem, z pięknymi zdjęciami i... dobrze znanymi dzieciom bohaterami. W serii "Disney Uczy" przewodnikami są ci, których przygody dzieci śledzą z zapartym tchem. Kto? Po oceanach oprowadza małych czytelników rybka Dory razem ze swoimi przyjaciółmi. W ich towarzystwie dzieci zaglądają w głąb oceanu. A tam czeka na nich mnóstwo atrakcji. Poznają rekina wielorybiego, błazenka, płaszczkę i ośmiornicę. Dowiedzą się dlaczego niektóre wodne zwierzęta migrują i przyjrzą się kamuflażowi, który pomaga wielu gatunkom się ukrywać. Przyjrzą się rafom koralowym i lasom wodorostów. Obejrzą mnóstwo pięknych, pełnych kolorów zdjęć, poznają kilka trudnych słów i... będą się świetnie bawić.Podobnie jak wtedy, kiedy sięgną po książkę o tajemnicach nocnego nieba. Tu przewodnikami będą bohaterowie Krainy lodu. Z nimi dzieci będą zadzierać głowę i spoglądać w gwiazdy. A tam? Czeka na nich mnóstwo pięknych i bardzo interesujących zjawisk. Przestaną być dla nich tajemnicą takie pojęcia, jak pole magnetyczne, gwiazdozbiory i zorza polarna. Będą poznawać planety, nazwy gwiazd i zjawisk, które często trudno dostrzec gołym okiem, ale na pewno warto o nich wiedzieć. Anna i Elsa razem ze swoimi przyjaciółmi opowiedzą dzieciom o wszystkim, co z nocnym niebem się wiąże. Dzięki nim czytelnicy wezmą udział we wspaniałej, gwiezdnej przygodzie. A ochotę na taką ma chyba każdy!Bardzo polecam serię "Disney Uczy" rodzicom przedszkolaków. W tym wieku dzieci zadają mnóstwo pytań, na które często trudno dorosłym znaleźć odpowiedź. Od tej chwili takich problemów już nie będzie. Wspólne lektura tych książek da rodzinie nie tylko wiedzę, ale również możliwość spędzenie wspólnie czasu. Przy książce, jak wiadomo, spędza się go najlepiej. Warto więc pamiętać o tych nich, kiedy będziemy szukać prezentu dla jakiegoś mądrego malucha. Zarówno obdarowany, jak i obdarowujący będą zachwyceni!

Disney Uczy. Oceany. Książka odkrywcy
Disney Uczy. Nocne niebo. Książka odkrywcy
Paul Dichter
tłumaczenie Marta Karbowiak
AMEET, 2017
 

Komentarze

 1. Śliczne książeczki. Lubię takie. Mam coś podobnego o Kubusiu Puchatku. Zestaw mini-książeczek z morałami + naklejki. To duża kolekcja i nie zebrałam całości. Przypomniałaś mi tym sposobem że muszę poszperać i zakupić zaległe tomiki.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy pomysł na prezent, dzieci uwielbiają takie książeczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne książeczki. Myślę, ze spodobałyby się mojemu dziecku.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, mój syn bardzo lubi tego typu książki, choć teraz największa jest fascynacja przygodami Neli :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moi synowie szaleja z książkami AMEET typu "Rozwiązuję i zmazuję" kolorowe, pomysłowe i mnóstwo zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nauka poprzez zabawę. To lubię!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz