Bo muzeów nie trzeba się bać.! "Gdzie? Jak? Kiedy? Kacper w muzeum" (Wydawnictwo TADAM)

W muzeach, jak wiadomo, nie ma niczego ciekawego ani dla dorosłych, ani tym bardziej dla dzieci. Najlepiej omijać je szerokim łukiem. W innym wypadku czekają nas długie i nudne godziny spędzone na oglądaniu obitych garnków, starych grzebieni albo obrazów, na których ktoś kilkaset lat temu namalował dziś już zupełnie niemodne ubrania i niezbyt urodziwe kobiety. Nuda, nuda, nuda...

Jakby na przekór tym wszystkim, którzy tak bardzo narzekają na brak atrakcji w muzeach, Tosia uwielbia do nich chodzić. Kiedy tylko podczas naszych bliższych i dalszych wypraw na takie trafiamy, sama chce do niego wejść. Bo nie wiem, czy wiecie, ale w XXI wieku muzea nie są miejscami, do których trzeba wchodzić w specjalnych kapciach, a potem przez kilka godzin milczeć kontemplując eksponaty. W XXI wieku muzea to miejsca niesamowicie atrakcyjne i pełne niespodzianek. Są tak wyjątkowe, że łatwo w nich przeżyć naprawdę niezwykłą przygodę!


Udział w takiej przygodzie wziął Kacper, którego wielu z Was może pamiętać z książki Kacper w operze (KLIK). Wtedy chłopiec pokazał jak niezwykłych wrażeń dostarczyć może wieczór w operze. Tym razem Kacper rusza do muzeum. A raczej do muzeów! Chłopiec stał się posiadaczem mapy prowadzącej go do bardzo wyjątkowych miejsc, w których można znaleźć prawdziwe skarby. Pierwszy krzyżyk wskazuje muzeum paleontologiczne, to tam można spotkać prehistoryczne stwory, poznać ich sekrety i dowiedzieć się o nich wielu interesujących rzeczy. Tu poznaje również niewielkiego tyranozaura Tadzia, który stanie się jego towarzyszem w podróży. Razem udadzą się do muzeum sztuki, gdzie będą przemykać wśród rzeźb i obrazów. Stamtąd do muzeum lotnictwa, muzeum kolejnictwa, muzeum techniki, muzeum morskiego, muzeum archeologicznego i do muzeum bursztynu. Zapyta ktoś, czy takie muzea istnieją naprawdę. Oczywiście, że tak! I w każdym z nich zobaczyć można coś interesującego. Każde z nich czegoś nowego nas nauczy. A co zrobić, żeby przeżyć przygody podobne do tych, które stały się udziałem Kacpra? Tu wystarczy odrobina wyobraźni.
Bardzo czekałam na tę książkę i nie zawiodłam się. Adam Święcki po raz kolejny w niebanalny i bardzo atrakcyjny sposób przybliża małym czytelnikom świat sztuki. Oswaja z nim nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy być może zwlekają z wyjściem do muzeum obawiając się, że maluchy nie są tam mile widziane. A tak nie jest, bo dziś chyba wszystkie muzea mają w swojej ofercie trasy zwiedzania dla dzieci, wiele z nich przygotowuje specjalne przewodniki i materiały wypełnione zagadkami, które dzieci mogą rozwiązywać podczas oglądania ekspozycji. Przygody, które przeżyją dzięki nim będą namiastką tego, co przeżył Kacper. Dlatego jeśli chcielibyście wybrać się z dzieckiem do muzeum, ale się boicie, to najpierw kupcie tę książkę, przeczytajcie ją swoim pociechom, potem wybierzcie się do interesującego Was muzeum i przeżyjcie przygodę podobną do tej, która stała się udziałem Kacpra. 

Ahoj przygodo! 
Miłego zwiedzania! 
 Gdzie? Jak? Dlaczego? Kacper w muzeum
Adam Święcki
Wydawnictwo TADAM, 2018
wiek 3+
 

Komentarze

 1. Wygląda na fajną książkę. Czyli to jest cykl książek z Kacprem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Dostępne są dwie książki z przygodami tego bohatera.

   Usuń
 2. Zapowiada się ciekawa lektura :) Myślę, że mojej sześciolatce spodobałaby się :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książeczka. A do Muzeum to my lubimy chodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę podrzucić taką książeczkę mojemu bratu ciotecznemu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dinozaur na okładce to najlepsza zachęta dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kacpra w operze troszkę znam ale tej pozycji niestety nie.
  Co do muzeum... Dusia średnio lubi do nich chodzić no chyba że są jakieś fajne "atrakcje" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze? Właśnie tak podeszłam do tego postu, że będzie nudny. Myliłam się. Sama mam dwoje dzieci, jeszcze za malutkie na muzeum. Myślałam, że nigdy tam nie pójdę a teraz.. Hmm. Teraz chyba kupię tą książkę, a jak dorosną to zabiorę je do prawdziwego muzeum. Marzy mi się krakowskie muzeum pod Wawelem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książki dla mnie nie znane, prawdopodobnie ze względu na grupę wiekową :) Ale do muzeów nikt nie musi mnie ciągnąć!

  OdpowiedzUsuń
 9. Często bywamy w muzeach, a przynajmniej dość często. Ta książka byłaby idealna dla nas. Mamy poprzednią, o Kacprze w filharmonii. Świetna seria.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie mamy tej książki ale już się nie mogę doczekać kiedy wpadnie w nasze rączki:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolejna pozycja, której zupełnie nie znamy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa książka w sam raz dla mojej corki :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie, że są książki które zachęcają do odwiedzenia takich miejsc :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widziałam już wcześniej tą książkę. Wygląda na ciekawą

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo mnie zaciekawiła ta książeczka. Przyznam szczerze,że wszystko już mamy w domu przeczytane po kilka razy, to samo z książeczkami z pobliskiej biblioteki. Myślę, że Kacper znajdzie się wkrótce na naszej półce :-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak zawsze u Ciebie fajne propozycje!

  OdpowiedzUsuń
 17. Ta książka z dinozaurem, moja córka pewnie by o nią poprosiła :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz