"Bajki z dżungli i oceanu" (Media Rodzina)

Jakie książki najbardziej lubią dzieci w wieku przedszkolnym? Kiedy przypomnę sobie, po co najchętniej sięgała Tosia, to były to kolorowe książki, których bohaterami były zwierzęta. Uwielbiała słuchać tych historii, oglądać ilustracje. Znała je niemal na pamięć, a każda kolejna budziła w niej podobny zachwyt. Okazuje się, że choć minęło kilka lat, a Tosia z przedszkolaka stała się uczennicą, pięknie ilustrowane książki o zwierzętach uwielbia.


Ostatnio urzekła ją nowość z wydawnictwa Media Rodzina Bajki z dżungli i oceanu. W książce znalazło się osiem opowiadań, których autorką jest Agnieszka Ginko. Ich bohaterami są zwierzęta. Jedna opowiada o rybce, która okazała się bardzo życzliwa i pomocna. Inna o myszce, która mimo tego, że była bardzo mała, była również niezwykle odważna. Jest również historia o dziwnym stworzeniu przypominającym hienę, które narzeka tak bardzo, że potrafi odebrać radość wszystkim, którzy spędzą z nim choć chwilę. Na szczęście tym razem trafia na niego zebra o wdzięcznym imieniu Cudak. Na początku ona również przejmuje złe emocje od hieny, ale po jakimś czasie bierze się w garść i ... To oczywiście tajemnica, dostępna tylko dla tych, którzy przeczytają tę książkę. Jest w tej książce również opowieść o pięknej przyjaźni, która połączyła dwa maleńkie stworzonka, Chowaka i Gryzka. I o małpce, która nie znała umiaru i wyrwała pięknemu ptakowi prawie wszystkie pióra z ogona. Nie obchodziło jej to, że może to doprowadzić do choroby, a nawet śmierci ptaka...
Każde z opowiadań jest zupełnie inne, choć wszystkie one opowiadają o tym samym. O relacjach, które wiążą nas z innymi. O przyjaźni, miłości, o gotowości niesienia pomocy i otwartości na innych. O wszystkim czego dzieci i dorośli doświadczają każdego dnia.Właśnie dlatego warto ją przeczytać, żeby nauczyć się lepiej żyć. Na tej książce wychować można mądre dzieci, a i samemu wiele rzeczy sobie uświadomić.

Piękna i kolorowa, interesująca i mądra, tak najkrócej można opisać książkę Bajki z dżungli i oceanu. Celowo zwróciłam najpierw uwagę na ilustracje, bo przecież są one niezwykle ważne dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać. Kiedy same biorą do ręki swoje ulubione książki mogą odkrywać się samodzielnie. Tutaj autorką ilustracji jest Marianna Jagoda, jej piękne wyszywanki i wyklejanki zachwycają dzieci od dawna. Teraz jest tak samo. Ilustracje na pewno spodobają się małym czytelnikom. Uśmiechnięty bóbr, sympatyczne nietoperze, rwąca rzeka i spokojny ocean. Na tych ilustracjach jest wszystko! Doskonale współgrają z opowieściami, powiem nawet więcej, są jej integralną częścią i tworzą piękną, bardzo spójną całość!
Bajki z dżungli i oceanu
Agnieszka Ginko
ilustracje Marianna Jagoda
Wydawnictwo Media Rodzina, 2018
wiek 2+

Komentarze

 1. Myślę, że u nas ta książeczka by się sprawdziła. Tomek uwielbia historie o zwierzakach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wydana, ale najważniejsza jest historia :), która wciągnie dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ksiązki z tego wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas obecnie mamy wielkie zainteresowanie wszelkimi stworzeniami morskimi, dlatego jestem bardzo zaciekawiona pozycją "Bajki z dżungli i oceanu" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na pozycję, która rozwija u dzieci myślenie proekologiczne i empatyczne?Dopytuję, bo chętnie ją sprawdzę i wykorzystam na warsztatach o ekologii
  (https://umiejetnosciprzyszlosci.pl/ekologia-jest-dla-dzieci/)
  Dzięki za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój syn lubi tematykę związaną z oceanami i życiem morskich stworzeń, a mnie z kolei ona strasznie nudzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna pozycja dla dzieciaków. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne rybki. Z własnego dzieciństwa pamiętam niepozorną książeczkę z baśniami z dalekich lądów i wysp - bardzo inne niż standardowy Czerwony Kapturek.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubie takie książki, ale mój przedszkolak lubi inne :) Dociekliwy jest, nie chce "pitu-pitu" o zwierzątkach, chce wiedzieć jak to zwierzątko jest zbudowane, jak wygląda jego życie z naturze i takie tam. Mam przerąbane ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mojemu.synowi bardzo podobają się książki o zwierzętach, więc ta pewnie przydałaby mu do.gustu🙂 dużo inspiracji książkowych u Ciebie znajdujemy🙂

  OdpowiedzUsuń
 11. Książeczka naprawdę świetna! Kupiłam ją ok. 8 miesięcy temu mojemu synkowi i naprawdę mu się spodobała. Bardzo często sam przychodził z nią w rączce i siadał nam rano na łóżku, chcąc aby mama mu poczytała :))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz