BABARYBA o mamach

W ostatnich miesiącach ukazało się wiele książek poświęconych matczynej miłości. Jedne bawią i śmieszą, inne skłaniają do refleksji, ale te, które chcę Wam dziś przedstawić, to książki, które wzruszają! Bo pokazują wielką miłość, którą mają w sobie mamy i wielką miłość, którą w stronę mam kierują ich dzieci. 


Każda mama miewa w swoim życiu gorsze chwile, czasem czujemy się zmęczone, bezradne, mamy wyrzuty sumienia, bo pochłonięte codziennymi obowiązkami, mamy dla naszych dzieci za mało czasu. A one, jakby na przekór temu wszystkiemu, nadal nas kochają. Kochają nas mimo wszystko. Dlaczego? Bo dla nich jesteśmy wyjątkowe, bo dla nich jesteśmy najlepsze i najpiękniejsze. Bo umiemy sprawić, żeby rozbite kolano przestało boleć i znamy odpowiedzi na wszystkie pytania (choć patrząc na stopień trudności pytań zadawanych ostatnio przez Tosię, powiedziałabym raczej, że wiem, gdzie znaleźć odpowiedzi na jej pytania). Bo potrafimy pokonywać dziecięce strachy i zawsze jesteśmy gotowe wspierać nasze dzieci i pomagać im. Tak! Tak! Tak dzieci widzą swoje mamy. Dla nich jesteśmy bohaterkami. Skąd to wiem? Z książki Dawida Ryskiego Super M. Na jej okładce widzimy uśmiechniętego chłopca, w jednej ręce ma deskorolką, na drugiej przewieszony kask. Tą samą ręką obejmuje nogę jakiegoś superbohatera. To tytułowa Super M, bohaterka dnia codziennego. Jak wygląda zobaczymy dopiero na końcu książki, wcześniej dobrze ją poznamy. Przeczytamy o jej wszystkich supermocach, a ma ich naprawdę sporo. Chcecie wiedzieć jakie? Zajrzyjcie do książki!

A dlaczego dzieci cały czas tak dobrze o swoich mamach myślą? Bo mamy robią wszystko, żeby ich pociechy były szczęśliwe. Cały czas je zaskakują, wcielają się w różne role i wymyślają nowe zajęcia. Nawet pozornie zwyczajne zasypianie potrafią zmienić w niezwykłą przygodę. Jak to możliwe? Tego dowiecie się z książki Moja mama, pięknej opowieści o wspaniałym, wieczornym rytuale. Zna go każda mama, to ten moment dnia, kiedy kładziemy dziecko spać. To czas na czytanie książek albo na snucie opowieści, na wcielanie się w różne role, na chwilę nieskrępowanej zabawy, na ucztę dla wyobraźni, na wszystko, co ma zapewnić dziecku piękne sny. Mama może stać się lampartem, może zostać gwiazdą rocka albo... niebem! Mamy są specjalistkami od wcielania się w różne role, więc i z tym radzą sobie znakomicie. Można to zobaczyć na pięknych ilustracjach autorstwa Mayany Itoiz. Jestem w nich totalnie zakochana! Uwielbiam na nie patrzeć, bo są naprawdę wyjątkowe. Przyjrzyjcie się im dokładnie i zakochajcie się.

Wydawnictwo BABARYBA zawsze kojarzyło mi się z książkami niebanalnymi. Te również takie są. Dwie zupełnie różne opowieści, łączy je główna bohaterka. Mama i jej wielka miłość, jaką obdarza swoje dzieci. Trzeba o nich pamiętać nie tylko w dniu ich święta, więc polecam te książki do regularnego czytania, nie tylko w maju. Warto! To naprawdę piękne i mądre, choć bardzo oszczędne w słowach opowieści. Czasem to, co najważniejsze kryje się między zdaniami.

Super M
Dawid Rycki

Moja mama
Mayana Itoiz
Wydawnictwo BABARYBA, 2018

Komentarze

 1. Pieknie, że sa książki o mamach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią zajrzę do książeczek, wydają się ciekawe, inne, sympatyczne. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię Babarybę za oryginalne propozycje ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne książki. Nie znałam wydawnictwa Babaryba. Zapoznam się z ich publikacjami, bo po tej recenzji jestem ich bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda fajnie, ale mnie osobiście nie porywa ten styl ilustracji ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydawnictwo doskonale znam, choć ich nowych ksiażek ostatnio nie zamawiałam. Te o mamie są cudne

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne książki! Wydawnictwa nie znam, więc z chęcią zobaczę, co jeszcze ciekawego mają do zaoferowania! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne treści ale ilustracje nie w moim stylu ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam szczerze, że wydawnictwa nie znam, ale książki super.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne propozycje. Znacie książkę Mama wydawnictwa Media ROdzina? Ja jestem zachwycona i dla mnie to numer jeden

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie przeglądałam ją tylko w księgarni. Na pewno wkrótce ją kupimy:)

   Usuń
 11. Piękne książeczki! Ale moje ulubiona traktująca o tym, jak to jest być mamą to: Jak moja mama została Indianką

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz