Razem z majem przychodzi Wilk i to w dwóch wcieleniach!

Są tacy bohaterowie literaccy, których po prostu nie da się nie lubić. Do nich zdecydowanie zalicza się Wilk! Polubiliśmy go już na pierwszym spotkaniu. Co prawda charakter ma niełatwy, ale kiedy jest obok nas od razu czujemy się lepiej. Właśnie mamy za sobą dwa kolejne spotkania i polubiliśmy się z Wilkiem jeszcze bardziej!


Najnowsze tomy serii "Przygody Wilka" bawią nas już od jakiegoś czasu. Z wypiekami na twarzy biegłyśmy po nie na stoisko wydawnictwa podczas poznańskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Teraz znamy te książki niemal na pamięć i gorąco polecamy je Wam. Może i tytuły wydają się nieco prowokacyjne, ale nie sądźcie po pozorach. Wilk po raz kolejny da się lubić!

O Wilku, który nie lubił czytać


Nie oznacza to jednak, że nie lubił książek. Bo jak się okazuje Wilk był, jakby to powiedzieć, smakoszem książek. Dokładniej mówiąc, on je pożerał! Żadna książka nie mogła być przy nim bezpieczna, wszystkie szybko znikały w jego paszczy. Tak jakby zbyt dosłownie zrozumiał wyrażenie "pożerać książki". Największy problem tkwił jednak w tym, że Wilkowi tak naprawdę było wszystko jedno, co pożerał. Treść książek zupełnie go nie interesowała, przyjaciele zachęcali go do czytania, ale Wilk twierdził, że czytanie go nudzi. Aż do dnia, w którym z leśnej biblioteki, w tajemniczych okolicznościach, zniknęło dziesięć książek! Wilk rusza w wielką podróż, poznaje ciekawych ludzi (i nie tylko) i przeżywa niesamowite przygody. Te same ktoś już kiedyś przeżył i, co więcej, każda z nich została opisana w książce. Tylko czy to wystarczy, żeby Wilk przestał książki pożerać, a zaczął je czytać?

O Wilku, który miał humory


Niełatwy charakter Wilka zna każdy, kto przeczytał przynajmniej jeden tom jego przygód. Tym razem jego zmienne nastroje jeszcze bardziej dokuczają otoczeniu. A i Wilk czuje, że zaczyna mu to coraz bardziej doskwierać. Rozpoczyna, więc poszukiwania czegoś, co pomoże mu z humorami sobie poradzić. Joga, pieczenie makaroników, wspinanie się na drzewa... Wilk próbuje wszystkiego, ale nic nie działa. Ba! Jest jeszcze gorzej, to Wilk wpadnie w gniew, to się obrazi albo nadąsa. Tak to już z tym Wilkiem jest, ale w końcu znajdzie coś, co go uspokoi i sprawi, że jego przyjaciele będą chcieli spędzać z nim czas. Co to będzie? Sprawdźcie sami!


Wszystkie tomy przygód Wilka bawią nas i zaskakują. Lubimy czytać o jego perypetiach, lubimy do nich wracać. To na pewno jedne z najbardziej lubianych przez Tosię historii. Teraz czyta je już samodzielnie i zaśmiewa się do łez. Zdarza jej się również nieco na Wilka zdenerwować (choć czasem sama bywa podobnie humorzasta, co on). A co na to my, czyli rodzice? My lubimy te pochodzące z Francji książki tak samo mocno. Bo uczą, bawią, pokazują rzeczywistość. W niczym nie przeszkadza nam, że tu bohaterami są zwierzęta, ich zachowania bardzo przypominają te, które znamy z codziennego życia. Jak się okazuje ludzi i wilki łączy całkiem sporo:) Jeden z najnowszych tomów przygód naszego ulubieńca przybliża dzieciom świat książek, pokażą ciekawe historie i interesujących bohaterów. A drugi z nich świetnie sprawdzi się przy dziecięcych humorkach, może śmiech, który wydobędzie się z dziecięcych ust, okaże się oczyszczający i pomoże zbudować dobre relacje z rodzicami i rówieśnikami. Zajrzyjcie do tych książek, na pewno znajdziecie coś, co spodoba się Waszym dzieciom i bardzo Wilka polubicie. Miłej lektury!


O Wilku, który nie lubił czytać
O Wilku, który miał humory

Orianne Lallemand
ilustracje Eleonore Thuiller
tłumaczenie Iwona Janczy
Wydawnictwo ADAMADA, 2018
wiek 3+

Komentarze

 1. Nie wiem dlaczego, ale nie znamy jeszcze przygód Wilka! Najwyższa pora to zmienić, bo książki wydają się bardzo ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widziałam już parę razy tą serie ale jeszcze jej nie mamy

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nie znam i dzięki za podpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super Wilk... Mam w domu cztery takie pożerające książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama bym chciała miec taką maskotkę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś przeglądałam książeczki o Wilku na jakichś targach - i żałuję, że się na nie nie zdecydowałam. Ale zawsze można naprawić błąd ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przygody Wilka niebywałe, wkrótce Dzień Dziecka, pomyślę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne te książki aż się dziwię że jeszcze ich nie mamy

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za odkrycie tej wspaniałej pozycji :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow, jakie piękne ilustracje mają te książeczki! Muszę im się przyjrzeć z bliska :)

  Pozdrawiam,
  Książkowa Przystań

  OdpowiedzUsuń
 11. O nie widziałam tych książeczek. Muszę zerknąć i kupić dla siostrzeńca. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wilk z humorami, to musi być ciekawa mieszanka. Graficznie bardzo przyjemna książka.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zauważyłam, że wilki są ostatnio coraz częściej w dziecięcej literaturze i coraz częściej pojawiają się w "łagodnej" postaci.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne ilustracje :D Bardzo fajnie przedstawiona historia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz