Kolejne książki z serii "Żubr Pompik. Wyprawy" (Media Rodzina)

Bardzo lubię podróżować po Polsce. Chętnie odwiedzam nowe miejsca i po raz kolejny zaglądam do tych, które już widziałam. Miłością do podróżowania udało mi się zarazić Tosię, która widziała już sporo i cały czas poznaje coś nowego. Dokąd najbardziej lubimy jeździć? Najłatwiej byłoby powiedzieć, że wszędzie, bo taką samą przyjemność sprawia nam i zwiedzanie miast, i spacery po lesie.


Właśnie dlatego tak bardzo spodobała nam się nowa seria o Żubrze Pompiku. Samego bohatera znamy od dawna, przeczytałyśmy wszystkie tomy jego przygód. Przeczytałyśmy również pierwsze trzy części nowej serii autorstwa Tomasza Samojlika, w której żubrza rodzina podróżuje po polskich parkach narodowych. Do tej pory odwiedzili Narwiański, Biebrzańki i Wigierski Park Narodowy (przeczytacie o nich TUTAJ). Teraz przyszedł czas na kolejne. Na początek Kampinos. Tu ciekawe świata żubry poznają łosia! Ale nie tylko jego, bo na drzewie dostrzegają również muchołówkę małą i dzięcioła czarnego. Udaje im się poznać rodzinę borsuków. Nowi przyjaciele czekają na Pompika i jego rodzinę także w Borach Tucholskich. Pierwszy na ich drodze stanie jeleń. To od niego żubry dowiadują się o istnieniu strasznego drapieżnika, zwanego rzęsorkiem! Miła do ucha nazwa, prawda? Sam drapieżnik również okazuje się sympatycznym i niegroźnym (zwłaszcza dla żubrów) zwierzęciem. Nieco inaczej zaczęła się znajomość z mewą, którą Pompik i Polinka spotkali w Słowińskim Parku Narodowym. Ptak porwał małża, który leżał przez żuberkami. Nie było to ani ładne, ani miłe zachowanie, dlatego Pompik i jego siostra zupełnie tego nie rozumieli. Jak skończyła się każda z tych historii dowiecie się z tych niedługich, wspaniale napisanych i świetnie zilustrowanych książeczek.Seria "Żubr Pompik. Wyprawy" to doskonała propozycja dla miłośników zwierząt i podróży. W każdej książce, oprócz ciekawej historii, znaleźć można również mnóstwo ciekawostek dotyczących opisywanych gatunków. Stąd dzieci (a pewnie i rodzice) dowiedzą się po co żółwiom pancerzyki, sprawdzą gdzie gniazda robią muchołówki i poznają sekret sztywnych włosków na ogonie rzęsorka. Informacje przekazane są w zrozumiały i interesujący dla dzieci sposób, więc z ich zapamiętaniem nikt nie powinien mieć problemów. Poza tym, wszystkie opisywane przez Tomasza Samojlika miejsca znajdują się w Polsce, więc książki mogą posłużyć nam za przewodniki i stać się pretekstem do odwiedzania nowych, interesujących miejsc. Co powiecie na podróże po śladach Pompika? My jesteśmy na tak!


seria "Żubr Pompik. Wyprawy"
Rodzina borsuków
Najstraszniejszy drapieżnik
Zachłanna mewa

Tomasz Samojlik
Media Rodzina, 2018


Komentarze

 1. Sympatyczne książeczki, rodzą pasję do czytania i podróżowania, chętnie do nich zajrzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo sympatyczne są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy jedną książeczkę z tej serii, ale chętnie kupimy następne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne książeczki, dla małych podróżników w sam raz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I dzieciaki lubią książeczki serie, to wyczekiwanie na kolejny tom. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A my jeszcze żubra nie znaliśmy. Dzięki za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córeczka już potężną biblioteczkę, koniecznie musimy, wzbogacić ją o te tytuły.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pompika znamy tylko z bajek animowanych.Książeczki prezentują się wspaniale.Musimy mieć przynajmniej kilka z jego przygodami! :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz