Czarownica Irenka, czyli ze "Świerszczyka" do książki!

W dwutygodniku "Świerszczyk" każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W każdym numerze są wiersze, opowiadania, krzyżówki, łamigłówki i kącik pełen humoru. W każdym numerze jest również komiks! Te komiks ma jedną, bardzo wyjątkową bohaterkę!


Jest nią Czarownica Irenka, która jeszcze przed wakacjami stała się bohaterkom książki! Wydawnictwo Bajka zebrało kilkadziesiąt komiksów o Irence i przygotowało z nich książkę (i już na okładce obiecuje nam, że to pierwszy tom). Komiksy o Irence wyróżniają się na tle innych przede wszystkim tym, że nie ma w nich słów. Rysunki Agnieszki Żelewskiej będą tu tylko punktem wyjścia, reszta zależy od naszej wyobraźni. Dzieci będą oglądać kolejne obrazki i opowiadać o przygodach Irenki. Te podzielone zostały na cztery części, każdą przypisano innej porze roku. I tak wiosną sympatyczna czarownica "buduje" swój domek, zmienia bazie w najprawdziwsze kotki i chodzi po linie. Latem jeździ na słoniu, maluje obraz i oczywiście, wybiera się na wakacje (choć nie udaje jej się wyjechać daleko). Jesienią ogląda pamiątki z wakacji, chroni się przed deszczem i poznaje dinozaury. Zima to oczywiście najlepszy czas na lepienie bałwana, sylwestrową zabawę i noworoczne postanowienia. A po poznaniu wszystkich historii na dzieci czeka jeszcze lepsza zabawa! Sami staną się twórcami komiksu. Nauczą się rysować Irenkę, umeblują jej dom i nadadzą imiona jej przyjaciołom. Zabawa będzie fantastyczna! Przy okazji dzieci nauczą się rozróżniać pory roku, poznają charakterystyczne dla nich elementy, a także rozwiną swoją mowę! Bo przecież w książce Agnieszki Żelewskiej próżno szukać słów!

A skoro już była mowa o "Świerszczyku" to co czeka na czytelników w najnowszym numerze? Bohaterami najnowszego numeru są PSY i to one spoglądają na czytelników na każdej stronie.  Jest oczywiście komiks o Czarownicy Irence, w którym pojawia się pies, ale nie jest to jedyny psi bohater. Na dzieci czeka piękne opowiadanie o bezdomnym psie Anatolu, który znalazł worek pełen klejnotów. Jest psia krzyżówka i gra planszowa "Wystawa psów", są ciekawostki o szczekających czworonogach i związane z psami dowcipy. Nie ma co ukrywać, dla miłośników psów (ale i wszystkich tych, którzy lubią zwierzęta) jest to lektura obowiązkowa, więc biegnijcie do kiosków i czytajcie!

Czarownica Irenka. Dzieła zebrane tom 1
Agnieszka Żelewska 
Wydawnictwo Bajka, 2018


 

Komentarze

 1. świetna zabawa dla dzieciaczków, choć pewnie dla rodziców również :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeny, nie wiedziałam, że "Świerszczyk" nadal jest wydawany. Pamiętam jak tata przynosił mi kolejne numery w dzieciństwie :D

  Co do komiksu- to świetna i kreatywna zabawa dla dzieci, które mogą puścić wodze wyobraźni podczas wymyślania kolejnych przygód bohaterów :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako dziecko uwielbiałam czytać "Świerszczyka".

  OdpowiedzUsuń
 4. gazetki- pamiętam z dzieciństwa, mteraz nasze córeczki tez chętnie zagladaja do nich.

  OdpowiedzUsuń
 5. O rany, tyle wspaniałych wspomnień mam dzięki "Świerszczykowi". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świerszczy. Ach to były czasy. Podróż sentymentalna.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz