"Poradnik hodowcy aniołów" (Wydawnictwo Adamada)

Nie zawiodą się ci, którzy będą szukać w tej książce prawdziwych porad dla tych, którzy naprawdę chcieliby zacząć hodować anioły. Nie zawiodą się ci, którzy sięgną po nią z nadzieją na to, że znajdą w tej książce interesującą i wartościową historię. Uwielbiany przez młodszych i starszych Grzegorz Kasdepke zgrabnie połączył jedno i drugie i oto czytelnicy otrzymali książkę absolutnie wyjątkową.


Główną bohaterką książki jest jedenastoletnia Marta. Razem z rodzicami i młodszym bratem mieszka w niewielkim mieszkaniu ciotki Irenki. Nie jest im łatwo. Rodzice często kłócą się z ciotką, która jest właścicielką mieszkania. Kobieta robi im wyrzuty związane z ich życiową nieporadnością, która doprowadziła do tego, że muszą mieszkać kątem u rodziny. W tym układzie nikt nie jest szczęśliwy, równie mocno co dorośli cierpią w tej sytuacji dzieci. Kilkuletni Rysio wielu rzeczy jeszcze nie rozumie, ale Marta wie, kto opróżnia butelki po winie, które dziewczynka wynosi w worku do kosza na śmieci. Ona słyszy i widzi nieco więcej. Dlatego tak bardzo przeraża ją sytuacja w jakiej jest jej rodzina. Nic jednak nie może zrobić. Pewnie dlatego tak często, smutnym wzrokiem spogląda w dal. W najśmielszych wyobrażeniach nie spodziewała się, że zobaczyć coś wyjątkowego. Mimo to zobaczyła... Na terenie pobliskich ogródków działkowych dostrzegła mężczyznę, który wypuszczał anioły! 


Marta bardzo chciała dowiedzieć się o nim czegoś więcej, chciała sprawdzić, czy to wszystko jej się nie przyśniło. Idzie w kierunku ogródków działkowych i szuka anielnika. Spotyka jednak zupełnie inną osobę, która wie gdzie mieszka hodowca aniołów i postanawia pomóc dziewczynie dotrzeć na miejsce. Zanim jednak to się stanie wpadnie w niemałe kłopoty i to na kilku polach. W kłopoty wpadnie również mały Rysio. Czy rodzeństwu uda się z nich wyjść? I jak w tej sytuacji zachowają się ich rodzice? Na te pytania oczywiście nie odpowiem, ale wiecie, gdzie należy szukać odpowiedzi.Poradnik hodowcy aniołów to książka, w której pięknie połączyło się to, co rzeczywiste z tym, co wyjątkowe i nadprzyrodzone. To piękna opowieść o marzeniach, które ma każdy z nas, ale również o problemach, które nikogo nie omijają. Grzegorz Kasdepke poprzez swoich bohaterów pokazuje, że nie ma spraw bez wyjścia, problemów nie do pokonania, pokazuje siłę rodziny, które potrafi przezwyciężyć największe kryzysy. Daje nadzieję. Poradnik hodowcy aniołów to książka dla wszystkich miłośników dobrej literatury, dla tych, którzy lubią opowieści obyczajowe i książki, w których znaleźć można szczyptę magii. Bo jak inaczej można wytłumaczyć pojawienie się w tej historii prawdziwych aniołów?

Poradnik hodowcy aniołów
Grzegorz Kasdepke
ilustracje Grażyna Rigall
Wydawnictwo ADAMADA, 2018Komentarze

 1. Jak ja lubie tego autora! Musze kupic ta ksiazke!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa propozycja, chociaż chyba dla trochę starszych dzieciaczków. Mój synek jeszcze za mały na takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka życiowa i rzeczywista tematyka....zawiłości rodzinne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna opwieść o aniołach i nie tylko...
  Warta przeczytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. I znowu widzę piękne ilustracjie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz