"Akademia Mądrego Dziecka" (Wydawnictwo EGMONT)

Mogłoby się wydawać, że największe zmiany w życiu dziecka przypadają na pierwsze dwanaście miesięcy jego życia. Prawda jest jednak taka, że całe dzieciństwo to niekończące się pasmo zaskoczeń. Tosia ma siedem lat i cały czas zdarza jej się w ciągu kilku godzin albo dni opanować nową umiejętność, której wcześniej nie posiadała.

Ostatnio zaskakująco szybko opanowała tabliczkę mnożenia. Już wcześniej zdarzało się jej o to dopytywać albo nam przemycać jakieś informacje na jej temat. O wkuwaniu działań nie było na razie mowy. Aż pewnego dnia zobaczyłam w dzienniku elektronicznym, że wprowadzona została tabliczka mnożenia. A po powrocie ze szkoły okazało się, że Tosia nie ma z nią żadnych problemów, zrozumiała zasadę i wszystko stało się łatwe. Wiem jednak, że są dzieci, którym mnożenie sprawia więcej problemów. Dla nich, ale również dla tych, którzy chcieliby trochę poćwiczyć, mam świetną propozycję.


"Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami" wygląda jak klasyczny zeszyt aktywizujący. Z jego pomocą wszystkie dzieci powinny nauczyć się tabliczki możenia. Pierwsze zadania dotyczą mnożenia przez 1, ostatnie mnożenia przez 11 i 12. Jak sami widzicie, zakres zadań jest duży. Każda część wygląda tak samo, najpierw tabelka z kolejnymi działaniami, potem zadania do rozwiązania. Rozwiązań nie trzeba jednak wpisywać ołówkiem ani długopisem, do tego służą naklejki! Będzie to więc dla dzieci dodatkowa atrakcja i forma uprzyjemnienia nauki. Gdyby jednak ktoś nadal miał problemy z niektórymi działaniami, to w książce znajdzie plakat, który można powiesić na ścianie i o każdej porze spoglądać na niego, utrwalając tabliczkę mnożenia.


Wydawnictwo Egmont przygotowało również książkę dla dzieci, które chcą się nauczyć odczytywać godziny na zegarze. Na początku zapoznają się z wyglądem zegara i znaczeniem poszczególnych wskazówek. Potem odczytają pełne godziny, a następnie dowiedzą się czym jest kwadrans i gdzie zatrzymuje się wskazówka, kiedy wskazuje pół godziny. Część teoretyczną uzupełniają oczywiście ćwiczenia, a te, podobnie jak w książce o tabliczce mnożenia, rozwiązuje się przy użyciu naklejek. I tutaj również dzieci znajdą plakat, który w bardzo przystępny sposób przybliża dzieciom zagadnienia związane z odczytywaniem czasu.Jak wiadomo najlepiej uczy się przez zabawę. Mogłoby się wydawać, że ta zasada dotyczy tylko maluchów, ale to nieprawda. Każdy chętniej i łatwiej przyswaja nowe wiadomości, kiedy przekazywane są one w interesujący, ale przede wszystkim zrozumiały sposób. Właśnie tak zostają one przekazane w serii "Akademia Mądrego Dziecka". Te książki nie kipią kolorami, nie rozpraszają uwagi niepotrzebnymi grafikami, one tak naprawdę po prostu uczą. I dobrze! Bo właśnie o to tutaj chodzi, żeby z jednej strony uczynić naukę przyjemniejszą, ale z drugiej, żeby nauka pozostała nauką. 

Książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka" znajdziecie na

Komentarze

 1. Świetna sprawa! Teraz dzieci mają znacznie ułatwioną sprawę jeżeli chodzi o naukę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne książeczki. Idealne do nauki dla dzieci. Obrazy robią swoje.
  Cieszę się, że jest ich coraz więcej niż nasz mały "elementarz" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajne, moje dzieciaki jeszcze za małe, ale na pewno pozycja warto miec na Polce

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mojej córki,nieuchronnie zbliżamy się do tego etapu.

  Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
 5. Opanowaliśmy nie tak dawno kalendarz - dni tygodnia, miesiące i samo pojęcie upływającego czasu. Teraz przed nami zegar!

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie dopiero co zaopatrzyliśmy się w podobną książeczkę i jest szaleństwo z naklejkami!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przerabialiśmy i takie książeczki, szybciej wskoczyła tabliczka mnożenia niż godziny. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie książeczki. Nauka poprzez zabawę to idealne rozwiązanie ino wiele łatwiej przyswajalna wiedza. Podobają mi się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na takie książeczki Bąbel jest jeszcze za mały - ale w przyszłości na pewno będziemy je mieli na uwadze. Cała "Akademia..." to wspaniała, bardzo wartościowa seria.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super! Takie ćwiczenia bardzo pomagają w nauce!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz