"Co się dzieje w mojej głowie?" (Wydawnictwo TADAM)

Chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej. Właśnie dlatego wybieramy dla nich najlepsze szkoły, zapisujemy na dodatkowe kursy, zabieramy w dalekie podróże. Zdarza się jednak, że w codziennej gonitwie zapominamy o tym, co najważniejsze. Wozimy dzieci z miejsca na miejsce, załatwiamy ważne sprawy. A potem nie mamy czasu na rozmowę. I nie zauważamy, że nasze dzieci mają jakieś problemy, że w ich głowach kłębią się myśli, z którymi nie mogą sobie poradzić. Właśnie dlatego warto czasem zwolnić i sięgnąć po książkę, która może stać się pretekstem do rozmowy o uczuciach.


Taką książką jest Co się dzieje w mojej głowie?, nowość przygotowana przez wydawnictwo TADAM. Na pierwszy rzut oka jest to lektura dla przedszkolaków. Dość duży format, piękna kolorowa ilustracja na okładce, niewielka liczba stron. To wszystko mogłoby wskazywać, że jest to lektura dla maluchów. I jest w tym sporo prawdy, bo treść książki Molly Potter będzie zrozumiała już dla przedszkolaków, ale sprawdzi się również w przypadku czytelników nieco starszych.

W naszym domu ostatnio o uczuciach i relacjach z innymi ludźmi mówi się sporo. Tosia coraz bardziej zderza się z "prawdziwym" życiem i coraz częściej musimy o skomplikowanych międzyludzkich relacjach rozmawiać. Ta książka była świetnym pretekstem do rozpoczęcia kolejnych. O tym, jak radzić sobie z emocjami, co robić, kiedy ktoś sprawi nam przykrość i jak prosić o pomoc. Z tej książki dowiedzieć można się jak powinno się myśleć o sobie, jak pomóc swojemu ciału i umysłowi oraz jak stać się lepszymi przyjaciółmi. Książka Molly Potter uczy dzieci radzenia sobie w trudnych sytuacjach, pokonywania kłopotów i przeganiania czarnych myśli, które kłębią się w głowach dzieci. Każdy rozdział poświęcony jest innemu, ważnemu dla ludzkiego umysłu, zagadnieniu. Czy przeczytanie Co się dzieje w mojej głowie? komuś pomoże? Na pewno nie zaszkodzi. I, co najważniejsze, ta książka powinna zachęcić rodziców do rozmawiania z dziećmi na tak ważny temat, jak uczucia. Tutaj, tę niełatwą kwestię, ubrano w piękną i ciekawą dla małego czytelnika formę. Pojawiają się fragmenty komiksowe, które pełnią rolę przykładów dla opisywanych zjawisk, są niedługie opisy i przede wszystkim piękne, bardzo kolorowe ilustracje. Dzięki temu ta książka pełni rolę nie tylko poradnika poświęconego uczuciom, może stać się również przyjemną i ciekawą lekturą dla małych czytelników.


Co się dzieje w mojej głowie?
Molly Potter
ilustracje Sarah Jennings
tłumaczenie Wojciech Górnaś
Wydawnictwo TADAM 2019

Komentarze

 1. Bardzo mądra książka, muszę ją koniecznie kupić. Ciesze się, ze coraz więcej jest książek podejmujących temat emocji dzieci

  OdpowiedzUsuń
 2. Bede pamietać o tej książce, bo teraz mój synek jest na nią duuuużo za mały ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacyjna pozycja, bardzo mi się podoba..

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki poruszające temat emocji to u nas must have

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo wazny temat. Dorośli często nie umieją zapanować nawet nad własnymi emocjami - o tych dziecięcych nie wspominając. W codziennej gonitwie faktycznie nietrudno przegapić pewne sygnały...

  OdpowiedzUsuń
 6. Książeczka wydaje się bardzo ciekawą pozycją. Ważne, żeby dzieci od małego miały okazję uczyć się swoich emocji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak zawsze ciekawa propozycja, dobrze że w taki obrazujący sposób możemy dzieciom opowiedzieć o emocjach.Angelika F

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz