"Czy Ziemia jest żwawym kosmitą?" (Oficyna Wydawnicza Multico)

Kiedy trwa rok szkolny czytamy głównie beletrystykę. Na książki popularnonaukowe bardzo często brakuje nam czasu. Szkoła w dużej mierze zaspokaja ciekawość Tosi, zadania domowe i zajęcia dodatkowe pochłaniają wolny czas, który kurczy się w zastraszającym tempie. Teraz na brak wolnych chwil narzekać nie możemy, więc postanowiliśmy każdego dnia czytać inną książkę popularnonaukową. Zasoby znajdujące się w naszej biblioteczce zaczęły szybko topnieć, na szczęście wydawnictwa pracują w pocie czoła i nowości ukazują się regularnie.


Jedną z takich nowości wydanej (prawie) w czasie zarazy jes książka Radosława Żbikowskiego Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? I inne sekrety naszej planety. Na okładce widzimy jak nasza planeta uśmiecha się i ochoczo wyciąga w górę ręce. Nie dziwi mnie to, bo w końcu to ona jest bohaterką tej publikacji. Może być z siebie dumna. Może też być dumna z tego, że jest najbardziej wyjątkową planetą Układu Słonecznego. Jedyną, na której rozwinęło się życie. Choć o ludziach i zwierzętach nie znajdziecie tu prawie niczego. Bo to książka o Ziemi i jej budowie, jej wielkich sekretach i zagadkach. Tu znajdziecie odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, które rodzą się w głowie dziecka patrzącego na wysokie góry i dorosłego, który przygląda się w telewizji erupcji wulkanu. To po tę właśnie książkę musi sięgnąć ten, kto zastanawia się ile jest na naszej planecie wody. A także ten, który nie wie, jak powstają pioruny i ten, który zastanawia się, dlaczego latem pada grad. Z tej książki dowiedzieć się można ile waży Ziemia i dlaczego Ziemia czasem się trzęsie. Inne rozdziały tłumaczą jak powstają wyspy, jak tworzy się gleba i jak rodzą się wulkany. Rozdziałów jest jeszcze więcej i każdy z nich jest równie interesujący. Całość jest spójna i interesująca zarówno dla małych, jak i dla dużych.
Ta książka szybko podbiła nasze serca i umysły. Liczne ciekawostki, interesujące opisy i ciekawa tematyka, to musi się podobać. To musi trafić do małych umysłów i do dziecięcych biblioteczek. Książka Radosława Żbikowskiego to kopalnia wiedzy, zbiór informacji i ciekawostek, które przydadzą się każdemu małemu naukowcowi. Zadowoleni będą jednak nie tylko miłośnicy ciekawostek. Ci, którzy lubią książki nie tylko czytać, ale również je oglądać, będą zachwyceni. Oprawę graficzną do tej książki stworzył Tomasz Samojlik. Jego ilustracje w połączeniu z ciekawą treścią tworzą niebanalną całość, od której trudno się oderwać. Tak, tę książkę popularnonaukową czyta się tak samo dobrze, jak najlepsze historie przygodowe albo kryminalne. Na dodatek ta lektura zapewni Wam wspaniałą i daleką podróż w różne zakątki naszej planety. A jak wiadomo, o prawdziwych podróżach, na razie możemy tylko pomarzyć. Dlatego proponuję Wam taką, odbytą przy pomocy książki. Myślę, że będziecie zadowoleni!


 Czy Ziemia jest żwawym kosmitą? I inne sekrety naszej planety
Radosław Żbikowski
ilustracje Tomasz Samojlik
Oficyna Wydawnicza MULTICO 2020Komentarze

 1. O jejku jaka fajna książka, muszę ją koniecznie zakupić synowi :) Teraz jest bardzo zainteresowany planetą i tym, co się na niej dzieje

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale fajną pupę ma nasza Ziemia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fantastyczny pomysł, uśmiałam się, cudowna taka Ziemia :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo wartościowa książka,ciekawe ważne informacje.Podoba mi się Monika Flok

  OdpowiedzUsuń
 5. O jejku jaka fajna książka dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książeczka nie tylko dla kosmitów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na bardzo ciekawą. Jako dziecko uwielbiałam czytać książki o naszej planecie. Ta bardzo mnie zainteresowała. Myślę, że sprawię ją mojemu przedszkolakowi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Spodobała mi się ta książka. Myślę, że byłaby fajnym prezentem dla małych odkrywców.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie wiem czy osobiście mi się spodobała, grunt, że podoba się dzieciom i ich mamom, osobiście wyrosłam z tego typu literatury:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem, że mojemu synkowi bardzo by się spodobała ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowne! Odkrywanie innych światów. Polecę sąsiadom, bo moje dzieciaki za duże... :-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dobre kompendium wiedzy o ziemi. To tematyka jaką powinniśmy wszyscy poznać, im więcej takich książek przeczytamy tym lepiej dla nas i przyszłcych pokoleń :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz