"Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół" (Wydawnictwo Widnokrąg)

Czy w tym roku Waszym dzieciom udało się nawiązać nowe znajomości? W większości przypadków odpowiedź będzie zapewne przecząca. Żyjemy w takich czasach, że trudno poznawać nowych ludzi i nawiązywać bliższe relacje. Niełatwo pielęgnować też te, które nawiązano jakiś czas temu. Rzadziej się ze sobą spotykamy, dzieci nie chodzą do szkoły. Początkowa radość z niemal nieograniczonego dostępu do sieci i różnych komunikatorów, ustąpiła miejsca tęsknocie za spotkaniami z prawdziwymi ludźmi. Na razie może to nie być możliwe, więc przychodzę do Was z książką pełną porad dotyczących tego, jak prawdziwa przyjaźń powinna wyglądać.

 

Głównym bohaterem tej książki jest Emre. Chłopiec nieśmiały i raczej nie wyróżniający się na tle rówieśników niczym specjalnym. Jest pewnie tą osobą, której braku w klasie nie zauważa się od razu. To wszystko sprawia, że Emre ma problem z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami. Chłopiec nie ma przyjaciół, ale dobrze wie, jak idealny przyjaciel powinien się zachowywać. Tego też dowiedzą się czytelnicy. Książka Poradnik Emrego to zapiski z dziennika chłopca. Opisuje w nim swoje codzienne zmagania w domu i szkole. Każde takie wydarzenie prowadzi go do refleksji na temat przyjaźni. Tego, jak powinno się zachowywać, kiedy chce się przyjaźń nawiązać i, co robić, żeby tę relację utrzymać. Oprócz tego w książce znajdują się interesujące opisy kolejnych dni z życia Emrego i jego rodziny. Są anegdoty o porannych awanturach, które zdarzają się w każdym domu i śmiesznych sytuacjach, które mogą mieć miejsce w sklepie. Są historie ze szkolnego boiska i opisy tego, co może się wydarzyć, kiedy mieszkamy pod jednym dachem z kotem. Najciekawsze są jednak historie związane z Amirem. Zupełnym przeciwieństwem Emrego. Chłopak dołączył do ich klasy i robi wszystko to, o czym Emre bałby się nawet pomyśleć...
 

Jak rozwinie się ich znajomość? Czy Emre i Amir mają szansę się zaprzyjaźnić? Czy Emre będzie mógł w końcu wykorzystać swoje rady? Ja zam już odpowiedzi na te pytania, Wy musicie przeczytać książkę. W niej, oprócz dobrych rad o przyjaźni, znaleźć można kawał dobrej literatury obyczajowej dla młodzieży oraz mnóstwo humoru. Historia jest naprawdę ciekawa. Szczególnie polecam ją chłopcom, bo ze względu na osobę głównego bohatera, im łatwiej będzie się z nim identyfikować. Ale przyjemność z czytania czerpać będą wszystkie dzieci w wieku szkolnym, więc jeśli tylko szukacie ciekawej lektury dla swojego dziecka, to koniecznie rozważcie właśnie tę!


Poradnik Emrego. O sztuce zdobywania przyjaciół (i wrogów)

Siri Spont & Jonna Bjornstherna

tłumaczenie Marta Wallin

Widnokrąg 2021

wiek 9+


https://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/

Komentarze

 1. Podchwytuję pomysł na ciekawy książkowy prezent, mamy w rodzinie chłopca, który chętnie poczyta o prawdziwej przyjaźni. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna edukacyjna książeczka. To prawda, czasy mamy ciężkie :( odbija się to i na nas i na dzieciach. miejmy nadzieję, że wszystko w końcu wróci do normalności

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyjaźń jest bardzo istotna w życiu człowieka. To prawda,że teraz ciężkiej czasy przyszły dla kontaktów międzyludzkich. Dzieci bardzo tęsknią za przyjaciółmi dobrze, że są książki o przyjaźni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka. Zgadzam się, że zdobycie przyjaciela, jest wielką sztuką. Tym bardziej fajnie, że ukazują się takie książczki edukacyjne dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz