"Mru Mru" - seria, która zachwyci najmłodszych (Wydawnictwo Widnokrąg)

Nie znam dziecka, które nie miałoby przynajmniej jednego pluszowego misia. Tak to już jest, że dzieciństwo nieodłącznie kojarzy się z misiami i misie dzieciom kupujemy chętnie. Pewnie dlatego dzieci tak bardzo misie lubią. Kojarzą im się z ukochanymi pluszakami, w których łapkę można się wypłakać i, którym można o wszystkim powiedzieć. Maluchy chętnie przytulają się do swoich ukochanych misiów, równie chętnie czytają książki albo oglądają bajki, których misie są bohaterami. I ja właśnie z książką o misiach dziś przychodzę.


Tak naprawdę główny bohater to nie pluszowy miś, ale prawdziwy niedźwiedź. A właściwie niedźwiadka. Ma na imię Mru Mru i mieszka ze swoją mamą, zwaną Wielką, w lesie. Tam zajmuje się tym, co niedźwiedzie lubią najbardziej. Na przykład szukaniem pysznych jagód. Mru Mru jagody lubi tak bardzo, że potrafi myśleć o nich niemal bez przerwy. Myśli o nich w dzień, śni o nich w nocy. Na szczęście jej mama dobrze wie, gdzie należy szukać najpyszniejszych jagód i zabiera tam córkę. Nie jest to jednak dla Mru Mru wyprawa łatwa. Mała niedźwiedzica, jak każde dziecko interesuje się wszystkim, co ją otacza. Tymczasem mama każde jej iść prosto po ścieżce. Mru Mru taka wędrówka bardzo nudzi. Czy w takim razie dotrze do celu? Czy nie zgubi się w lesie? Sprawdźcie koniecznie! 

A kiedy już będziecie wiedzieli, jak skończyła się historia z jagodami, zajrzyjcie do drugiej książki opowiadającej o Mru Mru i spójrzcie razem z małą niedźwiedzicą w niebo. To na nim świecą gwiazdy, które zachwycają nie tylko ludzi, ale i bohaterów książki. Oni również lubią, w gwiaździstą noc, usiąść na polanie i wpatrywać się w niebo. Patrząc na gwiazdy, podobnie jak my, snują plany, zastanawiają się, czy dałoby się je policzyć, a może nawet jednej z nich dotknąć. Gwiazdy rozpalają zwierzęce głowy. Niedźwiedzie, sowy i lis wpatrują się w nie i rozmyślają o nich... Jakie pomysły rodzą się w ich głowach? Dowiecie się z książki Mru Mru i gwiazda 

Kaisa Happonen to autorka na naszym rynku wydawniczym do tej pory nieznana. Teraz, dzięki wydawnictwu Widnokrąg, możemy nadrobić zaległości, poznać ją i zachwycić się jej książkami. A jest się czym zachwycać. Historie są dość proste, a przez to bliskie małym czytelnikom. Główna bohaterka, choć czworonożna, przypomina swoim zachowaniem zachowania naszych dzieci. One również bardzo często robią to, czego rodzice akurat robić nie pozwalają. Właśni dlatego tak bardzo polubią tych bohaterów, łatwo będzie się im z nimi zidentyfikować. Do gustu przypadną dzieciom nie tylko przygody Mru Mru, ale i przepiękne kolorowe ilustracje Anne Vasko. Ja pokochałam je całym sercem! Są wspaniałe i świetnie pasują do tych opowieści. Subtelnych, pięknych i mądrych. Dla małych i dużych. Czytajcie i bawcie się dobrze. Zatrzymajcie się na chwilę, spójrzcie w niebo i pomyślcie o tym, co w Waszym życiu najważniejsze.

 

Mru Mru i jagoda

Mru Mru i gwiazda

Kaisa Happonen

ilustracje Anne Vasko

tłumaczenie Natalia Nordling

Widnokrąg 2021

 

 

Komentarze

 1. Jak pięknie zilustrowane są te książeczki :) Z chęcią przeczytamy z synem i kupię je mojej chrześnicy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, że to propozycja i dla małych, i dla dużych. Ilustracje urzekające, a treść interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tego wydawnictwa, ale tego typu książeczki mają w sobie urok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocza seria. Bardzo mi się podoba szata graficzna. Myślę, że nasz młodszy syn byłby tymi książeczkami zainteresowani.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje �� można się w nich zakochać, i pewnie to by zrobiła moja córka.
  Dzięki z a polecenie

  OdpowiedzUsuń
 6. Z przyjemnością podchwytuję pomysł na ciekawy książeczkowy prezent, niedźwiadki zawsze fascynują najmłodszych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Już ich same okładki mnie kupiły na wejściu 😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Urzekły mnie te historie,a jeszcze bardziej ilustracje w obu książeczkach. Przepiękne - na pewno spodobają się każdemu maluszkowi :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz