"Operacja Rower" (Wydawnictwo Media Rodzina)

Niewielu bohaterów znamy tak dobrze jak tych. Tiril i Oliver towarzyszą nam już od pięciu lat. Najpierw to ja czytałam Tosi o ich przygodach, potem ona zaczęła poznawać je sama. Przeczytaliśmy wszystkie książki o ich przygodach i cały czas wypatrujemy nowych, bo wiemy, że seria "Operacje" gwarantuje wspaniałą literacką przygodę.

 

Najnowszy, już szesnasty, tom dotyczy rowerów. Rower ma prawie każde dziecko i chyba większość lubi na nich jeździć. A jeśli lubią jazdę na rowerze, to lubią także swój rower i nie chcieliby, żeby ktoś im ich jednoślad ukradł. Niestety, właśnie taka sytuacja spotkała Olivera. Jego rower został skradziony, kiedy razem z Tiril wybrali się na wycieczkę do sąsiadującej z Elvestad miejscowości Ramsby. Wybrali się tam w poszukiwaniu nowych spraw, które mogliby rozwiązać i nawet nie podejrzewali, że zagadka dotknie bezpośrednio ich. Wcześniej jednak zauważyli  na tablicy w miejscowym centrum handlowym dwa ogłoszenia o kradzieży rowerów. Szybko połączyli fakty i zaczęli podejrzewać, że w Ramsby może grasować jakaś szajka polująca na rowery. Ich podejrzenia potwierdziły się, kiedy po wyjściu z centrum handlowego, spostrzegli brak roweru Olivera. Została jedynie przecięta blokada. Roweru Tiril nikt nie ruszył. Czyżby dlatego, że widać na nim ślady intensywnej jazdy, a rower Olivera był w stanie idealnym? Detektywi ruszają na komisariat. Jednocześnie mają szeroko otwarte oczy i szukają śladów, które mogli zostawić amatorzy cudzych rowerów...
Nie muszę nikogo przekonywać, że lubię i cenię tę serię. To z niej pochodziły jedne z pierwszych, samodzielnie czytanych przez Tosię książek. To ona rozbudziła w niej miłość do opowieści detektywistycznych. Jestem przekonana, że "Operacje" to seria, po którą warto sięgnąć i, którą warto proponować dzieciom, jeśli zależy nam na tym, żeby rozkochać dzieci w czytaniu. U nas ta seria sprawdziła się świetnie i polubiliśmy ją tak bardzo, że mimo upływu lat cały czas po nią sięgamy. Operację Rower, jak wszystkie wcześniejsze części, czyta się znakomicie. Historia wciąga i intryguje. Czytelnicy razem z młodymi detektywami podążają śladami zaginionych rowerów. Czy uda im się rozwiązać zagadkę przed nimi? Przekonacie się czytając tę książkę albo może Wasze dzieci przeczytają ją same i zdradzą, jak tak historia się skończy!
 

Operacja Rower

Jorn Lier Horst

ilustracje Hans Jorgen Sandnes

tłumaczenie Katarzyna Tunkiel

Media Rodzina 2021

wiek 6+


Komentarze

 1. Sporo książek z tej serii już czytaliśmy, ta jeszcze przed nami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa seria dla młodych detektywów, sama z przyjemnością zagłębiam się w te historie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś dla naszego Bąbla! Uwielbia jazdę na rowerze i czasami doprowadza mnie prawie do ataku serca swoją prędkością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako miejska rowerzystka już uwielbiam tą książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz spotykam się z tą serią ❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. My z tą serią również pierwszy raz się spotykamy, ale już nam się spodobało. Duże literki sprawiają, że fajna książka do nauki czytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajna przejrzystość treści w książce razem z rysunkami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyznam, że zostałem zaintrygowany, zwłaszcza, że forma jest bardzo przejrzysta.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz