Dwie propozycje dla tych, którzy uwielbiają audiobooki!

Nigdy nie myślałam, że audiobooki staną się w naszym domu rzeczą niezbędną i pożądaną. Sama prawie ich nie słucham, a jeśli już, to robię to raczej z musu niż dla przyjemności. Wolę poznawać opisane w książkach historie czytając je sama. Choć, muszę być uczciwa, doceniam oczywiście, doskonałe aktorskie interpretacje. Zupełnie inny stosunek ma moje dziecko, które audiobooki uwielbia. Tosia przy nich rysuje, bawi się i w końcu zasypia. Jej audioteka regularnie się poszerza o nowe pozycje, z których każda ma spełniać nieco inne zadanie. Jedne lepiej sprawdzają się w podróży, inne najlepiej nadają się do zasypiania. Z tych, o których opowiem Wam dzisiaj, jeden będzie świetnym wyborem do słuchania w domu, drugi do zasypiania.

 

Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie to dwie płyty, na których znajdziecie dziesięć historii i jedenastu czworonożnych bohaterów. Historie wyjątkowych psów spisała Renata Piątkowska, a przeczytała je Dominika Kluźniak. Zarówno autorkę, jak i aktorkę dobrze znamy, cenimy i lubimy, więc było dołączenie tego audiobooka do naszej kolekcji było czymś całkowicie naturalnym. Lubimy również historie o psach, więc był to trzeci argument, żeby Najwierniejsi przyjaciele pojawili się w naszym domu. Czy nie żałujemy? Oczywiście, że nie! Oprócz dobrze nam znanej i nieustannie wzruszającej historii wiernego Hachiko. Wysłuchałyśmy opowieści o Czarusiu, czarnym kundelku mieszkającym na wsi i jego przyjaciółce Hani, której dzielny piesek uratował życie. Poznałyśmy też historię psa o imieniu Barry, który uratował ludzi spod lawiny. Wszyscy czworonożni bohaterowie tego audiobooka budzą sympatię i podziw słuchaczy. Wszyscy wykazywali się odwagą, siłą ducha i bystrością psiego umysłu. Wielu słuchaczy może się zdziwić, że psy często okazują się bardziej ludzkie od ludzi.Autor drugiej książki również jest nam doskonale znany. Marcin Pałasz dał literaturze postać przesympatycznego psa Elfa, którego urokowi nie oprze się żaden czytelnik. Tym razem pisarz na warsztat wziął baśnie. Motywy w nich obecne każdy z nas zna doskonale, ale Marcin Pałasz nie zadowolił się tradycyjnym przebiegiem historii. Do każdej z nich dorzucił coś od siebie. Wysłuchacie więc historii, której bohaterką jest Królewna śmieszka. Spotkacie Zielonego Kapturka. Smoka, którego nazywano podwawelskim. Takich nieco odświeżonych, znacznie bardziej współczesnych bohaterów jest pięcioro. Każdy inny, każdy zabawny i ciekawy dla małych słuchaczy. B@jki Marcina Pałasza w interpretacji Jacka Kawalca to świetna propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mali słuchacze będą się doskonale bawić i regularnie wybuchać śmiechem. 


 

Audiobooków, tak jak książek, jest na rynku wydawniczym wiele. Mniej zorientowani w świecie literatury dziecięcej osobom może być trudno się na nim odnaleźć. Po te możecie sięgać bez wahania. Z przyjemnością wysłuchają ich całe rodziny. Mali i duzi znajdą tam ciekawych bohaterów, interesujące historie i świetne aktorskie interpretacje.

Audiobooki znajdziecie na


 

https://wydawnictwobis.com.pl/

Komentarze

 1. ciężko nam znaleźć czas na audiobooki, ale jak trafiają się takie perełki to aż szkoda nie posłuchać :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, tym bardziej, że nie wiadomo kiedy, wciąga się w nie cała rodzina. :)

   Usuń
 2. Koleżanka chętnie puszcza dzieciakom podczas jazdy samochodem, zatem podsunę jej te tytuły pod rozwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie propozycje audiobooków zapowiadają mile spędzony czas, więc dziękuję za polecenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też nie przepadam za audiobookami, a moje dzieci z kolei ich jeszcze nie znają.
  Pierwszą pozycję poznałam w wersji papierowej i bardzo mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Za audiobookami również nie przepadam, a moje dzieci ich jeszcze nie znają.
  Tę pierwszą pozycję poznałam w wersji papierowej i bardzo mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz