"Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?" (Wydawnictwo Babaryba)

Bohaterami książek o emocjach bywają najczęściej ich potencjalni odbiorcy. Nieco inaczej wygląda sprawa z lekturami adresowanymi do dzieci. Nie brakuje książek o emocjach, których bohaterami są zwierzęta. Ale takiej, w której o targających dziećmi uczuciach mówiłyby warzywa i owoce jeszcze nie słyszałam!


 Usłyszała za to Babaryba. I właśnie dzięki temu wydawnictwu Owocoemocjami mogą się teraz cieszyć polscy czytelnicy. Bohaterowie tej książki pokazują dzieciom, jak wyglądamy, kiedy na naszych twarzach malują się różne emocje. Te pozytywne i negatywne. Jak wyglądamy,  kiedy jest nam smutno, a jak wtedy, kiedy jesteśmy szczęśliwi. Te uczucia demonstrują zielona papryka i jabłko. Z kolei melon jest w tym przypadku wzorcowym przykładem nieśmiałości. Pory pokazują, jak wyglądamy, kiedy dobrze czujemy się w swojej skórze. Ze znacznie gorszej strony prezentuje się pewna pomarańcza, która zaatakowała całkiem sympatyczne jabłko i duża zielona papryka krzycząca na swoją mniejszą czerwoną koleżankę. Cebule oczywiście się rozpłakały (choć w codziennym życiu to raczej one wyciskają łzy). Troską wykazała się truskawka, a szeroko (i szczerze) uśmiecha się do czytelników pieczarka.  

Niektóre z warzyw i owoców wyglądają bardzo groźnie, inne prezentują się niezwykle sympatycznie. Zupełnie jak w życiu. Jedni ludzie budzą sympatię i szybko zyskują nasze zaufanie, innych wolelibyśmy omijać szerokim łukiem i mieć z nimi jak najmniej do czynienia. To ludzie, ale czy pomyślelibyście, że warzywa i owoce mogą wyrażać emocje? Ja nigdy nie wpadłabym na taki pomysł. Wpadli na niego za to twórcy tej książki. Jak sami tłumaczą, szukali idealnych bohaterów Owocoemocji we wszystkich warzywniakach Nowego Jorku. Poszukiwania okazały się owocne i dzięki temu możemy cieszyć się tą książką. Zdjęcia, które złożyły się na oprawę graficzną Owocoemocji będą dla Was na pewno zaskakujące, ale nie tylko o zaskakiwanie i podobanie się tu chodzi. Ten tytuł stanowi świetny pretekst do rozmowy z dziećmi. O emocjach i uczuciach, o codziennym życiu, o ludziach, którzy każdego dnia stają na naszej drodze. Dlatego, jeśli czujecie potrzebę porozmawiania z dziećmi o tym, co czują, a nie wiecie jak zacząć, to ta książka będzie do tego doskonałym wprowadzeniem. 
 

Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze?

Saxton Freymann

Joost Elffers

tłumaczenie Katarzyna Huzar-Czub

Babaryba 2021


https://babaryba.pl/

Komentarze

 1. Przyznam, że również nie słyszałam jeszcze o takim pomyśle, coś nowego, a to tylko zachęca mnie do sięgnięcia po książkę i sprawdzenia, jak dokładnie temat emocji został ujęty. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, Babaryła znów dała radę, uwielbiam ich wydawnictwa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobrze, ze powstaje tak duzo ksiazek o emocjach. Za moich czasow tyle ich nie bylo, a szkoda. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie słyszałam o książce o emocjach z takimi pozytywnymi bohaterami, więc będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widziałam sporo książek o emocjach, ale ta jest wyjątkowa!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz