"Zwierzakowo" - nowa seria nie tylko dla miłośników czworonogów (Wydawnictwo Nowa Baśń)

Książek o zwierzętach jest sporo. Cały czas ukazują się też nowe, więc każdy miłośnik takich historii znajdzie na księgarnianych i bibliotecznych półkach coś dla siebie. Jeśli przeczyta już wszystko, co było dostępne nie musi się martwić, bo cały czas pisane i wydawane są nowe książki. Niby wszystkie bardzo do siebie podobne, a jednak zupełnie inne. Ostatnio zaskoczyła nas seria "Zwierzakowo" wydana przez Nową Baśń.

Pozornie, wydaje się bardzo podobna do wszystkich innych tego typu książek, jakie czytałyśmy wcześniej. Bohaterką jest dziewczynka, która kocha zwierzęta. Z wzajemnością, bo zwierzęta do Amelki lgną. W nowym miejscu zamieszkania dają jej szansę i nadzieję na życie, choć trochę, podobne do tego, które miała wcześniej. Niedawno wiele się zmieniło i dziewczynka potrzebuje stabilizacji. Jej rodzice się rozwiedli, ona z mamą przeprowadza się do babci na wieś. Musi zmienić szkołę, zostawić przyjaciół i zacząć wszystko na nowo, w miejscu, które dotąd nie było jej domem. Amelka stara się być dzielna, chce pomagać mamie i babci. Próbuje chodzić po nowym miejscu własnymi drogami. Nie jest to jednak łatwe, dziewczynka w nowym miejscu czuje się obco. Tęskni za tatą i za koleżankami, które musiała zostawić w dawnym miejscu zamieszkania. Pomocną dłoń wyciąga do niej przypadkowo spotkany Sylwek. Połączył ich pies, sympatyczny mały uciekinier o imieniu Mak. Tak zaczęła się ich znajomość, która rozwija się w dwóch książkach. Połączyły ich zwierzęta i troska o nie. A troszczyć się było o kogo. Pomocy lokalnych weterynarzy, których bardzo chętnie wspierali zarówno Amelka, jak i Sylwek potrzebowały między innymi małe koty i pewien bardzo samotny królik. Co dolegało tym futrzakom? Tego nie mogę Wam zdradzić. Książki z serii "Zwierzakowo" musicie przeczytać sami. Sami musicie poczuć wielkie emocje, które towarzyszyły jej bohaterom. 

Właśnie te emocje sprawiają, że książki czyta się niemal jednym tchem. To świetna lektura dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Czcionka jest duża, na wielu stronach pojawiają się ilustracje. Rozdziały nie są długie, więc dzieci, które jeszcze nie czytają sprawnie, będą mogły regularnie robić sobie regularne przerwy. Czcionka to jednak sprawa drugorzędna. Bardzo ważna jest treść. Książki dla dzieci muszą być interesujące i bliskie młodym czytelnikom. "Zwierzakowo" to seria bardzo życiowa. Nie znajdziecie tu mówiących zwierząt i magicznych mocy. Jest życie, ze wszystkimi swoimi blaskami i cieniami. Są bardzo poważne problemy rodzinne i kłopoty dnia codziennego. Jest również ogrom wydarzeń wesołych, zabawnych i wywołujących uśmiech na twarzach młodych czytelników. Takie książki to milowy krok w rozbudzaniu w nich miłości do czytania!

Serię "Zwierzakowo" znajdziecie na


https://www.nowabasn.com/

Komentarze

 1. Uwielbiam takie serie, więc z przyjemnością skuszę się też na tę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cykl wygląda świetnie, więc chętnie będę miała go na uwadze na bliższą przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 3. myślę że dzieci lubią zwierzęcych bohaterów:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda, okładki do mnie nie przemawiają, ale w końcu liczy się zawartość książek, chętnie podsunę pomysł wspólnego czytania mojej młodziutkiej podopiecznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Seria wydaje się być wzruszająca i bardzo mądra, warto podsunąć dziexku do przeczytania

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz