Nasz patronat: "Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień" (Wydawnictwo Moc Media)

Ponad rok temu naszymi sercami zawładnęły borsuki. W pierwszych miesiącach pandemii sporo czasu poświęcaliśmy na czytanie o nich i oglądanie filmów z ukrytych w lesie kamer. Nie jesteśmy pewnie największymi specjalistami od tych zwierzaków, ale wiemy już o nich sporo. I cały czas wypatrujemy nowości, w których się pojawiają. 

 

Najnowsza książka z borsukiem w roli głównej to Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień Marcina Pajdaka. Piękna, bardzo klimatyczna historia prosto z głębokiego lasu. Borsuk mieszkańcem tej puszczy nie jest, on do niej przybywa. Przybycie nie jest przypadkowe. Borsuk do Sudeckiej Puszczy został zaproszony przez jej mieszkańców. List napisał Dzik, który sprawuje funkcję burmistrza. Dzik poprosił Borsuka o pomoc. Mieszkańcy Puszczy zmagają się z brakami wody. Okoliczne strumienie wysychają i mieszkańcom zaczyna brakować wody. Chcieliby, żeby sytuacja uległa poprawie i właśnie w tym może pomóc Borsuk. Jednak przybysz nie od razu bierze się do pracy. Niby ma ze sobą kilof, niby coś próbuje wykopać (jak się później okazuje wcale nie po to, żeby znaleźć wodę, ale stworzyć tymczasową sypialnię). Wydaje się, że Borsuk ma jakiś inny plan. Może widzi więcej albo patrzy szerzej? Razem z nowo poznanym przyjacielem Jeżem rusza na górę, do miejsca, w którym podobno żyje rodzina bobrów. Ich podróż będzie naprawdę wyjątkowa, pełna ciekawych spotkań, zaskakujących wydarzeń i interesujących bohaterów.
 

Więcej zdradzić Wam nie mogę. Resztę musicie sprawdzić sami. Musicie poznać Borsuka, Jeża, Dzika, Muflona i wielu innych bohaterów, którzy pojawiają się na kartach tej książki. Na pewno ich polubicie. Są mądrzy, ciekawi świata i obdarzeni sporą dawką empatii. Wielu z nich może stanowić dla młodych czytelników wzór do naśladowania. W książce nie brakuje wątków związanych z przyjaźnią, gotowością do poświęceń i chęcią bezinteresownego niesienia pomocy innym. Takich lektur nigdy za wiele. Ta, oprócz mądrego przesłania i ciekawego miejsca akcji, oferuje czytelnikom również niezwykły puszczański klimat. Mnóstwo też tutaj baśniowych i legendarnych wątków. Właśnie one dodaje tej książce niezwykłego uroku i niepodważalnego charakteru. Czytelnikom przygody Borsuka na pewno zapadną w pamięć.


Opowieści z Sudeckiej Puszczy. Jesień

Marcin Pajdak

Moc Media 2021


Komentarze

  1. to już ten moment żeby przestawić się na jesień ? Cudna książka, chętnie przeczytam <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Książeczka idealna "na już" bo zapasem jesień nas przywita.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz