"Ostatnia owca" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Kilka tygodni temu pokazywałam Wam książkę O ósmej na arce opowiadającą w dość oryginalny sposób biblijną historię Arki Noego. Bawiłyśmy się przy niej świetnie. Książka zaskakiwała nas na każdym kroku. Byłyśmy pewne, że nowa książka duetu Ulrich Hub - Jorg Muhle również nam się spodoba. Nie spodziewałyśmy się nawet, że będzie to nasza pierwsza tegoroczna książka w bożonarodzeniowym klimacie.

 

Akcja Ostatniej owcy rozgrywa się w wigilijną noc. W tę pierwszą, wigilijną noc, w którą w małym miasteczku, w biednej stajence urodziło się bardzo wyjątkowe dziecko. Tej właśnie nocy stado owiec zostało samo na pastwisku. Jego pasterze ruszyli za gwiazdą, która tego dnia pokazała się na niebie. Owce są zafascynowane tajemniczymi zjawiskami, które dzieją się tej nocy. Niezwykła noc skłania je do wyruszenia w kierunku wskazywanym przez gwiazdę. Dokąd ich zaprowadzi? Myślicie, że do stajenki, w której spotkają nowo narodzone dziecko? Jeśli czytaliście O ósmej na arce możecie być pewni, że rozwój akcji w tej książce będzie równie interesujący, niebanalny i zaskakujący. Musicie wiedzieć, że tej książce nic nie będzie takie, jak się na początku wydaje. 


 

Chciałabym zdradzić Wam więcej, nieco dokładniej opisać treść, dołożyć kilka szczegółów, ale wiem, że nie powinnam tego robić. Ostatnia owca ma niespełna 70 stron, więc gdybym zaczęła pisać więcej, na pewno napisałabym za dużo. Mogę jednak poświęcić kilka słów bohaterkom tej historii. Każda z owiec jest inna, każda ma indywidualne cechy charakteru, w wyglądzie każdej z nich jest jakiś charakterystyczny element. Ich wygląd i sposób bycia na pewno wywoła uśmiech na twarzach czytelników. Tak, jak każdy fragment tej książki. Będziecie się przy niej znakomicie bawić. To na pewno najoryginalniejsza książka bożonarodzeniowa, jaką do tej pory czytałyśmy. Ulrich Hub opowiada historię, którą wszyscy dobrze znamy, robi to jednak w zupełnie inny sposób, przy okazji komentując naszą współczesność. Przeczytajcie koniecznie, nie tylko z powodu nadchodzącego Bożego Narodzenia. Ostatnia owca

Ulrich Hub

ilustracje Jorg Muhle

tłumaczenie Anna Gamroth

Wydawnictwo Dwie Siostry 2021


 https://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Komentarze

 1. Osadzenie akcji w wigilijną noc bardzo zachęca mnie do lektury.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi rewelacyjnie. Uwielbiam takie nieoczywiste historie

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam, że zainteresowałas mnie tą ksiązką, wydaje się nietuzinkowa, chętnie zwrócę na nią uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ mnie zachęciłaś, zapisuje ją na moją listę 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiem tyle - Dwie siostry potrafią wydać książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. JaK wydawnictwo Dwie Siostry to wiadomo, że książka jest warta uwagi i w przypadki ostatniej owcy nie jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaintrygowałaś mnie, jestem bardzo ciekawa, dokąd doprowadzi owieczki gwiazda :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Akcja w Wigilijną noc od razu mnie zachęca. Historia wydaje się ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. jestem bardzo ciekawa tej książki, bardzo lubię takie komentarze do współczesności

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz