Nowe komiksy (nie)tylko dla dziewczyn (Wydawnictwo Egmont)

Czy komiksy mogą poruszać ważne tematy? Oczywiście, że tak. Czasy, w których komiksy traktowały wyłącznie o sprawach błahych i były czytane jedynie dla rozrywki, minęły bezpowrotnie. Wydawane dziś komiksy poruszają bardzo ważne tematy i prowokują poważne rozmowy. Te, które pokażę Wam za chwilę, wyróżniają się wyjątkowymi bohaterkami.

Śledztwa Enoli Holmes. Metro Baker Street to szósty tom komiksowej wersji przygód młodszej siostry, znanego wszystkim detektywa, Sherlocka Holmesa. Do tej pory rodzeństwo nie było ze sobą specjalnie zżyte. Enola mieszkała z matką, Sherlock i drugi z braci - Mycroft robili zawodowe kariery w Londynie. W domu matki pojawili się dopiero, kiedy kobieta zniknęła, pozostawiając Enolę bez opieki. Mężczyźni postanowili oddać Enolę do szkoły z internatem. Dziewczyna nie zgadzała się z ich planami, pewnego dnia uciekła ze szkoły i rozpoczęła życie na własny rachunek. I w ukryciu. Enola ma zdolności podobne do tych, z których znany jest Sherlock, więc w przebraniu rozwiązuje kolejne zagadki detektywistyczne. Jednocześnie szuka śladów, które mogłyby doprowadzić ją do matki i wyjaśnić zagadkę zniknięcia kobiety. Matka zostawia jej sporo wskazówek, ale co dokładnie się z nią stało i odpowiedź na pytanie, dlaczego zniknęła nadal jest tajemnicą. Czy wyjaśni się w tomie szóstym? Dowiecie się z książki, która rozpoczyna się od poszukiwań żony pewnego arystokraty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Czy ją i matkę Enoli mogło coś łączyć? Czy w trakcie śledztwa Enola znajdzie kolejne wskazówki?
 

Druga komiksowa nowość, jaką miałyśmy okazję ostatnio przeczytać, to Emma i Wioletta. Marzenia. To zupełnie nowa, bardzo ciekawie zapowiadająca się seria na polskim rynku wydawniczym. Bohaterkami są siostry, które od najmłodszych lat zajmują się tańcem klasycznym. Marzą o tym, żeby zostać primabalerinami Opery Paryskiej. Zanim to się jednak stanie, czekają je egzaminy. Muszą dostać się do Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Tamtejszy dyplom da im szansę rozpoczęcia wielkiej tanecznej kariery. Nie będzie to jednak takie łatwe. Kandydatów jest wielu, każdy jest zdeterminowany, a jedna z sióstr zacznie wątpić w to, czy taniec klasyczny jest drogą, którą chciałaby podążać. Te wątpliwości przyczynią się do odkrycia głęboko skrywanej rodzinnej tajemnicy. Wszystkimi bohaterami targać będą emocje... Nie tylko te związane ze szkołą i rozwijaniem pasji, ale również te będące nieodłącznym elementem okresu dojrzewania.
Dwie bardzo różne, a jednocześnie bardzo do siebie podobne historie. Silne bohaterki. Bohaterki zmagające się z trudnościami. Młode dziewczyny, które stoją przed ważnymi wyborami. To interesujące propozycje dla młodych czytelniczek, które lubią ciekawych bohaterów i emocjonujące historie. Dla dziewczyn, które lubią tajemnice, zagadki i historie rodzinne. Tu to wszystko znajdą. Na pewno którąś z bohaterek szczególnie polubią, a z którąś z nich pewnie się zidentyfikują. Bez względu na to, z którą i co spodoba im się w tych historiach najbardziej, czytanie tych komiksów na pewno sprawi im przyjemność. Zarówno historia Enoli, jak i opowieść o Emmie i Wioletcie są interesujące i warte przeczytania. Przez miłośników komiksów, ale i tych, którzy do świata komiksów jeszcze do tej pory nie zaglądali.

Te i inne komiksy znajdziecie na


 https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Sama z ciekawością i z zainteresowaniem bym czytała

  OdpowiedzUsuń
 2. już nie mogę się doczekać, kiedy sama po nie sięgnę, czekają już w kolejce :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasne, że mogą ważne treści warto przekazywać i pokazywać wszędzie gdzie się da. Komiks pozwala to zrobić w humorystyczny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio skończyłam czytać z moją córką "Sanoko. Psst! Czy zdradzić ci moją tajemnicę?" Teraz szukamy kolejne opowiadanie dla dziewczynek, które przypadnie nam do gustu. Myślę, że forma komiksu może być ciekawym urozmaiceniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne komiksy. U mnie dzieci bardzo je lubią i chętnie czytają.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz