"Akademia Mądrego Dziecka. Chcę widzieć" (Wydawnictwo HarperKids)

Kiedy oglądam takie książki mam wrażenie, że od czasu, kiedy ja byłam mała minęły całe wieki. Ja o takich książkach mogłam tylko marzyć. Rówieśników Tosi i ich rodziców może rozboleć głowa od ilości nowych książek, które w każdym miesiącu pojawiają się na księgarnianych półkach. Czy to źle? Zdania będą pewnie podzielone. Ja uważam, że dzięki tej różnorodności każdy ma szansę znaleźć książkę na interesujący go temat. 

 

"Akademia Mądrego Dziecka" to jedna z najciekawszych i najdynamiczniej rozwijających się serii dla dzieci. Zaczęło się od książek dla maluchów. Teraz, śmiało mogę powiedzieć, że seria rośnie razem ze swoimi czytelnikami. Po kartonowych książkach z zaokrąglonymi rogami i bardzo prostymi historiami, możemy zacząć czytać książki trudniejsze i poważniejsze. Na przykład te, które ukazały się niedawno, czyli Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż oraz Wielka misja małej sondy

Pierwsza zaspokaja ciekawość wszystkich, których interesuje jedzenie. Na początku młodzi czytelnicy będą musieli zadać sobie pytanie, ile znają roślin jadalnych i spróbować je wszystkie wypisać. Potem dowiedzą się, jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby rośliny przetrwały, mogły rosnąć i się rozwijać. Dowiedzą się jak zmieniały się różne gatunki i co to są rośliny udomowione. Przeczytają w jaki sposób ludzie zmieniają rośliny i jak ulepszają sposoby ich uprawiania. Zobaczą, gdzie występują konkretne gatunki i przyjrzą się ich odmianom. W książce jest mnóstwo ciekawych informacji, z których wiele być może usłyszycie po raz pierwszy. Wszystkie przedstawione w bardzo przystępny i ciekawy, zwłaszcza dla dzieci, sposób. Uzupełnione świetnymi ilustracjami i odrobiną humoru!
 

Świetne ilustracje znajdziecie również w Wielkiej misji małej sondy. Książce, która zabiera czytelników w kosmiczną podróż przez Układ Słoneczny. Przewodniczką w tej podróży będzie sonda New Horizons. Czytelnicy dowiedzą się ile waży ten statek kosmiczny i z jakich części się składa. Przeczytają o tym, kiedy została wystrzelona, z jaką prędkością się porusza i jak długo ma przebywać w przestrzeni kosmicznej. Poznają również mnóstwo ciekawostek związanych z Układem Słonecznym, należącymi do niego planetami i innymi ciałami niebieskimi. Wszystko wyjaśnione przez małą sondę, więc opisane bardzo przystępnym językiem. A to, dla małych czytelników szczególnie ważne, więc jeśli tylko macie dzieci zainteresowane sprawami kosmicznymi, to jest to książka właśnie dla nich.
 

Nie będę ukrywać, książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć" bardzo przypadły mi do gustu. To książki, które lubi się od pierwszego przejrzenia, a z każdą kolejną minutą przebywania w ich towarzystwie lubi się je jeszcze bardziej. To jedne z tych książek, które z przyjemnością czytają całe rodziny, bo i mali, i duzi dowiadują się z nich czegoś nowego i ciekawego. Wszyscy uczą się z nich czegoś nowego i zdobywają wiedzę w bardzo naturalny sposób. To wielka szansa na rozbudzenie w dzieciach ciekawości świata!

Książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć!"

znajdziecie na


https://egmont.pl/

Komentarze

 1. Świetnie wydane książki dla maluchów ciekawych świata. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przygody sondy to zdecydowanie coś dla mnie! Od małego lubiłam takie tematy. Kosmos i dinozaury - ile ja z bratem czasu spędziłam nad takimi zagadnieniami 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. jak dla mnie kolejna genialna seria, będę ją miała na uwadze :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę że ta ksiażka to faktycznie dobry pomysł na zaciekawienie dzieci otaczającym dalszym i bliższym światem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję zapoznać się z obiema i są naprawdę świetne i pieknie wydane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie wydania rodzinne - fajne rozwiązanie, przyznaję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nas urzekła szczególnie historia małej sondy,ale ta druga książka o roślinach też jest ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz