Nowa seria "Żubr Pompik. Odkrycia" (Wydawnictwo Media Rodzina)

Żubr Pompik towarzyszy Tosi niemal od urodzenia. Przez te wszystkie lata przeczytałyśmy chyba wszystkie książki o jego przygodach. Teraz, z racji wieku, nie są już najchętniej wybieraną przez Tosię lekturą, ale w naszej biblioteczce zostały. Wszystkie odsłony przygód Pompika są ciekawe i wartościowe, więc powinny być w każdej dziecięcej biblioteczce. My mamy do nich ogromny sentyment i regularnie sprawdzamy, co nowego u Pompika słychać.

 

Niedawno okazało się, że słychać całkiem sporo, bo właśnie ukazała się nowa seria "Żubr Pompik. Odkrycia". Cóż Pompik będzie w niej odkrywał? Przyrodę! Jednak w zupełnie innym zakresie niż wcześniej, kiedy poznawał polskie parki narodowe. Tym razem Pompik wcieli się w rolę odkrywcy praw rządzących przyrodą. Pierwszy tom serii nosi tytuł Kropla wody. Łatwo więc domyślić się o czym opowiada. Akcja tej książki rozgrywa się latem, w puszczy od dawna nie spadła ani kropla deszczu. Pompik i jego siostra Polinka przyglądają się usychającym roślinom, sami również nie czują się najlepiej. Kiedy w końcu deszcz zaczyna padać, najbardziej cieszy się Polinka. Niestety, jej radość nie trwa długo, deszcz znika tak samo szybko jak się pojawił. Pompik i Polinka muszą dowiedzieć się, gdzie zniknął i dlaczego ziemia tak szybko wyschła i znowu jest sucha. Czytelnicy, którzy wyruszą z nimi w podróż po puszczy już niedługo się tego dowiedzą.Dowiedzą się także, dlaczego zmieniają się pory roku. Małe żubry widzą jakie zmiany zachodzą w pogodzie, jak zmieniają się drzewa, trawa, jak zmienia się długość dnia. Nie wiedzą jednak, dlaczego tak się dzieje. Postanawiają się tego dowiedzieć, bo sprawa (zwłaszcza takim małym żubrom) wydaje się bardzo tajemnicza i interesująca. Ruszają na wyprawę i rozprawiają o porach roku z innymi mieszkańcami puszczy. Czy wszyscy mają takie same ulubione pory roku? Okaże się, że ze zwierzętami jest trochę tak jak z ludźmi. Każde ma inne upodobania i każdego coś innego cieszy! 

Dwie niepozorne książeczki okazują się kopalnią wiedzy z zakresu przyrody. Wiedzy podanej w zrozumiały i interesujący dla najmłodszych czytelników sposób. Tomasz Samojlik używa prostego języka, który okrasza ogromną dawką humoru. To świetna lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym, przy której dobrze bawić będą się również ich rodzice. Wesołe ilustracje jeszcze bardziej uprzyjemnią lekturę, a ciekawi bohaterowie o charakterach zapewne bardzo zbliżonych do charakterów czytelników wzbudzą ich sympatię. Tych książek po prostu nie da się nie lubić, więc jeśli jeszcze jej nie znacie, a macie w domu przedszkolaka to koniecznie zapoznajcie go z Pompikiem. Dobra zabawa, ciekawe historie i mnóstwo ciekawostek wplecionych w treść, sprawią, że przygody żubra z Puszczy Białowieskiej szybko staną się jedną z Waszych ulubionych wspólnych lektur.
seria "Żubr Pompik. Odkrycia"

Tomasz Samojlik

Media Rodzina 2022

https://www.mediarodzina.pl/
 

Komentarze

 1. Bardzo fajna i przyjemna seria. Mamy również w swojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjemna seria, widać, że będzie podobała się dzieciakom, pomysł na ksiązkowe prezenty dla maluchów. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie propozycje z przygodami tego bohatera, chętnie skuszę się na te lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Paulina Kwiatkowska30 marca 2022 09:22

  Lubię czytać o żubrze Pompiku i chętnie skuszę się na tę serię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tę serię też kiedyś widziałam na blogach dużo dobrego o niej czytałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię takie propozycje z przygodami tej żubrzej rodziny.

   Usuń

Prześlij komentarz