"Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy" (Wydawnictwo Zygzaki)

Jakie nazwisko powinny nosić osoby kochające książki? Jest pewnie takich kilka, ale Pages wydaje się jednym z tych, które ludziom na całym świecie zdradzi od razu, czym taka osoba się interesuje. Pages to nazwisko, które noszą bohaterowie książki Anny James, Tilly i jej dziadkowie. Książkowe nazwisko pasuje doskonale do zawodu, który wykonują dziadkowie dziewczynki. Państwo Pages prowadzą księgarnię!

Księgarnię, w której ich wnuczka uwielbia spędzać czas. Tilly kocha książki, podobnie jak jej dziadkowie i jej mama. Dziewczynka jej nie pamięta, ponieważ kobieta zniknęła w tajemniczych okolicznościach, kiedy Tilly była mała. Zniknął również jej tata. Nikt nie wie, co się z nimi stało. Tilly nie wie nawet dokładnie, co tak naprawdę się wydarzyło. Dziadkowie niewiele na ten temat mówią, dziewczynka rzadko pyta. Aż to dnia, w którym w jej życiu zaczynają dziać się rzeczy dziwne i wyjątkowe. Tego dnia Tilly spotyka w księgarni Pages i spółka Anię i Alicję. Dwie dziewczynki, które do tej pory spotykała jedynie na kartach książek. Niedługo potem udaje jej się do tych książek wejść. Tilly na własne oczy widzi świat Alicji w krainie czarów i Ani z Zielonego Wzgórza. Towarzyszy jej kolega. Oskar niespecjalnie lubi czytać, ale mimo to również jemu udaje się wejść do książek. Kiedy Tilly opowiada o tym swojemu dziadkowi dowiaduje się, że nie tylko ona i Oskar podróżują po książkach. Jest cała grupa książkowych wędrowców, którym to się udaje. Robią to dziadkowie Tilly, robiła to też jej mama! Jest to bardzo przyjemna czynność, ale jednocześnie bardzo niebezpieczna. Dlatego dziadek zabiera wnuczkę i jej kolegę do Podbiblioteki. Miejsca, które jest czymś więcej niż zwykłą biblioteką i, w której będą się działy jeszcze dziwniejsze i jeszcze bardziej tajemnicze rzeczy. Rzeczy, które na zawsze zmienią życie bohaterów tej powieści.Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy to lektura, która zachwyci wszystkich, którzy kochają dobre książki. To bardzo piękna i mądra opowieść o rodzinie, przyjaźni, o miłości i tęsknocie za tymi, których najbardziej kochamy. Ta książka wzrusza i porusza. Porusza bardzo czułe struny, te związane z miłością dzieci do rodziców i rodziców do dzieci. Opowiada o bardzo skomplikowanej relacji rodzinnej, o poszukiwaniu swoich najbliższych i tęsknocie za tymi, których straciliśmy. Właśnie dlatego wywiera na czytelnikach tak ogromne wrażenie. Bardzo się cieszę, że powstają takie książki. Piękne i mądre lektury budujące dziecięcą wrażliwość. Książki, które rozkochują w książkach. Czytanie to wspaniała pasja, która daje szansę choć na chwilę przenieść się do innego świata i przeżyć coś bardzo wyjątkowego. My dałyśmy się tej historii całkowicie pochłonąć. I niecierpliwie wypatrujemy kolejnych tomów, bo wiemy, że takie już się ukazały. Czekamy zatem na ich wydanie w Polsce!
 

Pages i spółka. Tilly i książkowi wędrowcy

Anna James

ilustracje Paola Escobar

tłumaczenie Adrian Tomczyk

ZYGZAKI 2022


https://www.zygzaki.pl/

Komentarze

 1. Ciekawa propozycja Fajna książka dla małych odkrywców

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle fantastycznych książek się ukazuje, nie ma opcji, aby przeczytać wszystkie, chociaż mocno chciałoby się je przygarnąć. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam czytać książki w których bohaterowie prowadzą księgarnię!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka dla małych czytelników

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Lubię takie ksiązki pewnie przeczytam jak znam zycie :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fantastyczna tematyka, książka pełna przygód. Na pewno wciągnie nie tylko dzieci, ale teź rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja. Czy są jeszcze młodzi czytelnicy? Czy nie siedzą oni tylko w smartfonach?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mniejsi i więksi czytelnicy powinni być zaciekawieni tą książką.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz