"Inwestygatory" - komiksowa seria dla tych, którzy lubią się śmiać (Wydawnictwo Jaguar)

Myślę, że wielu z Was popełni ten sam błąd, co ja i rzucając pobieżnie okiem na tę serię uzna, że to książka, która ma zaznajomić dzieci z zasadami ekonomii. Wystarczy jednak przyjrzeć się nieco dokładniej okaże się, że o inwestowaniu nie ma w tych książkach ani słowa... O czym zatem opowiadają?

Najkrócej mówiąc to opowieści kryminalne okraszone sporą dawką humoru. Głównymi bohaterami są dwa aligatory. Zwierzęta duże, niebezpieczne, ale jak się wkrótce okaże również bardzo odważne i pomysłowe. Owe aligatory pracują w tajnej konspiracyjnej komórce kryminalistycznej. Kiedy ich poznajemy, Mango i Barsz, dostają właśnie kolejne zadanie. Wcielą się w kucharzy. Dlaczego? Wszystko z powodu tajemniczego zaginięcia znanego na całym świecie piekarza babeczek i restauratora Gustawa Wąsiora. Przed aligatorami niełatwe i bardzo niebezpieczne śledztwo. Czeka ich nie tylko sporo pracy w kuchni. Nie będą mogli jednak skupić się jedynie na gotowaniu. Nie tego oczekuje od nich szef. Mango i Barsz będą musieli mieć oczy dookoła głowy, patrzeć wszystkim na ręce!

 Podobnie jak w drugim tomie, którego tematem przewodnim będzie muzyka. Jednak jego akcja nie rozpocznie się w filharmonii, ale na niebie. Mango i Barsz w eleganckich strojach wsiądą do rakiety i ruszą w świat. Najpierw będą podróżować między chmurami, potem znajdą się pod powierzchnią wody. Ich misja będzie się z każdą chwilą komplikować, a dalsze losy świata staną pod dużym znakiem zapytania. Będzie naprawdę groźnie!


 

Inwestygatory to lektura dla wszystkich, którzy lubią książki pełne zabawnych wydarzeń, oryginalnych bohaterów i śmiesznych sytuacji. Czytelnicy bawią się przy nich doskonale. Nie brakuje humoru słownego i sytuacyjnego. Wiele jest w tych książkach śmiesznych zdań i zabawnych rymowanek, które na długo zostaną w pamięci czytelników. Komiksy Inwestygatory czyta się jednym tchem. Opowieści są doskonale skonstruowane, a do tego bardzo dobrze zilustrowane. Rysunki, które są w komiksach niezwykle ważne, oglądałyśmy z przyjemnością. Myślę, że Wam i Waszym dzieciom te historie i ci bohaterowie również przypadną do gustu. Przed naszymi dziećmi jeszcze miesiąc wakacji, a Inwestygatory mogą sprawić, że ten miesiąc będzie jeszcze przyjemniejszy od lipca! seria "Inwestygatory"

John Patrick Green

koloryzacja Aaron Polk

tłumaczenie Anna Lewicka

Wydawnictwo Jaguar 2022

 

https://wydawnictwo-jaguar.pl/

Komentarze

  1. Nie znam tych komiksów, a bardzo lubię się śmiać

    OdpowiedzUsuń
  2. Sprawdzę czy jest dostępna w bibliotece. Powinny mi się spodobać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja nie lubię komiksów, ale podsunęłaś mi pomysł na niespodziankę dla męża.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz