Seria "Klub fanów przygody" (Wydawnictwo Jedność dla dzieci)

Wiecie, że lubimy historie detektywistyczne i kryminalne. Ja dobrze wiem, że lubimy je nie tylko my. Coraz większa grupa dzieci właśnie od książek detektywistycznych rozpoczyna swoją przygodę z czytaniem. W ogóle mnie to nie dziwi, bo tak emocjonujące lektury zachęcają dzieci nie tylko do czytania, ale i do przeczytania tych książek od pierwszej do ostatniej strony. W końcu każdy chce jak najszybciej poznać zakończenie tych historii.

Jeszcze niedawno wydawało mi się, że książki detektywistyczne niczym nas już nie zaskoczą. A jednak wydawnictwu Jedność dla dzieci się to udało. Okazało się bowiem, że takich książek jeszcze nie czytałyśmy. Dlaczego? Bo w serii "Klub fanów przygody" wątki przygodowe łączą się z opowieściami o świętych i detektywistycznymi. Bohaterami są ośmioletni Francois, dziewięcioletnia Jeanne i niespełna dziesięcioletni Louis, towarzyszy i czerwony seter irlandzki Płomień. Towarzyszy w czym? W niezwykłych przygodach i podróżach w czasie. Dzieci bowiem w każdej książce przenoszą się do czasów życia innego świętego. Jak to się dzieje? Powód za każdym razem jest nieco inny i sprawa, z którą muszą się zmierzyć również. Będą na przykład ratować świętego Franciszka Ksawerego, który może paść ofiarą spisku. Podejmą próbę ratowania prześladowanych pierwszych chrześcijan, z którymi zdążyli się zaprzyjaźnić. Spotkają Joannę d'Arc i Wincentego a Paulo. Wszystko w stosunkowo niedługich, ale bardzo interesujących i wartych przeczytanie książkach. 

Jak zachęcić dzieci do czytania? Odpowiedź jest oczywista. Dając im ciekawe książki. Książki z bohaterami, których młodzi czytelnicy polubią, o których przygodach chętnie przeczytają i, którym tych przygód nawet trochę pozazdroszczą. Tutaj to wszystko mamy. Bohaterowie budzą sympatię (największą pewnie ten czworonożny), ich przygody budzą emocje. Z tych właśnie powodów te książki czytają się niemal same. To gratka dla miłośników książek detektywistycznych, opowieści przygodowych i tych, którzy interesują się historią. Książki z serii "Klub fanów przygody" połączyły te wszystkie elementy. Uzupełniają je miłe dla oka, choć czarno-białe, ilustracje. Na nich zobaczyć można miejsca, w których rozgrywa się akcja i bohaterów, którzy przeżywają wielkie i wspaniałe przygody. Cztery książki, cztery różne historie. Nie musicie czytać ich po kolei. Możecie wybrać te, które wydają się Wam najbardziej interesujące. Wydaje mi się jednak, że i tak sięgniecie po wszystkie cztery!


 

Książki z serii "Klub fanów przygody"

znajdziecie na


 

https://www.jednosc.com.pl/
 


Komentarze

 1. Każdy maluszek będzie zachwycony. Naprawdę dobrze wygląda ta lektura.

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy maluch lubi przygody. Książeczka znajdzie swoich fanów

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym wydawnictwie wcześniej, zajrzę co oferują.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama z zaciekawieniem zajrzałabym do tych książeczek. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne książki, do takich przygód nie trzeba dzieci namawiać. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz