"Soul Riders. Kamienny Krąg" (Wydawnictwo Znak Emotikon)

Co prawda najbardziej kojarzący się z duchami dzień w roku już za nami, ale listopadowe wieczory świetnie nadają się na opowiadanie i czytanie strasznych historii. Znacie pewnie wiele takich opowieści. Niektóre mrożą krew w żyłach, inne wywołują przyjemny dreszczyk emocji. Wszystkie działają na wyobraźnię. Dlaczego tak bardzo je lubimy? Powody są pewnie różne i nie chcę się w nie teraz zagłębiać. Mam za to dla Was nową historię, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom historii z dreszczykiem.

Przenosimy się do świata znanego z serii książek (i gier) "Star Stable". Z jej bohaterkami miałyśmy już okazję spotkać się kilka razy. Zawsze były to spotkania interesujące i intrygujące. Spodziewałyśmy się więc równie interesującej historii. Trafiłyśmy do świata pełnego tajemnic i zagadek. Osią opowieści jest tajemnica Jeźdźców Duszy. Tajemnica, która została zdradzona i stała się przyczyną wielu problemów. Z tego powodu zaginęła młoda dziewczyna. Co się z nią stało? To pozostaje tajemnicą. Czy komuś uda się ją odkryć? Czy zaginioną dziewczynę uda się uratować? Pytania się mnożą, tajemnice piętrzą, a rozwiązanie wydaje się coraz bardziej odległe. 


Lubię książki, które trzymają w napięciu. Książki pełne tajemnic i zagadek. To gwarancja dobrej lektury, która czytelnika wciągnie i zaintryguje. W przypadku książek dla młodych czytelników jest to jeszcze ważniejsze. Jeśli książka nie zainteresuje ich od pierwszej strony, to z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że rzucą ją w kąt i nie przeczytają do końca. Młodzi czytelnicy nie tak łatwo dają książkom drugą szansę. Widzę to u Tosi, jeśli pierwsze kilka rozdziałów jej nie zainteresuje, to odkłada książkę na półkę. I nie zawraca uwagę na moje zachęty. Na szczęście do czytania serii ze świata Star Stable zachęcać jej nie trzeba. Te opowieści budzą jej zainteresowanie. A mnie to w ogóle nie dziwi. Książki są dobrze napisane, a historie w nich przedstawione bliskie młodym czytelniczkom (bo myślę, że to właśnie one najchętniej czytają te książki). Dlaczego? Powodów jest wiele. Jednym z najważniejszych są na pewno bohaterki. Dziewczyny pełne pasji, odwagi, bohaterki, które po prostu się lubi. Przeżywające przygody, o których chce się czytać. 

Soul Riders. Kamienny krąg

Helena Dahlgren

tłumaczenie Natalia Szczypuła

Znak Emotikon 2022

wiek 10+

https://znakemotikon.pl/
 

Komentarze

  1. Oj, to chyba nie dla mnie. Po lekturze takiej książki nie mogłabym zasnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem bardzo ciekawa tego wydania. Sprawdzę czy książka jest dostępna w bibliotece.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz