"Co lubią uczucia?" (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Książek o uczuciach jest bardzo wiele. Bez większych trudności znajdziecie takowe dla czytelników w każdym wieku. Cieszą się one dużą popularnością, bo pomagają w oswajaniu trudnych tematów i uczą, w jaki sposób radzić sobie z emocjami. Dziś mam dla Was książkę nieco inną, ponieważ ona, przede wszystkim, pozwala emocje zrozumieć!

Co lubią uczucia? to druga książka Tiny Oziewicz z przepięknymi ilustracjami Aleksandry Zając, która podejmuje temat uczuć. Pierwsza, Co robią uczucia?, ukazała się prawie trzy lata temu i zachwyciła wszystkich, którzy chwycili ją w swoje ręce (KLIK). Wtedy dominowały ilustracje, tekstu było niewiele. Na każdej stronie pojawiło się jedno, krótkie zdanie. Z niego dowiedzieć się można było, co robi dane uczucie. Te zdania sprawiały, że w głowach czytelników pojawiały się pewne skojarzenia z wydarzeniami i rzeczami, które mogą wywoływać w nas niektóre uczucia. W nowej książce tekstu jest znacznie więcej. Z każdym uczuciem związana jest jedna historia. Wesoła lub smutna. Uczucia będące bohaterami tej książki do złudzenia przypominają jej czytelników. Jedne są bardziej sentymentalne, inne rzadziej oglądają się za siebie. Jedne wolną spędzać czas w samotności, drugie - do pełni szczęścia potrzebują mieć kogoś obok siebie. Jedne są miłe, innych wolelibyśmy nie spotykać na swojej drodze. Jak ludzie, prawda? 
Naprawdę trudno byłoby się tą książką nie zachwycić. Ba! Wydaje mi się to niemożliwe. Co lubią uczucia? to książka, która zachwyca każdym słowem i każdym detalem ukrytym w ilustracji. Książka, która zachwyca jako całokształt. Jest pięknie wydana, znakomicie zilustrowana i, oczywiście, wspaniale napisana. Historie różnych uczuć chwytają ze serce i przemawiają do wyobraźni. Dzięki nim dzieci lepiej zrozumieją, co dzieje się w ich sercach i głowach. Będą też miały szansę zrozumieć swoje otoczenie, w końcu każdemu z nas towarzyszą jakieś uczucia. Warto je lepiej poznać, zrozumieć i część zaakceptować, a z częścią może spróbować powalczyć! Bez względu na powody, z których sięgniecie po tę książkę, na pewno będziecie zadowoleni i oczarowani. Taka ta książka! Absolutnie wyjątkowa!

 

Co lubią uczucia?

Tina Oziewicz

ilustracje Aleksandra Zając 

Dwie Siostry 2022


 https://wydawnictwodwiesiostry.pl/


Komentarze

  1. Skoro to wyjątkowa książka o uczuciach to tym bardziej się skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uczucia to trudna do wyjaśnienia sprawa - warto więc sięgać po takie książki i czytać je dzieciakom

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz