"Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka" (Wydawnictwo Debit)

Znamy tę serię bardzo dobrze. W naszej biblioteczce mamy wszystkie wydane wcześniej tomy. Choć ich kilkukrotne czytanie może się komuś wydać bezsensowne, to Tosia wraca do nich często. Zagadki umieszczone w każdym tomie są tak różnorodne (i jest ich tak wiele), że trudno nauczyć się na pamięć wszystkich rozwiązań. Dzięki temu, w oczekiwaniu na premierę kolejnej części można wracać do tych, które ukazały się jakiś czas temu. W tym miesiącu wybór jest jednak bardzo prosty. Czytamy tylko i wyłącznie najnowszy tom serii "Zagadki detektywistyczne" i dzięki nim nie tylko główkujemy, ale również poszerzamy wiedzę na temat ludzkiego ciała.


25 zagadek, 25 tajemniczych historii, których początek i koniec nierozerwalnie łączy się z ludzkim ciałem. Czego dotyczą? Najprościej byłoby powiedzieć, że wszystkiego. Wiążą się i z początkiem ludzkiego życia i z jego końcem. Znajdziemy w tej książce zagadki dotyczące kwestii związanych z zapłodnieniem, dziedziczeniem i genetyką. Jedna z zagadek dotyczy braci bliźniaków, które mimo że są bliźniakami nie urodzili się tego samego dnia. Jak to możliwe? Czytelnicy sami będą musieli wydedukować. Będą odkrywać również tajemnice grup krwi i neuronów, które przydają się w czasie nauki jazdy na rowerze. W książce znajdujemy zagadki dotyczące codzienności i takie, w których mocno wyeksponowany jest wątek kryminalny. Trzeba będzie na przykład odgadnąć, jak to możliwe, że znany policjant zaangażowany do wyjaśnienia zagadki morderstwa, sam tego morderstwa dokonał. Nie zabraknie zagadek, do których rozwiązania przyda się nie tylko znajomość zagadnień medycznych, ale również kwestii prawnych. A co jeśli ktoś tego wszystkiego jeszcze nie wie? To nic! Z tej książki wszystkiego się dowie i będzie mógł przeczytać ją jeszcze kilka razy, żeby zdobytą wiedzę sobie utrwalić.


Czy można połączyć naukę z zabawą? Oczywiście, że można. Wszystkie tomy serii "Zagadki detektywistyczne" są tego dowodem. Czytanie tych książek to czysta przyjemność dla czytelników w każdym wieku. Zagadki podzielono na sześć stopni trudności (oznaczone zostały gwiazdkami) i pogrupowano w zależności od tego, jaka cecha jest do ich rozwiązania potrzebna. Każdej zagadce poświęcono jedną rozkładówkę. Wstęp do zagadki to garść wiedzy teoretycznej. Potem przychodzi czas na zagadkę. Zawsze jest ona podzielona na kilka punktów. W końcu zostaje postawione najważniejsze pytanie, na które czytelnicy muszą udzielić odpowiedzi. Wtedy rozpoczyna się główkowanie. Czy uda nam się udzielić poprawnej odpowiedzi. To sprawdzimy przy pomocy prześwietlacza. To kolejna atrakcja, bo odpowiedzi zostały bardzo sprytnie ukryte. 


 

Nie da się nie polubić tej serii. Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka po raz kolejny nas w tym utwierdziły. 25 zupełnie nowych zagadek to świetna gimnastyka dla umysłu i szansa na zdobycie nowej wiedzy. Książkę możecie czytać w domowym zaciszu albo w szkole (na przykład w ramach lekcji biologii). Wszędzie świetnie się sprawdzą. Dodatkowo autor nie zapomniał o elemencie rywalizacji. Za rozwiązanie każdej z nich można otrzymać pewną ilość punktów, więc można nawet zorganizować konkurs w ich rozwiązywaniu. Możliwości jest wiele i myślę, że w wykorzystaniu tej książki do nauki lub zabawy ogranicza nas jedynie nasza pomysłowość.


Zagadki detektywistyczne. Ciało człowieka

Victor Escandell

tekst Victor Sabate

tłumaczenie Karolina Jaszecka 


 https://wydawnictwo-debit.pl/

Komentarze

 1. Nie słyszałam o tej serii, ale widzę, że młodszym czytelnikom naprawdę może się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Połączenie nauki z zabawą w każdej sytuacji zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka mega fajna. Fajne połączenie zabawy i nauki w jednym. Sama bardzo dużo czytam z dzieckiem i widzę że wychodzi to na dobre nie sięga po telefon tylko po książkę. Teraz też kupiłam pieska szczeniaka również takie zwierzątko robi dużo dobrego dla dziecka

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się bardzo ciekawa i wciągająca książka dla maluchów. Możliwość poznawania swojego ciała poprzez zabawę może być dla niektórych dzieci wspaniałą przygodą. Dla starszych dzieci - okazją do utrwalenia i pogłębienia zdobytej dotychczas wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka fajna. super ciekawe połączenie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz