"Ostatnia dzika ostoja" (Wydawnictwo Zakamarki)

Są książki, których nigdy się nie zapomina. Takie, które zmieniły nasze życie. Takie, które nas zachwyciły tak bardzo, że mimo upływu lat, żyją w naszej pamięci. Nie muszą to być powieści ani zbiory wierszy. Doskonale pamiętam, jak w dzieciństwie zachwyciła mnie książka Skrzaty. Piękny album pełen ciekawostek o tych baśniowych stworzeniach. Uwielbiałam go oglądać i do dziś stoją mi przed oczami ilustracje z tej właśnie książki. Równie dobrze pamiętam, jak bardzo lubiłam czytać Przygody Nieumiałka. Takie książki ma pewnie każdy z Was. Szczególnie mocno w pamięci zapisują się książki czytane w dzieciństwie. Te, które czytali nam rodzice albo dziadkowie. Z pięknymi ilustracjami i ciekawymi historiami. Dziś, kiedy ukazuje się znacznie więcej książek niż 30 lat temu, prawdziwe perełki można przeoczyć. Tej książki, którą pokażę Wam dzisiaj przeoczyć nie można! Bo jest naprawdę wyjątkowa!

Ostatnia dzika ostoja to książka, która zwraca uwagę każdego, kto ją zobaczy. Piękny krajobraz widoczny na okładce, przywodzi na myśl najpiękniejsze miejsca, jakie mogliście widzieć w swoim życiu. Wpatrują się w niego również główni bohaterowie tej historii. Dwa niedźwiedzie. Wkrótce dowiemy się, że to dziadek z wnukiem. Poznamy ich bliżej i będziemy świadkami wielkiej przygody, wspaniałej podróży, która stała się ich udziałem. Pretekstem do tej wyprawy stała się wisząca na lodówce dziadka pocztówka. Wysłano ją z ostatniej dzikiej ostoi. Miejsca, które wielu chciało odwiedzić. Leży daleko, trudno do niego dotrzeć, ale warto spróbować, bo jest tam naprawdę wyjątkowo. Skuszony opowieścią dziadka niedźwiadek, bardzo chce ruszyć w kierunku ostatniej dzikiej ostoi. Dziadek zgadza się, choć od razu zaznacza, że nie jest to wyprawa dla każdego i, że zanim się na nią wyruszy, trzeba się bardzo dobrze przygotować. W końcu nadchodzi dzień, w którym dwa niedźwiedzie ruszają przed siebie. Czy dotrą do ostatniej dzikiej ostoi? Czy sprostają przeciwnościom losu? Czy ostatnia dzika ostoja naprawdę istnieje? A jeśli istnieje, to czy nie rozczaruje podróżników?
Ostatnia dzika ostoja to książka wyjątkowa. Z pięknym, mądrym i ważnym przesłaniem, z doskonałymi ilustracjami. Tekst i oprawa graficzna tworzą zachwycającą, spójną całość. Tekst i ilustracje są dziełem tej samej osoby, więc inaczej być nie mogło. Cecilia Heikkila stworzyła książkę obok, której nikt nie przejdzie obojętnie. Piękną lekturę o marzeniach, rodzinie, odkrywaniu siebie, poznawaniu świata i jego mieszkańców. Książka o tym, co ważne. Lektura dla małych i dużych. Chwytająca ze serce, wzruszająca, zapierająca dech w piersiach i zapadająca w pamięć. Jedna z tych książek, które warto przeczytać, bez względu na to, ile ma się lat. I jedna z tych książek, które warto sprezentować osobom, które są nam bliskie i, które bardzo kochamy. Zapiszcie sobie koniecznie ten tytuł. Naprawdę warto tę książkę przeczytać. I warto o niej pamiętać przy okazji poszukiwania bożonarodzeniowego prezentu. Jestem pewna, że taki prezent podbije serce każdego obdarowanego.
Ostatnia dzika ostoja

Cecilia Heikkila

tłumaczenie Agnieszka Stróżyk

ZAKAMARKI 2023

wiek 4+


 

https://www.zakamarki.pl/

Komentarze

  1. Wydawnictwo Zakamarki ma wiele tak pięknych książek które zapadają w pamięci. Tą z ogromną ciekawością chciałabym przeczytać razem z córkami. Piękna recenzja. Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  2. Każdego dnia powstają tak piękne pozycje, że jest się czym zachwycić.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz