Recenzje Tosi: "Detektyw Wróbel i struty dziób" (Wydawnictwo AGORA dla dzieci)

Wiele razy pisałam tu o tym, że panicznie boję się ptaków. Z tego powodu mogłabym nie być obiektywna pisząc recenzję książki, którą chcę Wam dziś pokazać. Mogłabym na przykład doradzać autorom podjęcie innej tematyki, doradzać skupienie się w przyszłości na innym gatunku zwierząt. Oczywiście, profesjonalizm wymagałby ode mnie obiektywizmu, ale sami wiecie, jak trudno czasem być obiektywnym. Dlatego dziś, oddaję głos Tosi. Zdecydowanie największej, w naszej rodzinie, fance serii o przygodach Detektywa Wróbla!

Oto drugi tom ptasiej serii komiksowej. Poznaliście już pierwszy tom przygód Detektywa Wróbla (KLIK)? Jeśli tak, to czas poznać jego kolejne przygody!


W mieście zbrodni nie wolno nikomu ufać! Dzieje się coś złego! Ktoś rozprowadza po mieście bardzo niebezpieczne dla ptaków kąski. Jakby tego było mało, w okolicy zaczyna się panoszyć ptasza gangsterka. Ptaki są w ogromnym niebezpieczeństwie. Sprzedawane im przez ptasi gang jedzenie bardzo szkodzi. W całą sprawę zamieszane są nawet służby porządkowe. Mamy tu do czynienia z aferą na bardzo szeroką skalę. Co jednak, jeśli to wszystko nie jest winą ptaków? Skrzydlaci mieszkańcy miasta są w pułapce. Sytuacja wydaje się beznadziejna. A Detektyw Wróbel musi działać całkowicie inkoguto! Czy uda mu się ostrzec i uratować resztę ptasich obywateli przed niebezpieczeństwem? Czy uratuje miasto, w którym wszyscy mieszkają? To naprawdę nie jest łatwa misja. Ale ktoś musi się jej podjąć. Jak będzie przebiegać, dowiecie się z nowego komiksu Tomasza Samojlika i Adama Wajraka.Detektyw Wróbel i struty dziób to idealny komiks do czytania w jesienne wieczory. Myślę, że każdy, nieważne, czy jest molem książkowym czy nie, od razu wciągnie się w tę historię. Pełną humoru, dowcipnych zdań i zabawnych sytuacji. Świetnie się przy nim bawiłam i niecierpliwie czekam na kolejny, trzeci już tom przygód tych bohaterów. Na nowe ciekawostki z życia ptaków, które uzupełniają część komiksową. I na nowe wspaniałe ilustracje z ziemniaczków, makaronów i innych produktów znanych raczej z kuchni, o których pewnie nigdy nie pomyślelibyście, że mogą stać się podstawą do tworzenia rysunków. Takie rzeczy tylko w komiksie Detektyw Wróbel i struty dziób!Detektyw Wróbel i struty dziób

Tomasz Samojlik

Adam Wajrak

AGORA dla dzieci 2023

 


https://agoradladzieci.pl/


 

Komentarze

 1. Ja akurat z ptactwa panicznie boję się kogutów (trauma z dzieciństwa) - natomiast do wróbli nic nie mam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. też kiedyś panicznie bałam się ptaków, a teraz przerodziło się to w prawdziwą fascynację nimi

  OdpowiedzUsuń
 3. Zabawne ilustracje i historie. Sama bym chętnie przeczytała. Mój syn ma teraz mnóstwo tego typu książek w UK i są one wśród tzw. lektur szkolnych.

  Magdalena z Weekendownika

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna seria komiksów, miałam okazję wypożyczyć z biblioteki. Aneta S.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poprzednia część bardzo mi się podobała. Tej będę wypatrywać w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz