"Jaś i magiczna fasola. Ty decydujesz!" (Wydawnictwo HarperKids)

Dzieciństwo to chyba jedyny okres w życiu człowieka, w którym w kółko czyta się te same książki. Rodzice maluchów często narzekają na to, że ich dzieci mają jedną albo dwie ulubione książki i nie chcą słuchać żadnych innych. Rodzice znają te historie na pamięć, dzieci też, ale nie przeszkadza im w to w poproszeniu po raz setny o przeczytanie tej samej książki. Czy coś można z tym zrobić? Można przeczekać. Można też sięgnąć po książkę z nowej serii "Ty decydujesz!", która niedawno pojawiła się na polskim rynku wydawniczym. Te książki łączą w sobie potrzeby dzieci i rodziców. Te pierwsze mogą cały czas prosić o przeczytanie tej samej, ukochanej książki. Ci drudzy, mogą codziennie czytać nieco inną historię. Czy to możliwe? Możliwe. Książki z serii "Ty decydujesz!" kryją w sobie aż 22 historie i 5 możliwych zakończeń. Nie wierzycie? To zaglądamy do środka!

Na pierwszy rzut oka książka Jaś i magiczna fasola. Ty decydujesz! nie różni się od innych książek. Wystarczy jednak spojrzeć na pierwsze strony i już dostrzegamy jedną, bardzo znaczącą różnicę. Każda ze stron ma wycięcie-zakładkę, na każdej z takich zakładek zobaczyć można niewielką ilustrację. Każda jest inna. Te same obrazki widzimy pod tekstem opowieści. One wskazują nam strony, na które musimy się przenieść, żeby przeczytać dalszy ciąg historii. Historii, którą wielu z nas dobrze zna, bo Jaś i magiczna fasola to opowieść kultowa. Teraz poznamy ją w nieco inny sposób. Losy Jasia i jego mamy będą rozwijać się w nieco inny sposób. To czytelnicy zdecydują, co zrobi Jaś. To oni podejmą decyzję, kiedy w życiu chłopca pojawią się ziarna magicznej fasoli. To oni zdecydują, co Jaś ma zrobić ze skarbami, których stał się posiadaczem. 
Jak dowiadujemy się z podtytułu, mamy możliwość stworzenia 22 różnych historii. Brzmi kusząco? Dla nas tak. Takie książki dają małym czytelnikom szansę na nieograniczoną zabawę. Będą mogli, za każdym razem, poznawać tę historię na nowo. Możliwe różne zakończenia sprawiają, że zawsze, na ostatniej stronie tej opowieści, będzie czekała na dzieci niespodzianka. Nigdy nie będą mogli być pewni, w jaki sposób ta historia się zakończy. Mi ten pomysł bardzo się spodobał. Myślę, że dzieciom również przypadnie do gustu. Będą miały moc sprawczą. Staną się współautorami książki! Sami zdecydują, jak potoczą się losy bohaterów i rozwinie się historia. To będzie świetna zabawa dla całych rodzin. Książka, która naprawdę nie można się znudzić!
 

Jaś i magiczna fasola. Ty decydujesz!

Coralie Saudo

ilustracje Camille Ferrai

tłumaczenie Ernest Kacperski

HarperKids 2024


 https://harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Wow, co za kreatywny pomysł na książkę! Bardzo podoba mi się idea, że czytelnicy mogą decydować o losach bohaterów. To z pewnością sprawi, że czytanie stanie się jeszcze bardziej emocjonujące i interaktywne dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Faktycznie tak jest i było. Ja w dzieciństwie też uwielbiałam określone bajki np. Baśnie Andersena lub Braci Grimm. Lubiłam też wiersze i opowiadania.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się, że wydawnictwa wprowadzają takie innowacyjne książki dla najmłodszych. Na pewno sprawię taką mojej chrześnicy na prezent. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz