"Nocowanka w Egipcie. Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka" (Wydawnictwo HarperKids)

Od zawsze interesowała mnie historia. W szkole podstawowej byłam pewna, że po maturze będę studiować historię, a potem zwiążę się z nią na całe życie. Tak się jednak nie stało, nie uczę historii, nie zajmuję się nią zawodowo. Zainteresowanie jednak pozostało. Nadal chętnie zaglądam do książek historycznych, oglądam filmy dokumentalne poświęcone historii. Zawsze dowiaduję się z nich czegoś nowego i ciekawego. Wiedzę historyczną poszerzać można na różne sposoby. A nowych informacji szukać nie tylko w poważnych książkach naukowych. Ciekawych rzeczy dowiedzieć można się również czytając książki swoim dzieciom.

 

Zwłaszcza, jeśli czytacie im książkę z serii "Akademia Mądrego Dziecka". Każda z tych książek poszerza wiedzę i horyzonty nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Właśnie ukazała się kolejna. Nocowankę w Egipcie wydano w ramach cyklu "Chcę wiedzieć!". Twórcy tej książki zabierają czytelników w podróż w czasie i przestrzeni. Razem z bohaterami tej książki dzieci przeniosą się do starożytnego Egiptu, tu czekają na nich poddani faraona, którzy bardzo chętnie opowiedzą o swoim życiu, pokażą miejsca, w których żyją i pracują, a nawet zaproponują spędzenie nocy w swoim domu! Przybyli z XXI wieku Lilka i Kuba nie będą mogli przepuścić takiej okazji. Zajrzą wszędzie, gdzie tylko będą mogli. Zapytają każdego, kogo spotkają i dowiedzą się o starożytnym Egipcie (prawie wszystkiego). Razem z nimi tego wszystkiego dowiedzą się czytelnicy. Zobaczą, jak od środka wyglądały domy mieszkańców Egiptu. Przyjrzą się egipskim fryzurom, ubraniom i biżuterii. Przeczytają o pracy, jaką musieli wykonywać ludzie. Poznają też zasady rządzące egipskim społeczeństwem, zajrzą na dwór faraona.
Mnóstwo informacji i ciekawostek ukryło się na stronach tej książki. Ta bajecznie kolorowa lektura to prawdziwa gratka dla wszystkich małych miłośników historii. Bardzo dużo się z niej dowiedzą. To jedna z tych książek, które łączą przyjemne z pożytecznym. Przyjemne jest oczywiście samo czytanie i oglądanie ładnych ilustracji. Pożyteczne - zdobywanie wiedzy. To doskonałe połączenie i gwarancja czytelniczego sukcesu. "Akademia Mądrego Dziecka" już wiele razy udowodniła, że jest jedyną w swoim rodzaju serią dla młodych czytelników. Serią, która ze swoimi czytelnikami rośnie i się rozwija. Można ją czytać dzieciom niemal od urodzenia, a potem sięgać po kolejne tytuły, adresowane do coraz starszych czytelników. Nocowanka w Egipcie to książka, która spodoba się starszym przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkół podstawowych. Jestem pewna, że każde z nich ta książka zachwyci i zainteresuje. W końcu to czas, w którym dzieci szukają swoich pasji, rozwijają zainteresowania. Tego typu książki w tym pomagają, więc nie może ich zabraknąć w dziecięcych biblioteczkach!

 

Nocowanka w Egipcie. Podróżujemy w czasie i poznajemy królestwo faraonów

Timothy Knapman

ilustracje Matt Robertson

tłumaczenie Max Suski

HarperKids 2024


 https://harpercollins.pl/

Komentarze

  1. Odnalezienie swoich pasji i zainteresowań to ważny moment w życiu

    OdpowiedzUsuń
  2. Takich propozycji nigdy za mało, kiedy młody człowiek poznaje świat i ma pierwsze pasje.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tę serię są świetne. Muszę poszukać dla synka.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz