"Piesek Drops. Bajka z ogonkiem" (Wydawnictwo HarperKids)

Czy Wasze dzieci zasypiają bez problemu? Pewnie różnie z tym bywa. Są dzieci, które zasypiają zaraz po przyłożeniu głowy do poduszki. Inne trzeba głaskać, przytulać albo nosić na rękach. Są też dzieci, które same nie zasną nigdy. I jakby tego było mało, ciągle szukają wymówki, żeby jeszcze nie kłaść się do łóżka. Czy coś z tym można zrobić? Oczywiście, że tak, ale na pewno nie ma jednego sposobu, który sprawdzi się u wszystkich. Można jednak próbować różnych rzeczy i dzielić się dobrymi radami. U nas przed spaniem, od zawsze, czytamy książki, dlatego dziś pokażę Wam książkę idealną do czytania przed snem.

Bohaterem tej książki jest sympatyczny (bardzo przypominający dalmatyńczyka) pies Drops. Drops, jak czytelnicy jego przygód, jest bardzo ciekawy świata. Uwielbia poznawać nowe rzeczy. Jest też bardzo towarzyski, więc chętnie odwiedza swoich znajomych i przyjaciół. W ładne dni potrafi to robić aż do wieczora. Wtedy właśnie najtrudniej zaciągnąć go do spania. Drops odwiedza kaczki, które pływają w stawie. Zagląda do zagrody, w której mieszkają owce i do fontanny, w której pluskają się gołębie. Wszędzie spotyka zwierzęta, które szykują się do spania. Drops też powinien, ale w ogóle nie ma na to ochoty. Czy ktoś go w końcu do tego namówi? Zaniepokojonym rodzicom zdradzę, że tak. Drops w końcu zaśnie i jest duża szansa, że razem z nim zasną również mali czytelnicy, którzy będą słuchać tej historii.


Książka o przygodach Dropsa to zapowiedź nowej serii wydawanej przez HarperKids. "Bajki z ogonkiem" to książki adresowane do najmłodszych czytelników. Mają twarde strony, zaokrąglone boki, a do grzbietu... doczepiony ogonek! Na okładce jest też szorstki element, który dzieci mogą dotykać. W książce, oprócz historii do przeczytania, są również zadania, które zaktywizują dzieci. Maluchy będą musiały wyszukiwać różne elementy ukryte na ilustracjach. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci, które nie mają jeszcze ochoty kłaść się do łóżka i zasypiać. Wyszukiwanie elementów na pewno ich dodatkowo nie pobudzi, raczej wyciszy i uspokoi. Może nawet trochę zmęczy. Tak, jak odwiedzanie przyjaciół, zmęczyło Dropsa. Sympatycznego i uśmiechniętego psiaka, którego maluchy na pewno polubią.


 

Książki z serii "Bajka z ogonkiem"

znajdziecie na


https://harpercollins.pl/

Komentarze

 1. Sama forma wydaje się być już ciekawa i młodzi czytelnicy na pewno zostaną zainteresowani.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka jest rewelacyjna,mamy ją ,ogonek robi furorę 😉Monika F

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książeczka wydaje się być naprawdę oryginalna i przyjazna dla maluchów. Super propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Grafika bardzo sympatyczna, z pewnością spodoba się najmłodszym czytelnikom, na to zwracają w tym okresie szczególną uwagę. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książeczka do wieczornej lektury z dzieckiem, i ten ogonek... :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz