Środowe recenzje KICIA KOCIA W LESIE

Poznańskie Targi Książki dla Dzieci, jak zwykle nie zawiodły. Byłam na nich dwa razy, w piątek sama, a w sobotę wybraliśmy się tam całą rodziną. Polecam, jeśli tylko macie możliwość, takie rozwiązanie albo wybranie się właśnie w piątek. 
Było znacznie spokojniej. Ja ten czas poświęciłam na oglądanie i wybieranie książek, które następnego dnia chciałam polecić Tosi oraz na wybranie prezentu wielkanocnego dla niej. Tosia pieniądze na książki wydawała bardzo chętnie, więc jej biblioteczka wzbogaciła się o kilka nowych tytułów. Aktualnie jesteśmy na etapie poznawania tych wszystkich nowości, którymi stopniowo będę się z Wami dzielić.

Na początek, jak nakazuje lokalny patriotyzm, poznańskie wydawnictwo Media Rodzina i nowe przygody dobrze nam znanej Kici Koci.

Kicia Kocia w lesie to druga część (pierwsza opowiadała o Afryce) nowej serii Rysuj z Kicią Kocią. To już nie tylko przygody rezolutnej kotki, tym razem dzieci są zachęcane do rysowania, uzupełniania. Stają się współautorami tej książki, na stronie tytułowej jest nawet specjalne miejsce, w którym mogą wpisać swoje imię! Co będą rysować? Zwierzęta, które mieszkają w polskim lesie, a właściwie w najprawdziwszej puszczy! Bo właśnie na wycieczkę rowerową do puszczy wybrała się nasza bohaterka. Miała wyjątkowe szczęście, bo co chwilę na drodze stawał jej jakiś dziki zwierz. Udało jej się zamienić kilka słów z lisem, pojeździć na grzbiecie żubra, przyjrzeć się małym dzikom, które razem z mamą wybrały się na spacer. Bohaterów nie brakuje, każdy mały miłośnik zwierzą będzie zadowolony. 

To doskonała lektura na nadchodzącą wiosnę. Jeśli planujemy wycieczkę do lasu, warto żeby dzieci poznały jego mieszkańców. Oprócz perypetii Kici Koci w książce znalazło się również mnóstwo ciekawostek o wilkach, rysiach i malutkich jeżach. To doskonały sposób na rozbudzenie w najmłodszych zainteresowania zwierzętami, na przekazanie im (w bardzo przystępny sposób) wielu informacji dotyczących zwierząt żyjących w polskich lasach. Dzięki temu każde wyjście do lasu zamieni się w niezwykłą przygodę połączoną z poszukiwaniem śladów na ziemi, zadzieraniem głowy w nadziei, że na drzewie uda się dostrzec dzięcioła albo wiewiórkę.

"Rysuj z Kicią Kocią" to doskonała propozycja dla dzieci, które pokochały przygody sympatycznej kotki, a ich rodzicom wydaje się, że są już na to trochę za duzi, to kolejny poziom wtajemniczenia. Dziecko jako współautor książki jest nakłaniane do aktywności, do rysowania, odgadywania, do towarzyszenia Kici Koci w jej przygodzie. Tosia Kicię Kocię uwielbia, więc z radością kupiła na Targach kolejną opowieść o jej perypetiach. A z katalogu wydawnictwa dowiedziałyśmy się, że za kilka miesięcy ukażą się dwie nowe części, bo Kici Koci urodzi się braciszek, w związku z tym Media Rodzina zaplanowała również nową serię dla najmłodszych czytelników!
Na razie gnajcie do księgarni po Kicię Kocię w lesie.
Świetna książka, nie tylko na wiosnę, polecam Wam serdecznie!


Kicia Kocia w lesie
Anita Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina, 2016

Komentarze