Tosia poznaje świat z Domową Szkołą!

Nietrudno zauważyć, że Tosia ostatnio przejawia duże zainteresowanie Polską, Europą i Światem. Ma w pokoju globus, na ścianie mapę Europy, wie, w którym kraju je się ślimaki, skąd pochodzi flamenco i, który europejski kraj ma kształt buta. Wie dużo, ale mimo tego bardzo chętnie poszerza swoją wiedzę na ten temat. Książeczki Poznaję Europę oraz Flagi państwowe z serii Domowa szkoła mają w sobie wszystko, co Tosia uwielbia. Po pierwsze naklejki, po drugie zagadki, po trzecie kolorowanki. I choć nie radzi sobie jeszcze ze wszystkimi zadaniami, bo wiele z nich wymaga umiejętności czytania, bez wahania sięga po nią, kiedy ma ochotę na chwilę nauki;)


Poznaję Europę to nie tylko informacje geograficzne, choć od tego oczywiście autorka zaczęła. Na pierwszych stronach znalazła się mapa kontynentu, na której dzieci muszą odszukać Polskę, wykreślić z diagramu nazwy państw z nią sąsiadujących, pokolorować herb Warszawy, ale także podać nazwę największego kraju starego kontynentu oraz dopasować cienie do nazw krajów. Dalej znaleźć można flagi wszystkich europejskich państw oraz informacje o Unii Europejskiej. Dzięki kolejnym zagadkom dzieci poznają (albo utrwalą sobie) nazwy stolic. Potem przychodzi czas na zwiedzanie. A zwiedzać można na kilka sposobów, warto jednak wiedzieć, czym poruszać się w poszczególnych krajach. Każdy mały turysta będzie już wiedział, że w Amsterdamie najlepiej wybrać rower, w Wenecji gondolę, w Londynie zaś piętrowy autobus. Mamy już środek lokomocji, teraz trzeba się dowiedzieć, co warto zobaczyć. Kopenhaga kusi pomnikiem Małej Syrenki, Praga - Mostem Karola, a Piza - Krzywą Wieżą. Chłopcom spodoba się na pewno zadanie dotyczące piłki nożnej, dziewczynki zachwycą stroje ludowe. Są również zagadki dla miłośników literatury. Coś dla siebie znajdą również smakosze. Zdobyte informacje utrwali krzyżówka, którą umieszczono na końcu książki.

Kiedy już dziecko pozna Europę chętnie dowie się czegoś o świecie. Flagi państwowe to prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią kolorować i dla miłośników naklejek. Naklejka będzie wskazówką przy kolorowaniu, dobór kolorów nie będzie problemem i nie trzeba będzie wertować encyklopedii albo przeszukiwać internetu. Pod każdą flagą umieszczono wykreślankę, po jej rozwiązaniu dziecko pozna nazwę stolicy kraju. Obok znaleźć można ciekawostkę, z nich dowiedzieć można się między innymi, w którym kraju mieszka król, co oznaczają księżyc i gwiazda na fladze Turcji, ile gwiazd znajduje się na fladze Stanów Zjednoczonych albo, w którym Afrykańskim kraju mieszka najwięcej ludzi. Dzieci muszą również uzupełnić nazwy mieszkańców poszczególnych państw. A na koniec zadanie sprawdzające i utrwalające zdobytą wiedzę.

 

Według informacji na okładce seria jest przeznaczona dla dzieci od szóstego roku życia, jednak moim z wieloma zadaniami poradzą sobie również młodsze dzieci. Książeczki są tak ładne, że szkoda byłoby mi je trzymać przez niemal dwa lata w szafie w oczekiwaniu na szóste urodziny. Oczywiście przy niektórych zadaniach niezbędna będzie tutaj pomoc rodziców, ale gwarantuję Wam, że spędzicie mile czas. Rozwiązywanie zadań sprawiało taką samą przyjemność matce i córce. Nie wypuszczałyśmy z rąk atlasu i często przeszukiwałyśmy rodzinne albumy, książki, a także internet w poszukiwaniu zdjęć różnych krajów. To była naprawdę ciekawa przygoda, wspaniała podróż po świecie i to bez wychodzenia z domu.
Może następnym razem wybierzecie się z nami?
 Zapraszamy!

 

Poznaję Europę. Książeczka z naklejkami
Flagi państwowe. Książeczka z naklejkami
(seria Domowa Szkoła)
Anna Uhlik
Wiek 6+
 

Za książki dziękuję 
https://publicat.pl/cedKomentarze