"Dzikie zwierzęta w naturze" (Wydawnictwo Debit)

Książek o zwierzętach w naszym domu nie brakuje. Tosia bardzo je lubi i chętnie po nie sięga. Najbardziej podobają się jej te, które poświęcono zwierzętom występującym w Polsce albo takim, które mogła widzieć w zoo. W ostatnim czasie jej uwaga skupiła się na dwóch gatunkach, które zaprezentowano w książkach z serii "Dzikie zwierzęta w naturze".


Bohaterem pierwszej książki jest niedźwiedź, drugiej - orzeł. Mogłoby się wydawać, że o tych zwierzętach wiemy wszystko. Tymczasem czytelnicy tych książek mogą być zaskoczeni. Dlaczego? Dowiedzą się na przykład, dlaczego niedźwiedzia nazywa się zwierzęciem stopochodnym.  Tu również należy szukać odpowiedzi na pytanie o to, ile małych niedźwiedzi rodzi się w wyniku jednej ciąży. Autorzy zdradzają tajniki niedźwiedziej diety oraz tajemnice związane z niedźwiedzimi zalotami. 
Podobne ciekawostki znaleźć można w książce Orzeł. Te ptaki, w przeciwieństwie do niedźwiedzi, żyją w parach, a w pobliżu ich gniazd często mieszkają ich dzieci. Spośród innych zwierząt wyróżnia je bardzo dobry słuch i znakomity wzrok. To one ułatwiają im polowanie, bo jak wiadomo orzeł jest drapieżnikiem. Czym się żywi i w jaki sposób poluje przeczytać można w książce. Tam również znaleźć można odpowiedź na pytanie, jak orzeł opiekuje się swoimi dziećmi. Przedstawiono również najbliższych krewniaków orła.
Informacje dotyczące budowy ciała, charakterystycznych zachowań i sposobu odżywiania zajmują większą część tych książek. Jest tam jednak jeszcze jeden rozdział, który wzbudził mój ogromny entuzjazm. Poświęcony jest on obecności tych zwierząt w kulturze i historii. Tu dzieci dowiedzą się, co łączy orła z gryfem, skąd w średniowiecznych legendach wziął się niedźwiedź. Poznają również herby i godła, na których pojawili się bohaterowie tych książek. To doskonałe uzupełnienie biologicznych ciekawostek! W interesujący sposób pokazuje dzieciom zwierzęta z nieco innej strony.Dwa tomy serii "Dzikie zwierzęta w naturze" to doskonała lektura dla wszystkich miłośników zwierząt. Interesujące, zrozumiałe dla dzieci opisy. Ważne informacje, liczne ciekawostki, a do tego fantastyczne ilustracje. Dzięki temu te książki nie tylko dobrze się czyta, ale również ogląda. Na ilustracjach widać zwierzęta w bardzo różnych sytuacjach, kiedy polują, odpoczywają się albo opiekują się swoimi dziećmi. Nam te książki bardzo się spodobały i czekamy na kolejne, bo w serii jest ich więcej!

seria "Dzikie zwierzęta w naturze"
Niedźwiedź
Orzeł

Renne
tłumaczenie Patrycja Zarawska
Wydawnictwo Debit, 2018

 

Komentarze

 1. Nie znam tych pozycji ani wydawnictwa, a widze, ze ksiazki naprawde ok :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bliskie nam zwierzęta, niedźwiedzie chadzają nam czasem w okolicy domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze totalnie nie znam tego wydawnictwa. Ale książki wyglądają naprawdę spoko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe książeczki i przepiękne ilustracje! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dzieci uczą sie przez zabawę, potem w milionerach sobie przypomni o tym niedzwiedziu, stopie i wygra :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W obecnych czasach natury już niestety coraz mniej - dlatego świetnie, że powstają książeczki, które ją nam przybliżają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubimy takie książki, dziecko zawsze się czegoś ciekawego nauczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już się nie mogę doczekać na nowe książki w tej serii!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakie przepiękne ilustracje! Moja córka bardzo lubi motywy zwierzęce w książeczkach, więc myślę, że to coś dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój synek uwielbia książeczki oraz zwierzątka.Te książki to idealne połączenie.;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyglądają pięknie :) a jeśli chodzi o książki o zwierzętach to właśnie czytam "Był sobie szczeniak Ellie", jest świetna <3

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak moje dziecko było małe to czytałem mu to do poduszki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz