"Zaśnij z Fafikiem" (Centrum Edukacji Dziecięcej)

Który moment dnia najbardziej lubią rodzice? Oczywiście ten, w którym ich dzieci zasypiają. Wtedy w domu robi się cicho, zabawki wracają na swoje miejsce, można usiąść w fotelu albo zabrać się za prasowanie. Zanim jednak do tego dojdzie trzeba dziecko położyć spać, a to często nie jest zadanie łatwe. Dzieci wychodzą z łóżka, chcą pić, jeść, muszą iść do toalety, potem chcą opowiedzieć jeszcze o kilkunastu ważnych rzeczach, które wydarzyły się w ciągu ostatniego tygodnia. Ukazała się jednak książka, która sprawi, że dziecko nie tylko łóżka nie opuści, ale i spokojnie (i szybko), po jej przeczytaniu zaśnie!


Bohaterem tej książki jest dobrze dzieciom znany pies Fafik. Niedawno uczył dzieci odróżniać prawą stronę od lewej (KLIK). Przed wakacjami ukazała się książka z zadaniami (KLIK), której bohaterem również był sympatyczny żółty piesek. Teraz Fafik kołysze dzieci do snu... Na pierwszej stronie w ogóle go nie widzimy. Piesek ukrył się pod kołdrą w gwiazdki, dzieci muszą zerwać z niego kołderkę. A to mogą zrobić tylko w jeden sposób, czyli przewracając stronę. Jednak Fafik długo nie będzie odkryty, dzieci zaraz go przykryją, ale teraz już nie tak mocno... Za chwilę dowiedzą się, co Fafik robił przez cały dzień, przypomną również sobie w co oni dziś się bawili. Kiedy dzieci już o tym wszystkim opowiedzą, będą mogły spokojnie układać się do dnu. Na początek trzeba się upewnić czy są już po kąpieli i czy mają na sobie piżamę. Potem przyjdzie czas na przytulanie, ziewanie i słuchanie bicia serca osoby, z którą dzieci czytają tę książkę. Każda kolejna strona to nowe wyciszające dziecko zadanie. Z tego tworzy się wspaniały rytuał, który pozwala dziecku uspokoić się i zasnąć...Czytając tę książkę nie da się przynajmniej raz nie ziewnąć. I gwarantuję Wam, że ziewają przy tej książce nie tylko dzieci. Ja po jej pierwszym przeczytaniu miałam ochotę położyć się do łóżka i zasnąć. A Tosia? Ona nigdy z zasypianiem problemów nie miała, ale nasz wieczorny rytuał w dużym stopniu przypominał to, co zaproponował Robert Trojanowski. Dlatego, jeśli Wasze dziecko ma problem z zasypianiem, musicie wypróbować tę książkę! Ale sprawdzi się ona nie tylko w przypadku wieczornych kłopotów. Zaśnij z Fafikiem to doskonałe zwieńczenie dnia. To ta ostatnia książka do przeczytania wieczorem. Pełna ciepła opowieść o zasypiającym piesku na pewno spodoba się dzieciom. A wesołe i kolorowe ilustracje na pewno zapewnią kolorowe sny. Zajrzyjcie do tej książki, nawet jeśli Wasze dzieci zasypiają bez większych kłopotów.

Miłej lektury i kolorowych snów! 

Zaśnij z Fafikiem
Robert Trojanowski
Centrum Edukacji Dziecięcej, 2018

 

Komentarze

 1. Książeczka wydaje się być naprawdę fajna. Chętnie kupię ją mojej siostrzenicy - jestem pewna, że jej się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też najbardziej lubiłam ten moment , kiedy dzieci zasnęły :-))
  Chwila do siebie ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem jak bym ogarnęła moje dzieci przed snem, gdyby nie rytuały, świetnie wpasowują się w nie dzieci, ale i dorosłym bardzo pomagają. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A książeczki CED kolekcjonowaliśmy z wielkim zaangażowaniem. :)

   Usuń
 4. Świetna książka, bardzo urocze ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak książeczka to by się nam przydał :) może i mnie utuliłby do snu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda na bardzo sympatyczną książeczkę, choć podejrzewam, że zasnęłabym przy niej jeszcze przed dziećmi;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna książeczka ;) Cieszę się, że u nas w domu nikt nie ma problemu z zasypianiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna książka! Na pewno kupimy! ❤️

  OdpowiedzUsuń
 9. Położyć głowę na poduszcze i spokojnie poleżeć - to zadanie jest bardzo często ponad siły dla mojego 4latka ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne obrazki, wspaniała książka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz