Pięć twarzy Reksia (Wydawnictwo Papilon)

Wieczorem możemy zrezygnować z wielu rzeczy, ale musimy przeczytać przynajmniej kilka stron książki. Próbowałam w jakiś kryzysowych sytuacjach (na przykład w czasie choroby) włączać audiobooki, ale ta wersja absolutnie Tosi nie satysfakcjonowała i kończyła się sięgnięciem po tradycyjną książkę. Co czytamy najczęściej? Ostatnio zdecydowanie chętniej wybieramy lektury podzielone na rozdziały, które można rozłożyć na kilka wieczorów. Są jednak i takie dni, kiedy wolimy przeczytać całą historię, wtedy pomocną łapę wyciąga do nas nasz dobry przyjaciel.


Myślę tu oczywiście o bohaterze mojego dzieciństwa, czyli Reksiu. Sympatyczny psiak zaprzyjaźnił się również z Tosią i od dłuższego czasu z ogromną przyjemnością poznaje jego kolejne przygody. Co tak bardzo jej się w nich podoba? Na pewno to, że opowiadają o psie. Na pewno to, że ten pies jest tak sympatyczny. I na pewno to, że jego przygody są tak bardzo uniwersalne, zabawne, a jednocześnie bardzo mądre. 

Te wszystkie cechy znajdują potwierdzenie w kolejnych tomach przygód Reksia, które dla małych czytelników przygotowało wydawnictwo Papilon. Trzy nieduże kwadratowe książeczki pozwalają dzieciom poznać nowe przygody pieska z łatką i jego przyjaciół. Co u nich słychać? Na podwórku jak zwykle dzieje się dużo, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze trochę narozrabiać. Pewnie dlatego zwierzęta wpadają na pomysł zabawy w chowanego. Kryjówek nie brakuje, ale czy szukającemu uda się odnaleźć wszystkich? 
Na szczęście tak, a po zakończeniu zabawy można potaplać się w błocie. Tę zabawę dokładnie opisano w drugiej książce. Zwierzęta były zachwycone! Mniej entuzjastycznie do sprawy podejdzie gospodarz. Może na wszelki wypadek warto byłoby na jakiś czas oddalić się z podwórka? 
Reksio wybrał się na przykład do lasu. O tym, co go tam spotkało przeczytamy w trzeciej książce. Będzie o czym czytać, bo Reksio, jak to z Reksiem bywa szybko wpadnie w tarapaty. Żeby się z nich wydostać będzie potrzebował pomocy przyjaciół, tych dobrze znanych i tych, który dopiero się nimi staną.

Przyjaźń to jeden z najważniejszych wątków poruszanych w historiach o Reksiu. Oprócz czworonożnych i skrzydlatych kompanów, piesek przyjaźni się również z Adasiem. Chłopiec uwielbia swojego czworonoga i robi wszystko, żeby zwierzak czuł się u niego dobrze. Niestety, są na świecie zwierzęta, które nie miały tyle szczęścia. Książka Reksio. Niezawodny przyjaciel opowiada właśnie o nich. Adaś postanawia zostać wolontariuszem w schronisku dla zwierząt, a Reksio bardzo chce mu w tym towarzyszyć. Niestety, w drodze do schroniska, Reksio się gubi... Psiak ma dwa wyjścia albo wróci do domu, albo uda się do schroniska. Wybiera tę drugą drogę i trafia do kojca z innymi bezdomnymi zwierzakami. Czy Adaś odnajdzie swojego przyjaciela? Na szczęście tak, ale jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak do tego doszło, musi przeczytać książkę.
Raz Adaś ratuje z tarapatów Reksia, raz Reksio pomaga Adasiowi. Reksio. Zimowa przygoda opisuje właśnie tę drugą sytuację. Reksio uratuje Adasia, pod którym załamie się lód. Na szczęście piesek, jak zwykle był obok chłopca i mógł zrewanżować się za wielokrotne ratowanie z tarapatów. Ale ta książka to nie tylko mrożące (dosłownie) krew w żyłach przygody, to również kopalnia pomysłów dla tych, którzy nie wiedzą, co można robić zimą. Reksio i jego przyjaciele tworzą narty z desek, rzucają śnieżkami do celu i bardzo cieszą się z padających z nieba białych płatków. Po przeczytaniu tej książki nikt nie będzie narzekać, że zimą bywa nudno. Pomysłów na zabawy jest wiele, ale trzeba pamiętać o najważniejszym, że te zabawy muszą być przede wszystkim bezpieczne!
Są bohaterowie, którzy się nie starzeją, którzy mimo upływu lat budzą sympatię kolejnych pokoleń. Takim bohaterem jest właśnie Reksio. Choć podwórko, na którym żyje on i jego przyjaciele niewiele ma wspólnego z rzeczywistością XXI wieku, w niczym to jednak nie przeszkadza. Reksio, mimo 51 lat, nie zestarzał się ani trochę. Nadal uczy, bawi, nadal tłumaczy na czym polega przyjaźń i przekonuje, że warto bezinteresownie pomagać wszystkim, których spotykamy na swojej drodze. To doskonałe wskazówki dla dzieci, dzięki nim będzie im łatwiej iść przez życie.

Wszystkie książki o Reksiu znajdziecie na stronie wydawnictwa

Komentarze

 1. Ale wspaniała książeczka ❤️ u mnie również była to bajka mojego dzieciństwa ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W naszym prostym zyciu milosc odgrywa bardzo szczególna role. Teraz jestesmy w stanie uczynic twoje zycie milosne zdrowym i nie ma miejsca na zadne klopoty. Wszystko to jest mozliwe dzieki AGBAZARA TEMPLE OF SOLUTION. Pomógl mi rzucic zaklecie, które przywrócilo mojego zaginionego kochanka z powrotem na 48 godzin, które zostawily mnie dla innej kobiety. mozesz takze skontaktowac sie z nim ( agbazara@gmail.com ) lub WhatsApp / Call: ( +2348104102662 ), i byc szczesliwym na wieki, tak jak teraz z jego doswiadczeniem.

   Usuń
 2. Reksio to Reksio. Bez względu na pokolenie, moim zdaniem to postać bajkowa z cyklu - jesteśmy partiotami :) Każde polskie dziecko powinno znać Reksia

  OdpowiedzUsuń
 3. Reksio, mój ukochany bohater bajkowy z dzieciństwa, zawsze wyczekiwałam jako dziecko spotkania z nim. Podobnie lubiłam bajkę "Psi żywot". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Reksio😍uwielbiam GO i mój synek tez 😍 brakuje nam właśnie 2najnowszych ale Mikołaj już wie ;)
  P.S. Kura 😂😂 w zabawie w chowanego 😂😂 na

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy Relsia - i każda jego literacka przygoda jest u nas zawsze mile wodziana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A teraz, dzięki książeczkom, przygody Reksia można zabrać także w podróż. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Reksio to dla mnie klasyka, i nie wyobrażam sobie nie mieć tych ksiązek w domu

  OdpowiedzUsuń
 9. Zimową przygodę bym sama chętnie przeczytała, bo uwielbiam zimowe opowieści :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę tylko szybko poradzić każdemu, kto ma trudności w jego związku z kontaktem z Dr.Agbazara, ponieważ jest on jedyną osobą zdolną do przywrócenia zerwanych związków lub zerwanych małżeństw w terminie 48 godzin. ze swoimi duchowymi mocami. Możesz skontaktować się z Dr.Agbazara, pisząc go przez e-mail na adres ( agbazara@gmail.com ) LUB zadzwoń / WhatsApp mu na +2348104102662, w każdej sytuacji życia znajdziesz siebie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz